Sisuturundus

Kuidas valida nutikat jõulukinki, millest on saajal päriselt kasu? 

Huawei, 3. detsember 2021 11:32
Powder skiing on a sunny day.Foto: ZargonDesign

Jõulukuu algus viib mõtted peatselt saabuvatele pühadele ja küsimusele, mida lähedastele kingikotti poetada. Vaata, kuidas raha mitte mõttetult tuulde lasta, vaid hoopis valmistada rõõmu päriselt kasuliku kingiga.

Et jõuluhooaeg on igal aastal täis viimase hetke kingiotsuseid ja sellega kaasnevat paanikat, võivad tehtud kingitused kujuneda pigem viisakusavalduseks kui millekski, mida saaja päriselt vajab. Selleks, et leida päriselt rõõmu valmistav kink, levib maailmas kuulus neljast põhimõttest koosnev kingituste reegel, mida järgides on suurem võimalus kingisaaja päriselt õnnelikuks teha. Vaata, millise 4 reegli abil saab valida välja parima jõulukingi!

Lähtu kingisaaja südamesoovist

Nii täiskasvanutele kui lastele kinki tehes võiks esmalt mõelda sellele, mida kingisaaja päriselt tahta võiks. Siinkohal tasub kindlasti arvestada, et tegemist oleks kingisaaja, mitte kingitegija südamesooviga. Küll aga on mõistlik kingitegijana hinnata, kas tegemist on pigem ajutise soovi või pikemat mõju avaldava kingiga. Nii näiteks on lemmikjuust, lemmik kommikarp, hea vein või kehakreem alati sobivaks lahenduseks, kuid ei kesta kaua. Samas aga kestavad soovitud blender, kvaliteetsed ehted, kõrvaklapid või nutikell kindlasti pikemat aega ning on kingisaajal alati meeles ilusa žestina. Loomulikult tulevad siin mängu ka kingitegija võimalused ning piirid, kuid loovalt mõeldes leidub alati miskit, mida saaja endale päriselt tahaks ja mille üle siirast rõõmu tunneks.

Mida on päriselt vaja?

Teine kriteerium, mille järgi otsustada, on kahtlemata küsimus: mida on kingisaajal päriselt vaja? See võib olla miski, mis aitab igapäevaelus lihtsamini toime tulla, õpetab uusi teadmisi ja oskusi elus järgmise olulise sammu tegemiseks või asendab mõne katki läinud eseme. Vahel võib selleks mõne eseme asemel olla elamus – näiteks puhkus spaas või inspireeriv kontsert.

Valik on lai ning tegemist võib olla nii suure kui väikese kingiga, lähtuvalt kingitegija võimalustest ja läbikäimisest kingisaajaga. Samuti tasub arvestada, millises keskkonnas kingisaaja toimetab ning mis võiks sellest lähtuvalt enim kasu tuua – või lihtsalt küsida, mida saajal vaja oleks ning kuidas kingitegija sellesse panustada saaks. Sest kui kingisaajaga kokkuleppel potsatab kingikotti soovitud soe paar talvesaapaid või katkist tolmuimejat asendav uus seade, siis on rõõm sellest kindlasti suurem kui mõnest teisest ebapraktilisest meenest.

Igapäevaselt inimese küljes

Kolmas aspekt kingi tegemise valemis on lähtuda sellest, mis on inimesel igapäevaselt küljes ehk mida ta kannab. Siin võib silmas pidada nii riideid kui aksessuaare, olgu need riietuse osadeks või eraldiseisvateks vidinateks. Nii näiteks ei möödu täna enam päeva, kui me ei kasutaks kõrvaklappe või nutikella, mis on osaks meie igapäevasest välimusest nii kodus kui tööl. Siinkohal tuleks kindlasti arvestada taas kingisaaja maitse ja stiiliga ning pidada silmas, et paljud aksessuaarid, nagu näiteks isegi uued nutikellad Huawei Watch GT 3 on saadaval nii naistele kui meestele mõeldud eri mudelitena. See võimaldab täita korraga mitut eesmärki, mis nutikella kinkimise korral tähendab võimalust kinkida korraga funktsionaalne kell, suhtlusvahend, esteetiline personaalse välimusega aksessuaar igapäevase garderoobi jaoks ning samas ka vahend tervise monitoorimiseks.

Midagi mõttetööks

Neljandaks aegumatuks kingiks on kahtlemata miski, mis pakub mõttetööd – olgu selleks uusi teadmisi ja oskusi õpetav raamat, meelelahutust ja mõtete mujale viimist pakkuv lugemine või hoopis audioformaadis kuulamine. Ka siin on loomulikult soovituslik järgida kingisaaja harjumusi, et kingitus ka päriselt kasutust leiaks ja rõõmu pakuks.

Kuna meie igapäevane eluviis on muutunud üha liikuvamaks, tasub mõelda sellele, kuidas oleks võimalik pakkuda kinki audioformaadis. Nii näiteks saab ka raamatuid täna helifailidena mugavalt telefonidesse tõmmata ja neid ka rakenduste abil uuematest nutikelladest kuulata, samal ajal ise mõnusalt oma igapäevategevusi tehes. Uusimad nutikellad nagu Huawei Watch GT 3 ühilduvad mugavalt erinevate seadmetega ning lisaks saab nutikellade abil muusika kuulamist otse oma randmelt juhtida.

Samuti tasub nii audioraamatute, kuulamiseks mõeldud platvormi liikmelisuse või seadmete kinkimise puhul lähtuda kingisaaja stiilist ja valida sobiv lahendus tulenevalt sellest, kas tegemist on pigem aktiivse spordihuvilise, unemeditatsioonide nautija või hoopis enesearengut armastava pideva eneseharijaga. Või valida lahendus, mis võimaldab pakkuda kõikidele stiilidele midagi sobivat.