Rainer Vakra palk uues ametis on kõrgem kui tema eelkäijal Riho Kuppartil.

Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Elis Kusma, Marvel Riik 2. detsember 2021 11:35

Keskkonnaameti peadirektoriks saab tuleva aasta 1. jaanuarist Rainer Vakra, teatas keskkonnaministeerium. Uues ametis hakkab Vakra saama rohkem palka kui tema eelkäija.

„Olen kindel, et Rainer Vakra seotus keskkonnateemadega ning kogemus poliitiku ja juhina on piisavad, et selles vastutusrikkas ametis tulemuslikult hakkama saada,“ nentis keskkonnaminister Erki Savisaar, kes tema ametisse määramise käskkirja täna lähtuvalt kõrgemate riigiametnike valiku komisjoni soovitusest allkirjastas. „Rainer Vakra lubab muuta keskkonnaameti veelgi avatumaks ja kaasavamaks asutuseks.“

Rainer Vakra kinnitas, et mõistab keskkonnaameti püüdlust mitte olla pelgalt seaduste elluviija ja nende täitmise kontrollija, vaid erinevate osapoolte partner sellel teel. „Tegutseme ju kõik ühise eesmärgi nimel, et loodusel ja looduses oleks hea olla,“ ütles ta. „Keskkonnaamet paikneb 28 Eestimaa punktis, ametis töötab üle 500 valdkonna spetsialisti – selline kohalolek rohujuuretasandil peab jätkuma.“

Rainer Vakra on lõpetanud Tallinna ülikooli keskkonnakorralduse erialal. Ta on muu hulgas olnud Tallinna Nõmme linnaosa vanem ja riigikogu kahe koosseisu liige, sealjuures juhtinud keskkonnakomisjoni. Praegu töötab Rainer Vakra ASi Tallinna Soojus juhatajana.

Keskkonnaameti endine peadirektor Riho Kuppart, kes lahkus ametist tänavu augustis seoses erimeelsustega endise keskkonnaministri Tõnis Möldriga, sai põhipalka tänavuse 1. aprilli seisuga 5200 eurot. Keskkonnaministeeriumist öeldi Ärilehele, et Vakra palgaks uues ametis on 5500 eurot. Tallinna Soojuses alustas Vakra 4500eurose palgaga.

Aasta alguses, kui Õhtuleht kajastas Vakra minekut Tallinna Soojusesse, ütles endine riigikogulane, et raha pärast ei tohiks keegi enese jaoks valesid valikuid teha. „Tegutseda tuleb ikka oma kutsumust järgides, siis on süda rahul. Inimene peab tegema seda, millesse usub,“ rääkis Vakra toona. Ühtlasi nägi Vakra enda kõige tähtsama ülesandena mõelda välja lahendus olukorrale, kus 2031. aastal lõppeb Tallinna Soojuse leping Utilitasega, kes praegu pealinnale sooja pakub.