Eesti uudised

LÄBIRÄÄKIMISED KÄIVAD: mis saab valitsuse teadusnõukojast? Krista Fischer: olulisi muutusi on vaja! Tanel Kiik: mõtleme järgmistele aastatele (4)

Marvel Riik, 30. november 2021 19:33

TULID APPI: Teadusnõukoda kutsuti kokku eriolukorras 20. märtsil 2020, et ekspertinfoga aidata valitsust koroonapandeemias. Teadusnõukoda juhib professor Irja Lutsar ja sinna kuulub ka professor Krista Fischer. Praegu peavad nad läbirääkimisi valitsusega, eesotsas tervise- ja tööministri Tanel Kiigega ja peaministri Kaja Kallasega.

Foto: Kollaaž (unsplash.com, Tiit Blaat/Ekspress Meedia, Priits Simson/Ekspress Meedia, Martin Ahven)

Koroona-asjus valitsust nõustava teadusnõukoja liikmete lepingud lõppevad uuel aastal – ja mis saab edasi? Kas nõukoda on veel vaja? Millises rollis ja töömahuga? Viimased kuu aega on nõukoja liikmed ja valitsuse esindajad selle üle läbirääkimisi pidanud. Teadlased elavad teadmisega, et nende oskusteave on jätkuvalt vajalik, kuid muutunud vormis ja mahus.

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari hinnangul pole valitsusliikmete seas arusaama, et nõukoda poleks enam üldse vaja. „Kui on rahulik olukord [koroonarindel], siis ilmselt ei olegi nii vajadust, aga mingi roll teadusnõukojale kindlasti jääb – nii on minu arusaamine. Aga eks seda peab valitsuse käest küsima,“ ütleb viroloogiaprofessor Lutsar.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.11.2021
Koroonaviiruse uus tüvi levib Euroopas hirmuärataval kiirusel! Hollandis tuvastati juba 13 uue tüvega nakatunut, Soome tõrjub teatud riikidest reisijaid
26.11.2021
Aasta kodaniku tiitli pälvis Irja Lutsar
11.11.2021
Andres Merits lahkub teadusnõukojast