„Spioonikivi“ võib jääda vaenlastele märkamatuks.

Foto: Youtube'i kuvatõmmis (World Wide Video News)
Toimetas Aare Kartau 30. november 2021 11:03

Venemaa kadetid töötasid välja uue spiooniroboti. Tegu on võrdlemisi kummalise leiutisega, sest kaamera, andurite ja roomikutega varustatud seade on maskeeritud tavaliseks kiviks, mis võib jääda lahinguväljal vaenlastele märkamatuks.

Kiviks maskeeritud spiooniseade on Vene kadettide sõnul oluliseks vahendiks positsioonisõjas. Väikese lemmiklooma suuruse roboti sisse on peidetud kaamera ja see võib roomikute abil liikuda ka rohtukasvanud maastikul, vahendab The Moscow Times. „See võib tulla kasuks kaevikusõjas – tänu maskeeringule ja suutlikkusele positsioone vahetada,“ teata Venemaa kaitseministeeriumi uudistekanal Zvezda. Liikumisanduriga robot aktiveerub väidetavalt iga väiksemagi liikumise korral. Inimesest operaator peab „spioonikivi“ juhtimiseks olema vähemalt kahe kilomeetri raadiuses.

Zvezda teatel kulus luureroboti arendamiseks kolm aastat. Sellega tegelesid Lõuna-Venemaal Voroneži asuva Žukovski-Gagarini õhuväeakadeemia üliõpilased ja õppejõud. Sotsiaalmeedias visati aga kummalise leiutise üle nalja ja paljud nimetasid seda kättemaksuks „Voroneži pommitamise eest“ (levinud Vene väljend, mis tähendab enese kahjustamist kellegi teise karistamiseks).