Eesti uudised

SEAKASVATAJAD VÄRISEGU? Eesti edukaim loomaõiguslane asub võitlema sigade heaolu eest (11)

Ekvard Joakit, 29. november 2021 17:20

SABA ON VAID METAFOOR: Sigade sabade säilitamine pole sugugi kampaania tegelik sisu, vaid pigem soovib Kristina Mering parandada sigade üleüldist heaolu.

Foto: Robin Roots

Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad võib ilma igasuguse kahtluseta nimetada üheks mõjukaimaks Eestis tegutsevaks survegrupiks. Viimastest aastatest võib Nähtamatute Loomade juht Kristina Mering ette näidata mitmeid töövõite: keelustatud on nii karusloomafarmid kui ka metsloomade kasutamine tsirkuses. Lisaks rõhutavad mitmed poeketid, kuidas nad ei müü enam puurikanade mune.

Nüüd on Nähtamatud Loomad aga ette võtnud uue ristiretke: sigade heaolu parandamise. Värske kampaania seisab küll pealtnäha vaid vastsündinud põrsaste sabade otsast lõikamise vastu, kuid Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering nendib, et tegemist on omamoodi metafooriga. „Seakasvatuses kutsutakse saba olemasolu heaolu indikaatoriks,“ märgib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.06.2021
KODANIKUÜHISKONNA VÕIT: riigikogu võttis vastu karusloomafarme keelustava seaduse. Loomakaitsjad: „Me astusime täna sammu, et olla paremad inimesed!“
03.03.2021
SÜDAMLIK VIDEO | Eesti karusloomafarmist päästetud tšintšiljad naudivad head elu uutes kodudes