Eesti uudised

Tallinna-Narva maanteel Konju külas toimunud mitmikavariis sai viga viis inimest (3)

Toimetas Elis Kusma, 28. november 2021 22:10

Pilt on illustratiivne.

Foto: Maria Kilk

Pühapäeval kell 15.24 sai häirekeskus teate, et Ida-Virumaal Tallinna-Narva maantee 176. kilomeetril Konju külas juhtus raske liiklusõnnetus. Politsei teatel põrkas kokku neli sõiduautot ja kiirabi toimetas neli inimest sündmuskohalt haiglasse.

Esialgseil andmeil riivas 62aastase naise juhitud ja Narva suunas liikunud Mitsubishi Colt tema ees peatumist alustanud Volkswagen Passatit, mida juhtis 40aastane mees. Selle tagajärjel paiskus Mitsubishi vastassuunavööndisse ja põrkas kokku 46aastase naise juhitud Citroen C4-ga. Saadud löögist paiskus Mitsubishi vastu Narva suunas liikunud Volkswagen Caddyt, mida juhtis 45aastane mees. 

 Kiirabi toimetas sündmuskohalt haiglasse Mitsubishi juhi, Citroeni juhi, Citroenis kaassõitjatena viibinud 45-ja 43aastase naise ning 11aastase tüdruku. Kõik autojuhid olid kained ja juhtimisõigusega, autodel olid all talverehvid.

Liiklus õnnetuspaigas on kella 18.45 seisuga taastatud.

Jõhvi politseijaoskonna välijuht Ville Ränik ütles, et teeolud olid sündmuskohal lumesaju ja miinuskraadide tõttu talviselt libedad. „Talvistes teeoludes tuleb alati suurendada pikivahet ja vähendada sõidukiirust, sest see jätab ootamatustele reageerimiseks rohkem aega,“ sõnas ta. „Autojuhid, kes pole oma autol veel suverehve talverehvide vastu vahetanud, ei tohiks praeguse ilmaga kindlasti sõitma minna, sest see on väga ohtlik. Alates kolmapäevast, 1. detsembrist on suverehvidega liiklemine sootuks keelatud,“ rääkis Ränik.

Novembrikuu jooksul on praeguseks juhtunud 97 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai viga 104 ja hukkus kolm inimest. Käesoleva aasta jooksul on inimkannatanutega liiklusõnnetusi juhtunud 1437, neis on viga saanud 1604 ja hukkunud 50 inimest.

Pühapäeva õhtul on teeolud piirkonniti erinevad. Lõuna-, Kesk- ja Ida-Eestis on teed lumised. Eesti loodeosas on teed valdavalt niisked. Suuremad maanteed on sõidujälgedes soolamärjad ning sõiduradade vahel soolalumesegused. Õhutemperatuur on kõikjal Eestis miinuspoolel.

Õhtul sadu jätkub kuni keskööni ning kohati tuiskab. Teed püsivad lumised. Õhutemperatuur on –6…0 °C. Hommikul jõuab Kagu-Eestisse taas tihedam lumesadu. Teedel on suur libeduseoht!