KEERAVAD SELJA: Ukraina ja Venemaa presidentide suhtumist teineteisesse näitab ilmekalt foto nende kohtumisest Pariisis 2019. aastal.

Foto: Reuters/Scanpix
Juhan Mellik 26. november 2021 17:56

„Ukraina pole isegi riik! Mis asi on Ukraina? Osa sellest asub Ida-Euroopas, aga teine ja märkimisväärsem osa on kingitus meilt.“ Need Vladimir Putini sõnad ennustasid Ukrainale tumedat tulevikku juba siis, kui need lausuti – 2008. aasta NATO tippkohtumisel. 13 aastat hiljem tundub aina enam, et Putin tahaks oma esivanemate kingitust tagasi võtta. Eile teatas Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, et temani jõudis teave venelaste osalusel kavandatavast riigipöördest 1. detsembril.

„Meil on agentuuriinformatsioon, meil on helisalvestised, millel venelaste osavõtul arutatakse, kuidas (opositsioonilise miljardäri) Rinat Ahmetovi osavõtul korraldada riigipööre ja kulutada selleks miljard dollarit,“ väitis Zelenskõi. „Mulle tundub, et Ahmetovit kistakse sõdima Ukraina riigi vastu. Ta on sellega juba alustanud ja see on suur viga. Pole võimalik sõdida oma rahva vastu, presidendi vastu, keda rahvas on ametisse valinud,“ ütles Zelenskõi saates „30 küsimust Ukraina presidendile“.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad