VAID KIIDUSÕNAD: Õhtulehega suhelnud hoolealused on oma eluga rahul. Vasakpoolsel fotol Mulgi Häärberi elanik Hilda Saarem ja juhataja Merle Palk, ülemisel elanik Mati Rebane.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini)
Kadri Kuulpak 30. november 2021 10:00

Hooldekodu kohta ütleb palju, missugune lõhn sisse astudes ninna lööb. Mulgi Häärberis pole mingit ebameeldivat haisu. Ka mitte sellel korrusel, kus lebavad voodihaiged. See on hea hoolduse märk. Õhtuleht külastas hooldekodu Mulgi Häärber, kus koroonahaigete surm pani asja uurima nii politsei kui ka riigiameti. Kuidas läheb sealsetel elanikel? Mida juhtunust õpiti?

2021. aasta märtsikuu, koroonaviiruse leviku tippaeg. Viirus murrab hooldekodudesse, teiste seas Viljandimaal asuvasse Mulgi Häärberisse. Paljud töötajad, sealhulgas hooldekodu juhataja, on koroona tõttu rivist väljas, olukord on kriitiline. Ajaleht Sakala teatel leiab kiirabi hooldekodust kolm raskes seisus klienti, kes kõik surevad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Jüri 30. november 2021 18:04
Hooldekodu mitte ei pääsenud kriminaalmenetlusest vaid süüdistused olid alusetud!!!
30. november 2021 11:59
"Covidi teise laine ajal tuli aga karme otsuseid teha: näiteks mõned kliendid oma tuppa lukustada." Sellise otsuse võib teha ainult raviarst vöi politsi, mitte aga omaksed. Niigi VANGISTAS Eesti riik vanad hooldekodusse, kelle seal oli sissekirjutus, keelates neid sealt lahkumast või näiteks pandeemia ajaks hotelli vöi lähedaste juurde elama asumast. Jube milline inimvabaduste piiramine ilma kohtu otsuseta tänase "VABAS" Eestis

SISUTURUNDUS