Eesti uudised

REPORTAAŽ | Koroonasurmades süüdistatud hooldekodu pääses kriminaalmenetlusest. Elanik: „Nad võiksid meid juba rahule jätta.“ (2)

Kadri Kuulpak, 30. november 2021 10:00

VAID KIIDUSÕNAD: Õhtulehega suhelnud hoolealused on oma eluga rahul. Vasakpoolsel fotol Mulgi Häärberi elanik Hilda Saarem ja juhataja Merle Palk, ülemisel elanik Mati Rebane.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini)

Hooldekodu kohta ütleb palju, missugune lõhn sisse astudes ninna lööb. Mulgi Häärberis pole mingit ebameeldivat haisu. Ka mitte sellel korrusel, kus lebavad voodihaiged. See on hea hoolduse märk. Õhtuleht külastas hooldekodu Mulgi Häärber, kus koroonahaigete surm pani asja uurima nii politsei kui ka riigiameti. Kuidas läheb sealsetel elanikel? Mida juhtunust õpiti?

2021. aasta märtsikuu, koroonaviiruse leviku tippaeg. Viirus murrab hooldekodudesse, teiste seas Viljandimaal asuvasse Mulgi Häärberisse. Paljud töötajad, sealhulgas hooldekodu juhataja, on koroona tõttu rivist väljas, olukord on kriitiline. Ajaleht Sakala teatel leiab kiirabi hooldekodust kolm raskes seisus klienti, kes kõik surevad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.03.2021
EAKATEKODUS SURNUD MEHE TÜTAR: nad lasid haigusel väga kaugele minna, enne kui kiirabi kutsusid!
24.03.2021
KARM TÕDE: hooldekodude elanikud võtsid enda kanda kolmandiku kõigist koroonasurmadest
24.03.2021
Hooldekodusid kontrolliv amet külastab probleemset Mulgi Häärberit pärast Covid-kriisi. Järelevalve juht: „Minu töötajad ei ole vaktsineeritud!“
23.03.2021
Viljandimaal asuva hooldekodu kolm klienti surid, prokuratuur alustas kriminaalmenetlust