Eesti uudised

LINNA- JA VALLAJUHTIDE PALGARALLI TEKITAB PAHAMEELT! Meditsiiniõdede esindaja: tuhat eurot kuus juurde? See on hooldustöötaja töötasu koos ületundidega! (3)

Laura Saks, eile 16:42

Nii meditsiiniõed kui ka õpetajad on mitu aastat võidelnud kõrgema palga nimel. Seega tekitab neis meelehärmi, kui pärast kohalikke valimisi hüppasid paljude linna- ja vallajuhtide palgad järsult üles.

Foto: Kollaaž (Stanislav Moshkov, Julia Vakina, Tiit Blaat / Ekspress Meedia)

Pärast kohalikke valimisi tõusis nii mõnegi linnapea, abilinnapea ja vallavanema palk hüppeliselt, korraga tuhat eurot või rohkemgi. Nii haridustöötajate kui ka meditsiiniõdede esindajad leiavad, et see pole õiglane, samas kui paljud nende esindatavad töötajad on kesise palgatõusu nimel aastaid võidelnud.

Õdede liidu president Anneli Kannus ei pea õdede ja hooldustöötajate palka sugugi õiglaseks, eriti vaadates, kuidas rallivad linna- ja vallajuhtide või erasektori töötasud. Ta märgib, et õdede ja hooldustöötajate palgatõusu on küll väga suurelt reklaamitud, kuid kõik selle ümber toimuv on töötasu tõstmise lihtsalt ära söönud. „Meid teeb see tegelikult väga morniks,“ sõnab Kannus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.10.2021
TABEL | RAHASADU PÄRAST KOHALIKKE VALIMISI: paljud linna- ja vallajuhid keevitasid iseenda palgale juurde 1000 eurot või rohkemgi!
23.10.2021
Juhtkiri | Mis on KOV-juhi õiglane tasu?
29.08.2021
Liina Kersna: õpetajate keskmine palk tõuseb järgmisel aastal riigi keskmise palgani
22.08.2021
Õpetajad nõuavad 1500eurost palka: „Jätkatakse eelmise valitsuse võetud suunda Eesti haridus põhja lasta.“