Eesti uudised

KUUS MENETLUST, AGA NULL TULEMUST: K-Rauta ja 1a skeemitavad soodushindadega juba aastaid! Miks tarbijakaitse hammas nende peale ei hakka? 

Priit Pärnapuu, Aare Kartau, Kristjan Väli, 26. november 2021 08:27
K-rauta, 1aFoto: Robin Roots

Must reede on käes. Kas tõesti kaupmehed langetavad hindu nii, nagu hinnasildid näitavad? Viimase kahe nädala hinnainfo jälgimine näitab, et tarbijate eksitamist leiab suurema vaevata. Taas, nagu mitmel varasemalgi aastal, torkavad silma ühele ja samale Leedu ettevõttele kuuluvad e-poed K-Rauta ja 1a.

Õhtuleht hakkas üle-eelmise nädala lõpus koguma Eesti e-poodide hindu. Juba enne 26. novembrit ehk musta reedet on näha, kuidas hinnad pole need, mis nad peaksid olema. Ehkki valikus oli ka muid poode, läks põhiline tähelepanu Leedu firmale UAB Kesko Senukai Digital. Ettevõte peab nii K-Rauta kui ka 1a e-poodi. Tegu on poodidega, mis juba varasematel aastatel on korduvalt saanud meedias pureda hindadega skeemitamise pärast. Võiks eeldada, et „tehnilised probleemid“, millega varem on eksitavaid hindu selgitatud, on ammu lahendatud. Võiks eeldada, et tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet, mis on teinud samalaadseid hindade jälgimisi, on suutnud ennast kehtestada ja tarbijate eksitamisele lõpu teha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.12.2021
ALLAHINDLUSED ALGAVAD! Millisel juhul on šoppamine õigustatud ja millal tasuks rahakotirauad kinni hoida?
25.11.2021
HINNARALLIL VÕITJAKS! Nende juhistega leiad üles tõelised kampaaniapakkumised
24.11.2021
AHVATLEVAD PAKKUMISED: millal südamerahus ostelda ja millal mitte?
22.11.2021
ÄRA LASE END PETTA! 7 soovitust, kuidas mustal reedel targalt ostelda