Eesti uudised

Pioneeripataljoni ülem: „Terast läks siia tonnide viisi.“

Kontrolljoon nähtavaks: Eesti kaitsevägi piiras okastraadiga Petseri raudteejaama 

Asso Ladva, 25. november 2021 08:34
TÖÖ ON TEHTUD: 27. pioneeripataljoni ülem major Marten Suur ütleb, et tema alluvad said tööga valmis kavandatust päev varem.Foto: Aldo Luud

„Eesti riigi ja kodanike turvalisus eeldab seda, et meie piir ei oleks mitte ainult läbijalutatav võsa, vaid visuaalselt määratletud ala. Meil tuli kogemuse pinnalt valida kohad, kus on varem olnud ebaseaduslikke piiriületusi või selle katseid. Siin Petseri külje all on neid juhtumeid olnud,“ ütleb Lõuna politseiprefekt Vallo Koppel ja lisab, et reservväelaste 40 kilomeetrist lõiketraadist on kindlasti kasu, kuigi Eesti ja Venemaa maismaapiiri on kokku enam kui 130 kilomeetrit.

Politsei- ja piirivalveameti ning kaitseväe töövõidust raporteerimiseks juhatatakse ajakirjanikud künka juurde, mille tagant algab Petseri linn. Teisel pool piiri Petseri raudteejaamas manööverdab asjalikult vedur. Läbikaevatud teetamm viitab sellele, et mitte just väga ammu kulges jaamani korralik tee. Nüüd on soisele alale rammitud hulk vaiasid ja nende vahel rullitab lõiketraat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.10.2021
Piirivalvurid tabasid Setomaal kaks ebaseaduslikku piiriületajat
24.10.2021
PIIRITARA KERKIMINE OLI OHUS? Kaitsevägi otsis veel välkõppekogunemise alguses vajalikku materjali
21.10.2021
FOTO | Piirivalvurid tabasid salakaubavedaja
20.10.2021
GALERII | Eesti hakkas tugevdama Ida- ja Kagu-Eesti piiri. Kallas: peame vältima seda, mis juhtus Poolas