Jõulud | Sisuturundus

Balti Jaama turg – moodne kohtumispaik, kust saab värskeimat kraami, toredaid jõulukinke ning kus on lihtsalt hea aega veeta 

Balti Jaama turg, 2. detsember 2021 16:35
Foto: Marek Metslaid

Mis teeb laupäevast-pühapäevast õige nädalavahetuse? Meie pere jaoks igal juhul see, kui käime läbi Balti Jaama turult. Turu külluslikud letid, armsad kohvikud ja mõnus aura lihtsalt võluvad meid.

Oma turupäeva alustame alati SO Brooklyn toidukohaga – just seal naudime hommikusööki. Seejärel läheb meespere liha valima. Neil on selleks omad kindlad letid, kust leiavad head-paremat nii suvel grillimiseks kui ka talvel ahju panemiseks.

Foto: Marek Metslaid

Kala võtame Kalasaalist Peetri lõheärist. Need müüjad on alati nii heas tujus ja tõesti ei ole saanud kuskilt mujalt värskemat kraami! Ei tea muidugi, kuidas juhtus, et ma jälle lobisemise käigus kalamarja võtsin….

Foto: Heleri Keeman

Suviti armastan jalutada Balti Jaama turu välialal, kust saab igasuguseid värskeid marju. Ka talvel leiab turuhallis erinevaid maitsvaid vilju. Mandariine ostan ma näiteks alati turult – mis siis, et need on tsipa kallimad kui poes, aga see-eest on neil päris maitse. Ja seda ma hindan.

Mis muudab turulkäigu eriliseks, ongi see personaalne suhtumine juba tuttavaks saanud müüjate poolt. Ma tean alati, millise kvaliteediga toiduained endaga koju viin. Ja mugavus! Ühel suurel pinnal on sul tegelikult olemas kõik, mis üldse kodus vaja võiks minna. Sa ei pea eraldi otsima apteeki, lillepoodi ega mahetooteid.

Foto: Heleri Keeman

Kuna jõulud on õige pea saabumas, siis vaatan juba, mida kellele kinkida. Esimese toreda jõulukingi leiab turule minnes – sealsamas müüvad armsad vanamemmed vägagi moodsaid villaseid sokke. Meie leidsime megalahedad kassi ja koera piltidega maitsekates toonides sokid kingiks.

Tutvusime turul ka tarbekaupade valikuga ning see oli võimas vaatepilt. Väga tänapäevane. Leidsin turult niisugused musta ja valge tikandiga soojad kindad, mida olin kaua otsinud.

Kes on lapsevanem, siis Squid Game on kindlasti tuttav teema – märkasin turul selleteemalisi särke ja pusasid, mida seni mujal näinud pole. Meie pere 10-aastane oli nõus pusa kohe oma taskurahast ostma, aga lubasin talle, et vast hoopis jõuluvana toob…

Foto: Marek Metslaid

Kuna Balti Jaama turul saab käia koos oma neljajalgsete sõpradega, siis külastasime ka loomapoodi. Koeral oli eriti tore poes ringi vaadata ja ta valis välja nii mõnegi mänguasja.

Balti Jaama turg on kui moodne kohtumispaik. Võid kindel olla, et laupäeval-pühapäeval seal päeva veetes (nagu meie perel kombeks on) näed rohkem tuttavaid kui nädala jooksul kokku. Ja see on tore keskkond, kus kohtuda. Turu melu, head toidud, soe ja puhas atmosfäär ning sõprade soovitused, kust mida hea hinnaga saab. Tasub turule uitama minna!

Balti Jaama turg asub Tallinnas aadressil Kopli 1. Tutvu ka kodulehega ja viska pilk peale Facebooki kontole.