Poliitika

RONG LÄINUD! Rahvasaadikud kirjutasid katuserahasid korstnasse 32 000 euro eest (6)

Marvel Riik, Priit Pärnapuu, 24. november 2021 12:58

RIIGIKASSASSE TAGASI: Kui rahvasaadikud eksivad regionaalsete investeeringute väljamaksmise reeglite vastu, siis lähevad need summad riigikassasse tagasi.

Foto: Alar Truu

Tänavu kehtivad riigikogulaste jagatavate regionaalsete investeeringute ehk katuserahade andmisel uued reeglid. Poliitikud on isekeskis kokku leppinud, et raha võib eraldada asutusele, mis tegutseb vähemalt teist aastat ja on esitanud 2020. aasta majandusaasta aruande. Millised riigikogu liikmed seda nõuet ei järginud?

Rahanduskomisjoni esimees Andrei Korobeinik kinnitab, et kõik tingimused, mille järgi saab rahvasaadik otsustada, keda tema nimeliselt rahapakikestega toetab, olid teada. „Enne esitamist muidugi kõik teadsid, mis on tingimused,“ räägib Korobeinik iseenesestmõistetavalt. Tema selgitusel leppisid rahvasaadikud ise nõuetes kokku. „See on kokku lepitud rahanduskomisjoni esimehe ja fraktsioonide esimeestega. See oli ühine arusaam asjadest, kuidas jagada.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.10.2021
KAART JA TABELID | KATUSERAHA JAGAMINE: kes poputab enim oma jopesid? Kes turgutab ääremaade asemel pealinna? Kes rikub reegleid ja toetab alles loodud asutusi?
22.10.2021
TABEL | KES JAGAS KELLELE KATUSERAHA? Iga saadik sai jagada 30 000 eurot, Jüri Ratase nimega on aga seotud 54 000 eurot