Eesti uudised

Segased kokkulepped: Laidmetsa juhitud asutuse seifist leiti salapärane paber

KALLIS EKSTÖÖTAJA: rekordpalka saanud haridusjuht soovib riigilt kümneid tuhandeid eurosid (14)

Helen Mihelson, Risto Berendson, Asso Ladva, 23. november 2021 19:30

Ulla Ilisson ja Mart Laidmets

Foto: Merilin Ulm / Tiina Kõrtsini (ÕL kollaaž)

Läinud nädalal haridus- ja noorteameti ajutise juhi kohalt minema löödud Mart Laidmets sõlmis haridusministeeriumi kantslerina tippjuht Ulla Ilissoniga enne viimase ametlikku töölevõttu lepingu, mis nägi nõunikule töö eest ette 150 eurot tunnis. Hiljem pani Laidmets allkirja veel teistelegi küsitavatele dokumentidele, mille tulemusena tahab Ilisson nüüd riigilt takkajärgi üle 55 000 euro. Ja seda lepingu alusel, mida pole kunagi ministeeriumi ametlikesse süsteemidesse kantud.

Õhtulehele teadaolevalt seisneb Laidmetsa vallandamiseni viinud probleem käsunduslepingus, mille sõlmisid haridusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja Swedbank Eesti üks endisi tippjuhte Ulla Ilisson 2020. aasta kevadel. Lepingu sisu oli kantsleri nõustamine haridus- ja noorteameti (harno) loomisel. Mõni kuu hiljem sai Ilissonist sama ameti juht.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2021
Haridus- ja noorteameti juhi kohusetäitja Laidmets vallandati Ulla Ilissoniga tehtud häguse tehingu tõttu
17.10.2021
ÕL ARHIIV | PUHAS NAGU PRILLIKIVI?! Kantsleriametist ilma jäänud Mart Laidmets: ega mina ei hakanud ju minister Repsilt vastuseid nõudma! See ei ole meil kombeks!
09.08.2021
INTERVJUU | Haridusministeeriumi uus kantsler lubab tegutseda kohe, kui ministril peaksid enda ja riigi rahakotid sassi minema. „Ei ole nii, et pigistad silma kinni!“