Riigikogulased Jüri Jaanson, Andres Metsoja ja Madis Milling andsid katuseraha organisatsioonile, mille juhtimise või asutamisega on neil isiklik side.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini, Alar Truu, erakogu, Vida Press)
Priit Pärnapuu 24. november 2021 10:50

Regionaalsed investeeringud ehk rahvakeeli katuseraha ei õigusta oma nimetust, sest suurimad rahasummad laekuvad suurtesse keskustesse nagu Tallinn, Tartu ja Pärnu. Vaata kaardilt, millised väikevallad ei saa riigikogult ühtegi senti! Tabelitest näeb sedagi, et otseselt erakondade endi liikmetega seostatavatele ettevõtmistele on poetatud vähemalt 918 500 eurot. Kohati pole seos isegi mitte erakonnakaaslaste kaudu, vaid otse: rahvasaadik toetab organisatsiooni, millega tal isiklik side.

Katuseraha nime all tuntakse neid summasid, mida riigikogu fraktsioonid saavad riigieelarvesse lisada oma suva järgi. Need rahad ei käi läbi ametnike filtrist, siin ei ole otsitud poliitilist konsensust erakondade vahel. Igal fraktsioonil lihtsalt on kindel summa, mida saab jagada täpselt nii, nagu heaks arvatakse. Mõte on selles, et vähendada motivatsiooni riigieelarve vastuvõtmist takistada.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99