Eesti uudised

Haridus- ja noorteameti juhi kohusetäitja Laidmets vallandati Ulla Ilissoniga tehtud häguse tehingu tõttu (12)

Eesti Päevaleht, 23. november 2021 08:27

Foto: Tiina Kõrtsini

Möödunud nädalal teatas haridus- ja teadusministeerium (HTM), et 1. detsembrist vabastatakse ametist haridus- ja noorteameti (Harno) peadirektori kohusetäitja Mart Laidmets, sest ta ületas oma volitusi ja võttis ministeeriumile põhjendamatuid varalisi kohustusi. Selgus, et ministeerium osutab ühele ministeeriumi nimel sõlmitud tehingule, mis oleks maksma läinud 15 000–30 000 eurot või rohkemgi ning mille leping allkirjastati Eesti Päevalehe andmetel Ilisson Consultancy osaühinguga, mis nagu nimigi ütleb, kuulub Ulla Ilissonile – eelmisele Harno peadirektorile.

Haridus- ja teadusministeerium viitas Laidmetsaga töölepingu lõpetamisest kõnelevas pressiteates pikaajalistele probleemidele. Ministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts selgitas, et tegemist polnud üksnes tema Harno peadirektorina võetud kohustustega, vaid ka varasemate tehingutega, mis olid ebakorrektsed või läbipaistmatud.

Vinter-Nemvalts tõi esile, et praegu on selgelt välja koorunud üks juhtum, kus Laidmets sõlmis ministeeriumi eest lepingu konsultatsioonifirmaga, andes läbipaistmatuid ja ebakorrektseid lubadusi, mis olid ministeeriumile rahaliselt ebamõistlikud.

Loe refereeritud artiklit täismahus Eesti Päevalehest.

Samal teemal

17.11.2021
ÕL ARHIIV | PUHAS NAGU PRILLIKIVI?! Kantsleriametist ilma jäänud Mart Laidmets: ega mina ei hakanud ju minister Repsilt vastuseid nõudma! See ei ole meil kombeks!
17.11.2021
Haridus- ja noorteameti peadirektori kohusetäitja vallandatakse