Millised on Vladimir Putini tegelikud plaanid?

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 22. november 2021 13:12

Ameerika Ühendriigid jagasid Euroopa liitlastega luureandmeid, mille kohaselt kogunevad Vene väed Ukraina piiri äärde ja valmistuvad järgmisel aastal potentsiaalseks pealetungiks. Siiski on võimaliku konflikti puhkemine veel pelgalt spekulatsioon ja Vladimir Putini tegelikke plaane Ukraina suhtes pole võimalik ennustada.

USA on edastanud viimase nädala jooksul Venemaaga seotud luureteavet mitmele NATO liikmesriigile. Teatavasti muretsevad ameeriklased, et president Vladimir Putin võib kaaluda järgmise aasta alguses sissetungi Ukrainasse, kirjutab Bloomberg. USA ametnikud väidavad luureandmetele toetudes, et Vene väed kogunevad taas piirialadele, mis annaks Putinile soovi korral võimaluse korraldada naaberriigi vastu efektiivne ja kiire rünnak. Ameerika luure koostatud potentsiaalse stsenaariumi kohaselt võivad Vene väed siseneda Ukrainasse Krimmist, mujalt Ukraina-Vene piirilt ja Valgevenest. Operatsioonis võib USA luure hinnangul osaleda umbes 100 000 sõdurit.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

Jüri 23. november 2021 16:58
Kui Inglismaa oma raketid Ukrainasse viib (tahtsid ka Eestisse tuua), siis Venemaa tungibki. A'la USA kui NL tahtis oma raketid Kuubasse viia - tuumasõda oli siis väga lähedal.
USA ja läänekoalitsioon 23. november 2021 11:21
on relvadega, instruktoritega ja laskemoonaga juba ammu Ukrainas sees! Maidani riigipöörde tulemused kinnitas ju USA saatkond. Eesmärgiks oli ikka Krimmi poolsaare hõivamine. Tööd jätkatakse, uus Maidan tulemas Kiievis.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS