Sisuturundus

Lõbusad lauamängud, mis nõuavad liikumist – tee proovi! 

CrowdHy, 22. november 2021 10:48

Foto: Envato Elements

Tihtipeale arvatakse, et lauamängud on mõeldud laual mängimiseks ning mängijad istuvad ainult ühe koha peal. Kuid lauamänge on erinevaid ning liikumine on üks osa mängust!

Füüsilise tervise juures peame kõige olulisemaks lihaste tugevust, treenitust ning vastupidavust. Toolil istudes treenib inimene tavaliselt erinevaid lihaseid, mis asuvad puusadest üleval pool. Liikumine on piiratud, kuid siiski piisavalt intensiivne, et tekitada ka kehalist väsimust.

Ometi on turul lauamänge, mis panevad isegi kõige laisemaid lauamängu huvilised liikuma ja trenni tegema.

Üheks kõige populaarsemaks liikumisega seotud mänguks on Alias, kus kaardipakist valitavate kaartide pealt tuleb liigutuste põhjal vastasele või mängupartnerile selgeks teha, millest käib jutt. 

Ka Baccarat või muud lauamängud, nagu pokker või lausa strippokker, on mängud, kus kehaline aktiivsus on toolil istudes kõrgendatud. Seda just põhjusel, et tuleb erksalt mängu jälgida ja laual toimuvaga kaasas käia.

Järgnevalt toome välja populaarsed lauamängud mis nõuavad liikumist ning pakuvad füüsilist aktiivsust nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Alias

Aliase mäng on loodud Soomes ning erinevate versioonidena mängijate lemmik 1990. aastate algusest saadik. Aliase mäng koosneb nuppudest, mängulauast, kaardipakist ning liivakellast. Igal kaardil on keskmiselt 8 väljendit või sõna, mida tuleb vastasele seletada või miimika abil selgeks teha. Võistkond koosneb tavaliselt kahest kuni 10 mängijast. Täringut veeretades satub mängija numbrilaual kohale, kus tuleb saadud numbri järgi võtta enda mängukaartidelt sõnu ning neid siis oma paarilisele seletada. Kasutada ei tohi kaardil mainitud sõna. Alias on oma brändi loomisel kasutanud peamiselt kahte värvi. Täiskasvanute Alias on promotud punase skeemiga ning lastele mõeldud Aliase harumäng kollase värviga. Füüsiliselt on Aliase mäng väga aktiivne ning sobib eriti inimestele, kes soovivad maksimaalselt liikuda.

Topsimäng

Ameerika Ühendriikides tuntuks saanud topsimäng on enim levinud pidudel ning alkoholiga seotud üritustel. Tegemist on siiski lauamänguga, mida tehakse püstijalu ning mis on kombineeritud pallimänguga. Lauale laotakse 15 topsi ning iga tops täidetakse mingi joogiga. Lastega samas seltskonnas olles tuleks piirduda siiski vee või mõne karastusjoogiga. Täiskasvanute puhul võib topsid täita lahja alkoholiga. Pall tuleb põrgatada laual ühe põrke abil vastase ees olevasse topsi. Topsi tabades peab vastane jooma tühjaks anuma, kuhu pall maandus.

Flip2BFit

Flip2BFit koosneb erinevatest aktiivsetest ülesannetest, mis tuleb lauamängu mängides läbi viia. Fitness karbis on selle mängu kohta eriti täpne lause ning klausel, mis paneb proovile ka kõige sportlikumad mängijad.

Mäng aitab parandada erinevaid füüsilisi ja vaimseid oskusi:

a) kognitiivsed oskused

b) muudab jooksmise ja sprintimise võistluslikult armastatud harrastuseks

c) tasakaalutunnetus

Twister

Twister ei ole tegelikult küll 100% lauamäng, sest mängu mängimine toimub põrandal. Üldiselt võib aga öelda, et Twister on üks enim füüsiliselt aktiivsemaid ning liikumist nõudvaid lauamänge turul. Vahelduva eduga mängijate poolt keerutatud värvid ning kehaosad tekitavad tunded justkui oleksid joogatrennis, mis samas oma naljaka väljanägemise poolest pakub kõigile palju nalja ja rõõmu. Füüsiliselt on see küllaltki väljakutsuv ning tihti ei pea mängijad väga kaua vastu. Proovi kindlasti.