Maailm

85 MINUTIT! Harrisest sai esimene naine ajaloos, kes on täitnud USA presidendi kohustusi (15)

Toimetas Annika Erg, 20. november 2021 16:54

Kamala Harris

Foto: Reuters / Scanpix

Asepresident Kamala Harrisest sai esimene naine ajaloos, kes on sisuliselt olnud Ameerika Ühendriikide president.

Nimelt täitis Harris reedel presidendi kohustusi 85 minuti vältel, mil president Joe Biden tervisekontrollis käis, vahendas BBC News. Nimelt tehti üldnarkoosi pandud presidendile koloskoopia ehk jämesoole uuring. Bideni arst teatas hiljem avalikkusele, et presidendiga on kõik korras ja ta võib oma tööd jätkata.

Harris, kes on esimene naine ning esimene mustanahaline asepresident, täitis presidendikohuseid oma Valge Maja kontorist.

Valge Maja pressiesindaja Jen Psaki kommenteeris, et ametivõimu üleandmine sarnastest olukordades on tavaline. „Sama tehti 2002. ja 2007. aastal, kui president George W. Bush läbis sama protseduuri,“ sõnas Psaki.

President, kes tähistab 20. novembril 79. sünnipäeva, naasis Valgesse Majja naerulsui ja teatas, et ta tunneb end suurepäraselt.

Presidendi ihuarst Kevin O'Connor ütles, et koloskoopia käigus leiti healoomuline polüüp, mille eemaldamine oli lihtne. Doktor lisas, et presidendi kõnnak on tuntavalt kangem ja vähem nõtke, mille põhjuseks peab ta selgroo kulumist.

Biden on vanim ametisseastunud USA president ning viimati käis ta tervisekontrollis 2019. detsembris. Toona tunnistati ta täiesti terveks.