Maailm

Puhvet ei luba suure isuga mehel enam sööma tulla (3)

Greete Kõrvits, 18. november 2021 21:13
Hiina toit.Foto: Panthermedia/Scanpix

Hiina toidublogija Mr Kang pahandab, et üks toidukoht pani talle keelu peale. Ehkki kõnealune restoran väidab end olevat söö-palju-tahad-tüüpi, sõi Mr Kang omaniku arvates siiski liiga palju.

Changsha linnas asuv kalatoidu- ja grillirestoran lubab küll klientidel ennast vähemalt teoreetiliselt suisa lõhki süüa. Kuid Mr Kang (kelle tegelik nimi polegi teada) pistis oma esimesel külaskäigul nahka poolteist kilo seajalgu, järgmisel korral aga pea neli kilo krevette. Võimsa isuga suunamudija valmistas restorani omanikule parajat peavalu.

„Iga kord kui see mees siia tuleb, kaotan ma mitusada jüääni,“ kurtis ta Hunan TV-le. Isegi piima ei suutvat blogija normaalselt juua, hädaldab restoranipidaja, ta tarbivat seda korraga vähemalt paarkümmend pudelit. „Ja siis need krevetid! Enamik inimesi tõstab need endale taldrikule, tema võtab terve vaagna lauda!“ Mr Kang ise aga leiab, et toidukoha otsus on hea isuga inimeste suhtes diskrimineeriv ‒ ega tema süüdi pole, et ta palju süüa jaksab, vaidleb ta.

Toidublogijad ei meeldi eriti ka Hiina komparteile, kirjutab BBC, kuna nood propageerivad pillavat ja kröösuslikku eluviisi, mis kommunistliku filosoofiaga hästi kokku ei lähe. Võimalik, et peagi jääb Mr Kang üldse tööst ilma, kui valitsus peaks otsustama külluslikud toiduvideod ära keelata.