Duisburgi jõuluturu kohvikusse lubatakse ainult neid, kes on koroona läbi põdenud või kes on oma kaitsesüsti kätte saanud.Foto: EPA/Scanpix
Greete Kõrvits 18. november 2021 19:13

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel sõnas, et Covid-19 neljas laine rullub üle riigi täiel jõul. Maailma terviseorganisatsioon (WHO) hoiatab aga karmi koroonatalve eest kogu Euroopat.

Neljapäeval andis Saksa Robert Kochi instituut teada rekordilisest 65 371 uuest koroonajuhtumist viimase 24 tunni jooksul. Hoolimata kõrgest nakatunute arvust püsib surmajuhtumite arv Saksamaal endiselt madalam kui näiteks 2020. aasta detsembris, kirjutab Deutsche Welle. Seda suuresti tänu vaktsineerimisele. Saksamaal on Covid-19 vastu kaitsepoogitud kaks kolmandikku elanikkonnast, 67,8%.

Neljapäeval hääletas Bundestag epidemioloogilise eriolukorra pikendamise ning uute piirangute poolt. Näiteks tuleb testida kõiki hooldekodude külastajaid ning koroonatõendit, mis tõestab läbipõdemist, vaktsineeritust või negatiivset testitulemust, tuleb esitada nii tööl kui ka ühistranspordis. Saksa parlamendi ülemkoda Bundesrat peab eelnõu samuti heaks kiitma.

Tervishoiuminister Jens Spahn leiab, et vaktsineeritud täisealised peaksid saama tõhustusdoose juba enne kuue kuu möödumist esmase vaktsiinikuuri läbimisest. Arstid aga muretsevad, et see tekitab nendele tormijooksu ja need, kelle tervis on kõige hapram, ei pruugi seda õigel ajal saada. Saksa perearstide liit kutsub üles tõhustusdooside jagamist paremini organiseerima.