Tallinna linnavolikogu uue koosseisu avaistung

Foto: Arno Mikkor/Tallinna Linnavolikogu
Ohtuleht.ee 18. november 2021 18:21

Tallinna linnavolikogu uus koosseis pidas neljapäeva õhtul oma esimese istungi. Istungi päevakorras oli vastavalt seadusele linnavolikogu esimehe valimine, linnavolikogu aseesimeeste arvu määramine, aseesimeeste valimine ning Tallinna linnavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine. Linnavolikogu valis uueks esimeheks Jevgeni Ossinovski ning aseesimeesteks Kalle Klandorfi ja Kristen Michali.

Kuni linnavolikogu esimehe valimiseni juhatas istungit linna valimiskomisjoni esimees, Tallinna linnasekretär Priit Lello, kes seejärel andis istungi juhatamise üle vast valitud esimehele. Jevgeni Ossinovski poolt hääletas 71 kohalolnud linnavolikogu liikmest 46. Opositsioon esitas linnavolikogu esimehe kandidaadiks Riina Solmani, tema poolt hääletas 23 linnavolikogu liiget. Pärast hääletustulemuste kinnitamist andis linnavolikogu eelmise koosseisu aseesimees Kristen Michal Jevgeni Ossinovskile üle linnavolikogu esimehe ametiketi.

Jevgeni Ossinovski tänas volikogu toetuse ja usalduse eest ning ütles, et tema jaoks on esimehe ametis olulised demokraatlikkuse suurendamine volikogus ning keskkonnateemad. „Keskkonna- ja kliimaküsimused on kahtlemata valdkond, millele kavatsen volikogus tähelepanu pöörata. See on meie moraalne kohustus, sest tallinlaste kliimajalajälg on üks maailma suurimaid,“ lisas ta.

Tänase istungi teise päevakorrapunktina määrati linnavolikogu aseesimeeste arv. Vastavalt tehtud otsusele on Tallinna linnavolikogul sarnaselt eelmisele koosseisule kaks aseesimeest. Esimeseks aseesimeheks valiti 49 poolthäälega Kalle Klandorf. Teiseks aseesimeheks valiti 41 poolthäälega Kristen Michal.

Järgmine linnavolikogu istung toimub nädala pärast, 25. novembril. Siis on päevakorras linnapea valimine ja linnavalitsuse koosseisu kinnitamine ning linnavolikogu alatiste komisjonide moodustamine ja komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimine.