Foto: Erki Pärnaku
Laur Uudam, arvamustoimetaja 18. november 2021 21:27

Sotside lühike pink sai Tallinnas võimulepääsemise näitel suisa kahekordse kinnituse. Esiteks ei suudetud esialgu esmaspäevaks plaanitud nimede avalikustamisega hakkama saada, vaid vajati kuni neljapäevani lisaaega. Teiseks pole üks nende abilinnapeakandidaat ning Nõmme linnaosavanema kandidaat kumbki äriregistri andmeil ametlikult SDE liikmed. Sestap saab öelda, et Tallinnas võimuliitu kaasamine tuli sotsidele peavalu kaasa toonud üllatusena. Kas keegi teab, kes on Lippus, Oja, Vimm või Paeveer?

Linnavõimu juurde tundmatute nimede toomine tekitab omakorda küsimuse, kuivõrd pädevad uued tegijad on oma valdkonnas. Õigemini – kuivõrd nad saavad olla iseseisvad või kasutab pikalt linnas ainuvõimul olnud Keskerakond neid lihtsalt nende administreerimise kogenematuses ära. Selliseks kahtlustuseks annab alust kasvõi lohisev ning mittemidagiütlev koalitsioonilepe, mis ei kohusta kumbagi erakonda sisuliselt mitte millekski. 136 leppes olevast lubadusest vaid viis on seotud kindla tähtajaga, neist omakorda kaks on puhtbürokraatlikud: lubatakse 2022.aasta esimeseks pooleks kinnitada investeeringute kava ning algatada nelja aasta jooksul uute trammiliinide avamine.

Keskerakonna poolt vaadatuna muutub linnavalitsus veel venekeelsemaks, kui Kõlvartile, Beškinale, Novikovile ja Belobrovtsevile lisandub abilinnapeaks Svet. Huvitav, kuidas suhtub sellesse Keskerakonna eestikeelne valija, kui selle erakonna poolt ei mahu linnavõimu tippu mitte ühtegi eestikeelset poliitikut - mitte ühtegi! Eriti huvitav, milline saab sel juhul olema töökeel, kui sotside poolt lisandub vaid kolm eestikeelset abilinnapead.

Kommentaarid  (22)

Eestlaste pealinn on okupeeritud 19. november 2021 16:46
jätkuvalt venelaste poolt! -- ja üha hullemaks aina läheb!
eu 19. november 2021 12:23
Siinkohal tuleb "tänada" riigiasemikke, kes andsid võ õ ra am a a la ste ele valimisõiguse!!! Needsamused riigiasemikud, kes sellega seotud olid saata Eestist, kus kurat ilma igasuguste riigipoolsete hüvedeta!!!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS