Valgevene paigutas umbes tuhat seni telklaagris elanud migranti piiriäärsesse laohoonesse.

Foto: TASS/Scanpix
Aare Kartau 18. november 2021 11:51

Valgevene võimud majutasid umbes tuhat migranti piiriäärsesse laohoonesse ja lubasid neil sinna jääda „kuni Saksamaa nad minema viib“. Merkel helistas taas Lukašenkale, ent Saksa siseministeeriumi teatel pole plaanis põgenike vastuvõtmist heaks kiita. Poola peaminister hoiatas, et nende kaitseta saabuksid Euroopasse kümned miljonid migrandid. Vaikne pole ka Leedu lähistel – piirivalve teenistuskoer hammustas üle piiri saadetud migranti.

Suurem osa peamiselt Lähis-Idast pärit migrantidest on Valgevene-Poola piiri ääres viibinud 8. novembrist saati. Kolmapäeval teatas Poola piirivalve, et Valgevene väed viisid migrandid minema Kuznica piiripunkti kõrval asuvast laagrist. Siseminister Maciej Wasiku sõnul lahkusid nad bussidega. Valgevene riiklik uudisteagentuur Belta teatas, et migrandid viidi Kuznica piiripunktist umbes viis kilomeetrit põhjas asuva Bruzgi küla lähedale. Nad majutati piirist umbes viiesaja meetri kaugusel asuvasse laohoonesse. Valgevene meedia teatel on hoone köetud ning migrantidel avaneb võimalus „pärast paljusid telkides veedetud päevi siseruumides puhata“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

lugeja 18. november 2021 18:28
On nüüd ikka lugeda olnud diktaatoritest,nüüd huvitab mind kas said-jõudsid Merkel ja Lukasenko ka mingile kokkuleppele?
Urmas 18. november 2021 17:22
Kas keegi oskab mulle arusaadavalt selgitada, et millisest hetkest sai paaripäevase turismiviisaga Valgevene vaatamisväärsustega tutvuma tulnud turistid endale meedias migrandi staatuse? Kui turistid arvasid, et Valgevene on Euroopa ja tahavad Euroopasse jääda, siis küsigu Valgevenes endale asüüli ja migrandi staatus, mitte lihtsalt kisagu piiril nagu jonnivad lapsed poes, et tahan peale Minski lennujaama ja Valgevene-Poola piiripunkti näha ka Saksamaad. Jabur! Minu poolest istugu edasi seal Belovežije metsades ja tutvugu euroopa piisonite sugueluga. Viisat ei ole ja edasi EU-sse ei saa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS