Eesti uudised

GALERII | President nimetas ametisse uue keskkonnaministri (26)

Toimetas Elis Kusma, 18. november 2021 09:12
Erki Savisaar presidendi juuresFoto: Robin Roots

President Alar Karis vabastas peaminister Kaja Kallase ettepanekul keskkonnaministri ametist Tõnis Mölderi ja nimetas uueks ministriks Erki Savisaare.

Samal teemal

„Tean, et Tõnis Mölder tegi läbimõeldud ning lähedastega ja erakonnas põhjalikult läbi arutatud otsuse. Mõistan tema kaalutlusi ja saan aru, mida ta peab praegu esmatähtsaks,“ ütles president Karis.

Riigipea sõnul on tähtis, et keskkonnaministeeriumi valitsemisala oleks hästi juhitud ja hoitud, arvestades, kui ambitsioonikad on Euroopa Liidu ja Eesti kavad kujundada meie ühiskonnad ümber keskkonnasõbralikemateks.

„Erki Savisaarel on ettevõtja ja IT-valdkonna taust, mis aitab kindlasti näha rohepöörde erinevaid võimalusi, sest meie ökoloogilise jalajälje vähendamine käib käsikäes meie majanduse ümber korraldamisega,“ lausus president Karis, kes kõneles Erki Savisaarega eile pikemalt telefonitsi.

„Ta on juhtinud keskkonnakomisjoni Eesti parlamendis ja Balti Assamblees, olnud riigikogu taastuvenergia, metsanduse ja vesinikutehnoloogia toetusrühmades, aga ka põlevkivi ja teiste maavarade uurimise toetusrühmas ning energeetika ja teadusuuringute toetusrühmas. Kõik need teemad ongi keskkonnaministri töölaua keskel. Seega, mis muud, kui – jõudu tööle!“ ütles president Karis täna keskkonnaministriks nimetatud Erki Savisaarele.

Samal teemal

17.11.2021
Erakonnakaaslased Ratase peale pahased: miks ministri lahkumist viimse hetkeni varjati?
17.11.2021
ÕL VIDEOD | Uus minister Savisaar: keskkonnaalased huvigrupid on äärmiselt mõjuvõimsad. Ratas: ministrivangerdus oli keeruline
17.11.2021
VIDEO | Tõnis Mölderi dramaatiline tagasiastumine: see on seotud minu tervise ja perega. Keskkonda asub päästma Erki Savisaar