Aivar Riisalu, Kalle Klandorf ja Eha Võrk.

Foto: Kollaaž (Andres Putting / Ekspress Meedia, Teet Malsroos, Martin Ahven, Robin Roots)
Toimetas Elis Kusma 18. november 2021 08:55

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu koosolekul otsustati, et vastavalt koalitsioonilepingus sätestatud positsioonide jaotusele usaldati seniseid juhte ametis jätkama. Uueks linnavalitsuse liikmeks saab Vladimir Svet, kes asendab Tallinna Linnavolikogu aseesimehe ja fraktsiooni esimehe kandidaadiks nimetatud Kalle Klandorfi.

Senistel positsioonidel jätkavad abilinnapea Betina Beškina (sotsiaalhoolekanne, tervishoid), abilinnapea Andrei Novikov (transport, linnavara) ja abilinnapea Vadim Belobrovtsev (sport, haridus, integratsioon) ning Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe, Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm, Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov. Kuni Lasnamäe linnaosa vanema kandidaadi valimiseni täidab linnaosa vanema kohuseid Anu Aus.

Keskerakonna kandidaadid linnajuhtide kohtadele.

Foto: Keskerakond

Keskerakonna aseesimees ja Tallinna piirkondade nõukogu esimees Mihhail Kõlvart ütles, et Keskerakond panustab pealinna juhtimises kogemusele ja stabiilsusele. „Meie meeskond on end Tallinnas tegudega tõestanud ja olen kindel, et üheskoos suudame edukalt hakkama saada uute väljakutsetega,“ lausus Mihhail Kõlvart.

„Esmajoones tuleb pingutada, et seljataksime üheskoos võimalikult kiiresti COVID-19 pandeemia nii, et see avaldaks meie igapäevasele toimetulekule võimalikult väikest mõju. Meie eesmärk on valmis ehitada Tallinna Haigla, leida investor Tallinna linnahallile, kaasajastada linnaruumi ja kanda väärikalt 2023. aasta Euroopa Rohelise pealinna tiitlit. Lisaks hakkame pealinna kooliõpilasele maksma kuni 100eurost koolialguse toetust ja tõstame pensionilisa nelja aasta jooksul 200 euroni.“

Oma kandidaadid linnajuhtide kohale avalikustas ka Sotsiaaldemokaartlik erakond. Tallinna linnavolikogu esimehe kandidaadina kinnitas piirkonna juhatus riigikogu liikme ning endise tervise- ja töö- ning haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski. Jevgeni Ossinovski kavatseb peale linnavalitsuse ametisse nimetamist loobuda ka tööst riigikogus, et pühenduda täielikult Tallinna volikogu juhtimisele.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaadid linnajuhtide kohtadele.

Foto: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Kaljulaidist saab volikogus sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees ja ta jätkab samal ajal tööd riigikogu majanduskomisjonis.

Linnaplaneerimise valdkonna eest vastutava abilinnapea kandidaat on linnaruumi teemade pikaaegne eestvedaja, endine Muinsuskaitseameti kommunikatsioonijuht ning algatuse Elav Tänav tegevjuht Madle Lippus.

Kultuurivaldkonna abilinnapea kandidaat on Teater NO99 ja Telliskivi Loomelinnaku endine tegevjuht ning Eesti Kultuurkapitali ja Vene Teatri nõukogusse kuulunud Kaarel Oja, kes on töötanud viimased kaks aastat nõustamisettevõttes Miltton.

Ettevõtluse valdkonna eest vastutava abilinnapea kandidaadiks on Tallinna linnavolikogu uude koosseisu valitud Joosep Vimm, kes on siiani töötanud volikogu sotside fraktsiooni nõunikuna.

Nõmme linnaosa vanema kandidaat on samas linnaosas elav ettevõtja ning aktiivne kaitseliitlane Lauri Paeveer.

Tallinna ööelu nõunikuna kultuuri abilinnapea büroos tutvustas Raimond Kaljulaid pikaajalise kultuurikorralduse kogemusega IDA raadio eestvedajat Natalie Metsa.