Eesti uudised

DRAAMA DRAAMALAAGRIS! Lapsi testiti, koroonapositiivset juhendajat mitte (5)

Laura Saks, 17. november 2021 15:40

Vaktsineeritud noorsootöötajad pole kohustatud ürituste korraldamisel kiirtesti tegema, sestap ei tehtud seda ka enne Jüri gümnaasiumi laagrit.

Foto: Martin Ahven

Rae noortekeskuse korraldatud draama- ja loovuslaagrist võtsid osa Jüri gümnaasiumi õpilased, kes hommikul tegid koroona kiirtestid. Laagripäeva õhtul tuli välja, et ühe koolivälise juhendaja koroona kiirtest näitas positiivset tulemust. Tavaolukorras kehtiva reegli järgi peaksid kümmekond õpilast reedeni karantiinis olema ja siis end testida laskma. Kuid üllatus-üllatus – testile aja panemisel öeldi lapsevanemale, et kuna tegemist on laagriga, siis peaks laps karantiinis olema kümme päeva ja testi ei tehagi.

Esmaspäeval, 15. novembris toimus Jüri gümnaasiumis draama- ja loovuslaager, kus osalesid õpilased erinevatest klassidest. Sellest võttis osa ka Etheli 14aastane laps. Laager algas kell üks päeval ja kestis ligikaudu viis tundi. Õpilasi testiti sama päeva hommikul, kuid tuleb välja, et kooliväliseid juhendajaid mitte. Teisipäeval, 16. novembril saigi lapsevanem kirja, et üks juhendajatest andis positiivse koroonatesti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2021
Kiirtestimise käigus said koolides sel nädalal positiivse koroonatesti vastuse 799 õpilast ja 102 koolitöötajat
04.11.2021
KABINETI VARJUS TEHTUD SUURTEHING: terviseamet alustas koole kiirtestidega varustanud firma suhtes menetlust
03.11.2021
VEEL NÄDAL KODUÕPET?! Kelle laps nutab klassikaaslaste järele, kes aga on rõõmus, kuna koroona tuli perre just koolist