Vaktsineeritud noorsootöötajad pole kohustatud ürituste korraldamisel kiirtesti tegema, sestap ei tehtud seda ka enne Jüri gümnaasiumi laagrit.

Foto: Martin Ahven
Laura Saks 17. november 2021 15:40

Rae noortekeskuse korraldatud draama- ja loovuslaagrist võtsid osa Jüri gümnaasiumi õpilased, kes hommikul tegid koroona kiirtestid. Laagripäeva õhtul tuli välja, et ühe koolivälise juhendaja koroona kiirtest näitas positiivset tulemust. Tavaolukorras kehtiva reegli järgi peaksid kümmekond õpilast reedeni karantiinis olema ja siis end testida laskma. Kuid üllatus-üllatus – testile aja panemisel öeldi lapsevanemale, et kuna tegemist on laagriga, siis peaks laps karantiinis olema kümme päeva ja testi ei tehagi.

Esmaspäeval, 15. novembris toimus Jüri gümnaasiumis draama- ja loovuslaager, kus osalesid õpilased erinevatest klassidest. Sellest võttis osa ka Etheli 14aastane laps. Laager algas kell üks päeval ja kestis ligikaudu viis tundi. Õpilasi testiti sama päeva hommikul, kuid tuleb välja, et kooliväliseid juhendajaid mitte. Teisipäeval, 16. novembril saigi lapsevanem kirja, et üks juhendajatest andis positiivse koroonatesti.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99