Eesti uudised

Mölder tõi tagasiastumise põhjuseks oma tervise ja suhted lähedastega

VIDEO | Tõnis Mölderi dramaatiline tagasiastumine: see on seotud minu tervise ja perega. Keskkonda asub päästma Erki Savisaar (55)

Toimetas Elis Kusma, 17. november 2021 10:55
Foto: Stanislav Moškov

Keskkonnaminister Tõnis Mölder esines kolmapäeval avaliku pöördumisega, milles teatas keskkonnaministri ametist lahkumisest.

Vaata videopilti pressikonverentsist siit!

Samal teemal

Ratas ütles alustuseks, et poliitikas tuleb mõnikord astuda samm tagasi, et astuda samm edasi. Keskerakonna esimees ütles, et Tõnis Mölder ei saa ministriametis jätkata isiklikel ja perekondlikel põhjustel. Ratas hindab Möldri puhul pühendumist, kirge ja õppimisjanu. Jüri Ratas esitas keskkonnaministrikandidaadiks Erki Savisaare, keda toetab ka Keskerakonna juhatus.

Mölder ütles, et kümne kuu jooksul ministriametis on ta pühendunud loodushoiule. Ministriperioodi jäävad kohtumised huvigruppidega ja tulised töised arutelud, et leida lahendusi oluliste keskkonna-alastele väljakutsetele.

„Otsus tagasi astuda on seotud minu tervise ja perega. Keskkonnaministri amet, aga ka eelnevad ametikohad on nõudnud minult suurt tähelepanu ja pühendumist, mille tulemusena olen jätnud iseenda tagaplaanile. Eriti on sellest mõjutatud aga lähedased. Nii olen tänaseks jõudnud arusaamisele, et on vajalik võtta hoog maha. Iseenda ja pere pärast,“ kirjutas Mölder oma Facebooki lehel.

„Poliitika ja keskkonnaga seotud teemad on jätkuvalt minu elus olulisel kohal ning kavatsen jätkata oma tööd riigikogu liikmena,“ lisas Mölder tulevikuplaanide kohta.

Erki Savisaar ütles, et ta on keskkonnateemadega tegelenud nii Tallinna linnavolikogus, riigikogu keskkonnakomisjonis kui ka Balti Assamblees. Eesmärk on, et Eesti keskkond muutuks puhtamaks ja paremaks moel, et ei kannataks Eesti inimesed ja ettevõtete konkurentsivõime.

Samal teemal

16.10.2021
ERR: keskkonnaminister Tõnis Mölder astub tagasi
10.10.2021
KESKKONNAMINISTER: riigimetsa raiemaht väheneb silmaga nähtavalt!
02.10.2021
Kultuuriminister Anneli Ott lahkus valitsusest uksi paugutades: Reformierakond tahab vaid piiranguid!