Foto: Martin Ahven
Mariliis Pinn 16. november 2021 21:33

Vaktsineerimise korraldusest on kirjutatud raamatu jagu kriitilisi lugusid, kuid tundub, et paremaks olukord ei lähe. Proovitakse ühte ja teist, aga ikka on segadust rohkem kui tahaks. Kes, kus, millal jne. Et vaktsineeritud saada, peab täpselt infot lugema, et mitte eksida kuupäeva, kellaja või kohaga. Ja aru saama, kas sa oled üldse õiges eagrupis.

Kuna katsepookida on vaja veel palju inimesi ja tõususudoosid tuleb ka ära teha, siis võtaks ehk nüüd süsteemselt ette. Tundub, et digilugu ei suuda vaktsineerimise korraldusega piisavalt kiiresti kaasas käia ja kuna vaktsiine on piisavalt, siis õnnestuks võib-olla teha ette registreerimiseta lahendus.

Tegelikkus on selline, et kord on pookimisbuss seal, kord siin, kord saab süste ühes, siis teises apteegis jne. Hüpikpookimispunktid ja liikuvad lahendused on kindlasti vajalikud, kuid edu võti on stabiilsus. Lihtne ja selge, piisavalt stabiilne info. Näiteks üks pood müüb hirmkallist jäätist aastaid esmaspäeviti poole hinnaga. Ja jäätisesõltlased teavad just esmaspäeval sammud sinna poodi seada. Juba aastaid.

Selle asemel, et üritada hoogtöö korras nädalaga perearstikeskustes võimalikult palju kaitsesüste teha, võiks näiteks igal perearstikeskusel olla stabiilne aeg, kus õde kõiki soovijaid vaktsineerib. Võib juhtuda, et mõnes suuremas keskuses võikski olla õde või kaks, kes iga päev ainult kaitsepookimisega tegelevad. Ja mitte kuni 30. novembrini, vaid vajaduse kadumiseni. Ja ilmselt ei juhtu see aastavahetusel, kui lõpeb vaktsineeri.ee lehel olevate vaktsineerimispunktide töögraafik.

Kommentaarid  (3)

Kuhu aga vaatad 17. november 2021 06:51
Kumab vastu ainult saamatus, põhi tegijad ongi propagandistid ja suhtekorraldajad, kelle tarkus on või ei ole ülimuslik, asjatundjaid nagu enam polegi või lihtsalt ei lasta löögile.
Moderaator! 17. november 2021 08:32
Sina ela ennem nii vanaks! Siis tule otsustama!
Koit ja eha! 17. november 2021 00:02
Minge oma vaktsiinidega sinna, kus koidupuna ei paista!!!!!!!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS