LENNUNDUSE TULEVIK! Emissioonide vähendamiseks tuleb loobuda ka lennunduses fossiilsest kütusest. Seega mõeldakse nii elektri- kui ka vesiniklennukitele.

Foto: Kollaaž (Erki Pärnaku, AFP/Scanpix 2x)
Laura Saks 17. november 2021 12:03

Maailma suuruselt teise lennufirma Delta juhi Ed Bastiani sõnul kerkivad rohepöörde tõttu lennupiletite hinnad, kui riigid ettevõtteid ei toeta. Ka Eesti lennunduseksperdid nõustuvad sellega. 2050. aastaks võivad piletite hinnad kerkida kuni kaheksa protsenti. Samas näevad eksperdid, et keskkonnasäästlikumatele lahendustele üleminek on paljuski positiivne ja siin saaks Eesti luua oma brändi. Millised väljakutsed ootavad lennundust ees?

Ed Bastian ütles BBC-le, et järgmise kümne aasta jooksul investeerib lennufirma Delta miljard dollarit roheenergiale üleminekus. Ta tõdes, et see läheb kõigile rohkem maksma, ent on vajalik. Selleks, et lennupiletite hinnad lakke ei hüppaks, peavad Bastiani sõnul valitsused rohepööret toetama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

jah 17. november 2021 23:15
Ma võtaks ka heal meelel raha vastu. Kus saab end märkida raha saajaks. Mina riigi kõrgema võimu kandjana, ei luba tõsta makse selleks, et kellegi teise lennureisi toetada. Tahan lennata, toetan end ise. Kui raha ei ole siis ei lenda ja tõesti, siis kui ei lenda, jääb raha alles.
Ooo! 17. november 2021 16:44
Kui minu rahakukrut kergitab, siis peab seda teenust hoolsalt kasutama hakkama! Kellele oma konto number avaldada?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS