Eesti uudised

ODAVATE REISIDE LÕPP? Rohepööre lennunduses kergendab tarbija kukrut, kui riigid appi ei tule (3)

Laura Saks, 17. november 2021 12:03

LENNUNDUSE TULEVIK! Emissioonide vähendamiseks tuleb loobuda ka lennunduses fossiilsest kütusest. Seega mõeldakse nii elektri- kui ka vesiniklennukitele.

Foto: Kollaaž (Erki Pärnaku, AFP/Scanpix 2x)

Maailma suuruselt teise lennufirma Delta juhi Ed Bastiani sõnul kerkivad rohepöörde tõttu lennupiletite hinnad, kui riigid ettevõtteid ei toeta. Ka Eesti lennunduseksperdid nõustuvad sellega. 2050. aastaks võivad piletite hinnad kerkida kuni kaheksa protsenti. Samas näevad eksperdid, et keskkonnasäästlikumatele lahendustele üleminek on paljuski positiivne ja siin saaks Eesti luua oma brändi. Millised väljakutsed ootavad lennundust ees?

Ed Bastian ütles BBC-le, et järgmise kümne aasta jooksul investeerib lennufirma Delta miljard dollarit roheenergiale üleminekus. Ta tõdes, et see läheb kõigile rohkem maksma, ent on vajalik. Selleks, et lennupiletite hinnad lakke ei hüppaks, peavad Bastiani sõnul valitsused rohepööret toetama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.11.2021
KLIIMAKÕNELUSED LENDASID VASTU TAEVAST? Eesti aktivist hoiatab: suurriikideni pole veel katastroofid jõudnud! Minister püüdleb säästuelu poole ja sordib prügi
06.11.2021
Kliimaaktivist Greta Thunberg: COP26 kliimatippkohtumine on olnud ebaõnnestumine
01.11.2021
Kaja Kallas ÜRO kliimakonverentsil: kliimaneutraalsuse poole on võimalik liikuda majanduskasvu ohverdamata
29.09.2021
Pärnu lennujaama vastsele lennurajale peab esialgu peale maksma