ÕL TV | Õhtuleht

VIDEOINTERVJUU | Rein Rannap: mind on traumeerinud läbi elu see, et ma ei ole saanud ema tunnustust ja heakskiitu  

Anu Saagim | Video: Robin Roots; , 16. november 2021 18:00

Pianist Rein Rannap (68) on hakkama saanud julge teoga ning näitab avameelses dokumentaalfilmis oma teist poolt, mida ei ole seni avalikkuse ees eksponeerinud. Muu hulgas loeb ta esimest korda avalikult oma ema päevikuid, millest selgub, kui karm ta Reinu vastu oli. „Isegi kui ema leidis pisut vaba aega, kasutas ta seda minu mahategemiseks. Mäletan, kuidas ta saatis mind vastutusrikastele esinemistele lausetega: „Nojah, eks sa mine, ega sul nagunii midagi välja ei tule! Nagunii läheb sul kõik sassi, sest sa pole ju üldse harjutanud.“,“ meenutab Rannap.

Esmaspäeval PÖFFil esilinastunud dokumentaalfilm „Päris Rannap“ portreteerib heliloojat ja pianisti Rein Rannapit päris mahlases kastmes. Filmi režissööre Kaidi Kleini ja Aleksander Otsa paelus ennekõike maestro persoonina. Neil oli kihk vaadata tema maski taha, näidata päris Rein Rannapit ning aidata mõista, miks ta on kujunenud just selliseks isiksuseks, nagu ta praegu on. Filmi on vürtsitatud igat sorti avantüüridega, mida Rannap kohati oma lapselikult süüdimatu käitumisega korda saadab. Küll ei sobi talle klaveritool, mis ekstra tema kontserdi ajaks kohale tuuakse, küll häirib teda sadade küünaldega kaunistatud kirik. Vahepeal püüab maestro loomulikult ka ise dokumentaalfilmi lavastamisse sekkuda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.11.2021
ÕL ARHIIV | URMAS SÕÕRUMAA 60! „On vaid üksikud hetked, kui inimene suudab olla olevikus – seda nimetatakse taipamiseks.“
17.11.2021
VIDEO | Kuulsused päris Rannapist: geenius ei peagi olema nagu lihtsurelik, ta võibki pisut staaritseda
15.11.2021
VIDEOD | Maestro Rein Rannapilt rebiti mask eest
13.11.2021
VIDEOINTERVJUU | Henry Kõrvits: olen oma lastele inspireeriv isa, see tuleb mul hästi välja ja ma olen naljakas ka