Eesti uudised

Keskkonnaministeerium: tarbija maksab juba praegu pakendi eest

LAHENDUS PUUDUB? Osas poodides ei saa oma toidukarpi kasutada. Kas siis tulebki iga kord pakendi eest tasuma hakata? (10)

Laura Saks, 16. november 2021 12:46

Rimi kauplustes saab kulinaarialetist toitu osta lisaks ühekordsele pakendile ka oma karpi. Kõikides poodides pole see aga nii enesest mõistetav.

Foto: Stanislav Moshkov

Keskkonnaministeeriumi planeeritava eelnõu järgi tuleb kulinaarialetis või muu lahtise toidu ostmisel ühekordse plastkarbi eest tasuda isegi kuni 50 senti. See summa peaks motiveerima ostjat kasutama hoopiski enda anumat. Ometi leiavad kaupmehed, et selline käik paneb inimesi valima juba pakendatud tooteid. Tagatipuks ei saagi igas poes salatit või hakkliha oma karpi lasta pakendata. Milles näevad siis poeketid lahendust?

Kuigi otsest seadust, mis keelaks toitu panna kliendi isiklikku karpi ei ole, leiavad osad poed, et toiduohutust arvesse võttes pole see mõistlik. Nimelt võib tekkida ristsaastumine ja kliendid võivad saada toidumürgistuse. Kaupmeeste liidu tegevjuht Nele Peil selgitab, et ristsaastumisel võivad teatud bakterid levida ka teiste klientide toitu. „Juhul, kui klient tuleb saastunud karbiga, kus on mingisugused bakterid sees, siis need levivad tõstmislusika kaudu või pindade kokkupuutel kaupluse enda toitu ja tekib oht, et bakter võib kaupluses levida,“ räägib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2021
Kümnekas looduse heaks: RingKarp ennetab ühekordsete toidunõude keeldu
05.10.2021
SAMASOODU NAGU ELEKTRIHIND? Prügiveo tasu võib kasvada isegi 75%, kuid sellest pääsemiseks on võluvits
01.10.2021
Ohtlik plastik köögis ja kodus: mida näitavad numbrid plastnõudel?
26.09.2021
PESEME ROHELISEKS?! Kas biolagunevad ja taimsest materjalist pakendid löövad hoopis keskkonnale noa selga?