Krimi

Päästjad kustutasid prügipõlenguid üle Eesti 

Ohtuleht.ee, 15. november 2021 20:50

Foto: Robin Roots

13. novembril kell 5.21 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Sauste külas, Kihlevere-Aaspere maantee 6. kilomeetril oli näha suurt lõket. Kadrina vabatahtlikud päästjad leidsid eest umbes kuue ruutmeetri suuruse järelevalveta lõkke, milles põles praht. Kell 6.08 olid vabatahtlikud päästjad keskkonda ohustava lõkke kustutanud.  

14. novembril kell 14.48 andis tähelepanelik kodanik teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel põletati ettevõtte territooriumil suures lõkkes prügi. Kell 15.06 sündmuskohale jõudnud päästjad kustutasid keskkonda ohustava ja ümbruskonda häiriva lõkke ning tegid kohapeal viibinud inimestele selgitustööd. 

14. novembril kell 14.55 teatati põlevast prügihunnikust Kohtla-Järvel Kose teel. Päästjate saabudes põles prügihunnik mõõtmetega 2 x 2 meetrit ning inimesi selle juures ei olnud. Prügipõleng kustutati kell 15.11. 

14. novembril kell 23.39 helistati häirekeskusesse teatega, et Haabersti linnaosas Ehitajate tee kandis metsatukas tehakse lõket. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et lõkkes põletati rehve ning kustutasid selle kell 23.57.

Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes ei tohi põletada muud kui immutamata kuiva puitu, oksi, kiletamata pappi ja paberit ning muud töötlemata looduslikku materjali. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, ehitusjäätmeid, rehve, plasti, kaableid või riideid ei tohi lõkkes põletada, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega!