Maailm

KAHTLASED VIISAD JA SMUGELDAJAD: Valgevene kaudu Euroopasse suundumine võib osutuda migrantidele üsna kulukaks (6)

Aare Kartau, 16. november 2021 17:02

Süüria migrandid Valgevene-Poola piiri ääres. Kahtlastele kodumaa reisikorraldajatele makstakse Euroopasse viiva „reisipaketi“ eest kopsakas summa.

Foto: Reuters/Scanpix

Viimastel kuudel on sajad, kui mitte tuhanded Lähis-Ida elanikud hankinud kohalike reisibüroode abil kahtlase väärtusega Valgevene turismiviisa. See tähendab seda, et lennukid veavad Minskisse „turiste“, kes ilmselgelt ei huvitu jahipidamisest või vaatamisväärsustega tutvumisest, vaid soovivad pääseda Euroopasse. Nad peavad reisi eest välja käima aga üsna märkimisväärse summa, mis koosneb mitmetest kulutustest, ent millest suurema osa moodustab viisa.

Lähis-Ida reisiagendid hakkasid juba kevadel levitama jutte, et odavaim ja lihtsaim viis pääseda Euroopasse on Valgevene kaudu. Räägiti, et sealsete reisiagentuuride abil on võimalik hõlpsalt hankida turismiviisasid. Algselt oli äri kasin, sest inimestel olid uue võimaluse suhtes mõningaid kahtlusi. Ent maismaa kaudu Euroopasse pääsemine on vähem riskantne kui meritsi, mistõttu ei möödunud kaua, kui hakkas levima kuuldus uue meetodi edust. Kahtlase taustaga reisiagentide äri puhkes täies hoos õide sügisel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.11.2021
Valgevene julgeolekujõud ja migrandid kahjustasid piiritara, pahur Lukašenka kritiseeris taas Euroopat
15.11.2021
ÕHTULEHT POOLAS | Keegi ei vaidle, et süüdi on Valgevene, kuid aktivistid ja opositsioon teevad etteheiteid ka Poola valitsusele
15.11.2021
RÄNDEKRIIS: Valgevene sõdurid ähvardavad allumatuid migrante vägivallaga, Lukašenka kuulutas, et tema võiks pagulased vabalt tagasi kodumaale lennutada