Eesti uudised

PÄRANDUSETA JÄÄNUD SUGULASTE JONN? Ämma hooldanud naisele ei öelda, missugusesse hooldekoju proua viidi. „Ta lihtsalt viidi kusagile ja jäeti maha!“ (23)

Kadri Kuulpak, Stass Kuznetsov, 21. november 2021 07:00

LAHUTATUD: Krista ei tea, kus on Lena (89). Lena ei tea, miks Krista teda hooldekodus vaatamas ei käi.

Foto: Stanislav Moshkov

Krista Hanniste mattis kaks aastat tagasi oma elukaaslase. Kuna mehe ema Jelena vajas kõrge ea tõttu hoolt, sai temast naise abiline. Krista olnuks nõus Jelenat tema elu lõpuni kodus hooldama, kuid sugulased panid vanaema hooldekoju. „Vanaema pangakonto on praktiliselt tühjaks tehtud ja testament ümber kirjutatud!“ põhjendab lapselaps. Asja uurides rullub lahti tüüpiline Eesti pere lugu, kus vanainimesest saab malenupp, mida liigutada nii, nagu endale kasulik.

Krista tunneb Jelenat (89) hästi: mida talle süüa meeldib, mida juua. Ta teab, et Jelenale meeldib ristsõnu lahendada. Mõnikord Vana Tallinna likööri libistada. Ta kutsub Jelenat hellitavalt Lenaks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.10.2021
15 700 inimest on lähedase hooldamise tõttu tööturult eemal. Minister Riisalo: hooldekodude sisulist taset ei mõõdeta ega hakatagi mõõtma!
11.10.2021
SUUR SPIKKER | Missugune hooldekodu oma emale valida? Kus on ühe hooldaja kohta 30, kus kolm klienti? Kuhu saab kaasa võtta lemmiklooma?
10.10.2021
ENNEOLEMATU HINNATÕUS! Hooldekodude kohatasud kallinevad uuest aastast kuni 100 euro võrra
09.10.2021
OSALUSVAATLUS | Hooldekodu – kas rohkem vangla kui kodu? „Siia tulles ei ole neil enam midagi: voodi, öökapp ja pool riidekapist – see on kurb.“