Foto: Robin Roots
Laur Uudam, arvamustoimetaja 15. november 2021 19:41

Et Andrus Ansipi kujund Kaja Kallasest kui isekast mõisapreilist erutas kõige enam Reformierakonda ennast, on kõige kindlam märk, et ekspeaminister tabas oravapartei valusat kohta. Erakonna reageeringutes on mitu märgilist momenti. Esiteks juba asjaolu, et fraktsioon kogunes arutama, mida Ansipi väljaöelduga peale hakata.

Teiseks see, et kinnitamata jäi fraktsioonile esitatud avalduse tekst, kus anti resoluutne vastulöök teisitimõtlejale – Ansipi intervjuu olevat tekitanud erakonnale kahju. Ansipi kui erakonna pikaajalise esimehe kahjuriks tembeldamise katse on väga huvitav asjade käik, sest kinnitab, et vähemalt avalduse koostajad mõtlevadki sel moel. Ajaloost on teada mitmeid kahjuritest vabanemise viise.

Samavõrra huvitav on Reformierakonna naisteühenduse toetusavaldus Kallasele, jättes mulje soopõhisest lähenemisest. Et reforminaiste kodulehe viimane uudis pärineb eelmise aasta septembrist, siis varjusurmas ühendus elavnes üksnes seepeale, kui meespoliitik julges naispoliitikut kritiseerida. Kas tõesti peaksime hindama naispoliitikuid erineva kriteeriumi järgi kui mehi ning Kallase tegematajätmiste ees silma kinni pigistama isegi juhul, kui koroonakriisi ajal maksame otsustusvõimetuse kinni järjest arvukamate koroonasurmadega?

Väheusutav on seegi, et mõlema vastulöögi ideed sündisid Kaja Kallase teadmata ja nõusolekuta. Et fraktsioon keeldus Kallast toetamast, pidi naiste sõnavõtt näitama, et vähemalt keegi erakonna sees toetab Kallast.

Kommentaarid  (73)

g 7. detsember 2021 14:21
Õige oleks panna erakondadele loomade nimed. Siis on selge arusaam, kellega tegu? Ameerika nagu elevant,kes kõigist üle rullib ja õigust üle jääbki. Peaasi et demokraatia ja sõnavabadus pärale jõuaks. Naised ja poliitika, ei see kokku lähe.Parem olla vanaema ja midagi lastelastele head õpetada. Nüüd enam ei ole ühtegi nais poliitikud, kelle maine poleks rikutud. Kas järgmine põlvkond naisi poliitikute järglased sünnivad kohe sarvedega? Kõik teod salvestuvad ja kanduvad edasi.
Pildilolev seltskond 19. november 2021 16:48
on Eesti maha müünud Kremlile ja see mis veel alles, müüvad Brüsselile.....
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS