Kas eksamitulemustes oli oma osa ka koroonaviirusel ja distantsõppel? Foto on illustratiivne.

Foto: Aldo Luud
Laura Saks, Priit Pärnapuu 12. november 2021 16:03

Gümnaasiumi riigieksamite tabeli eesotsas skoorivad juba tuntud nimed, mis pole üllatus. Inglise keele riigieksami tulemuste edetabelis on aga ettenrebinud Vinni-Pajusti gümnaasium, mis paikneb lausa teisel kohal. Samas on ka suuri kukkujaid. Kanepi kooli õpilaste matemaatika riigieksami keskmine tulemus oli 2020. aastal 74,2, tänavu aga 27,4 punkti. Kes lisaks Kanepile kaotasid koha eesotsas? Mis põhjustel hüpe või kukkumine toimus?

Vinni-Pajusti gümnaasiumi õpilased said inglise keeles keskmiselt 84,6 punkti. Ometi on tegemist gümnaasiumiga, kuhu õpilasi ei valita. Sisse saavad kõik positiivsete hinnetega noorukid. Kooli direktor Henry Kallaste ei kurda ka eelmise aasta eksamitulemustel üle, kuid tõdeb, et sel aastal on tunduvalt paremad tulemused.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Ikka ei saa aru, kui raske on 12. november 2021 23:02
lai ja kitsas matemaatika lahus hoida? Harjumusejõud? Need matemaatika punktid ei ole ju enam eksamitulemused, vaid mingid manipuleeritud arvud. Kui riik on võimaldanud koolidel valida, kas õpetada matemaatikat rohkem või näit. lisaks keeli, siis ei saa edetabelis sellest kunstlikult ühtedele eelist luua, sest siis see enam EI oleks võrdlus eksamitulemuste alusel, nagu te väidate. Ei ole õigustus, et ülikoolid seda vastuvõtul sunnitult teevad. Tahate edetabelis anda laiema matemaatika eest preemiapunkte, siis tehke seda eraldi ja selgelt. Aga teistele koolidele siis lisa võõrkeelte eest ka?

SISUTURUNDUS