Jaanus Kulli, reporter 12. november 2021 19:40

Isadepäev justkui eeldab, et tuleks rääkida isadest ja tingimata hästi. Ent üks läinud nädala meediakajastus viis mõtted hoopis mujale. Mitte nii ilusatele radadele. Ometi on seegi isadusega seotud.

Ühes telesaates näidati kahte perekonda, kuhu hiljaaegu olid sündinud beebid. Ja mingil tavamõistusele täiesti arusaamatul põhjusel ei saa need beebid omale isikukoodi. Sest nende emad sünnitasid kodus, ilma et meditsiinitöötaja oleks juures viibinud. Pole üldse tähtis, kas nende vanemad valisid ise kodusünnituse (nagu vihjas saates üks ametnik) või juhtus kõik liiga kiiresti ja pere arvates turvaliselt, nagu väitsid laste vanemad. Ametnikud andsid teada, et kuna medtöötajat polnud sünnituse juures, ei saa olla kindel, kas laps ikka on selle konkreetse ema laps.

Nüüd peavad pered pöörduma kohtusse, et tõestada oma lapsed endi omadeks. See on koht, kus tavamõistus üles ütleb. Meie armsas Eesti riigis, mis on uhke oma demokraatliku riigikorralduse üle, peaks olema ju enesestmõistetav, et siin sündinud beebi saab Eesti isikukoodi, olenemata sellest, kelle laps ta on. Muidugi on solvav, et ametnikud seavad vanemate aususe kahtluse alla, kuid see pole peamine. Kõige tähtsamad peaksid olema vastsündinud lapse õigused.

Palju õnne isadepäevaks!

Kommentaarid  (11)

Karin 14. november 2021 08:44
Süüdi on ikka riik aga mitte inimene ise, tuleb ise ka käituda väärikalt! Me ei ela ju üksikul saarel et kiirabi kutsuda ei saa , kas pole vastutustundetu?
Kersti 13. november 2021 11:12
Ma ei saa aru miks naised tahavad riskida oma lapse ja enda eluga ja sünnitada kodus ilma ämmaemanda või arstita? See on ju meie riigis täiesti võimalik ja lubatud. Aga teatud tingimused peavad olema täidetud et kõik oleks siiski turvaline. Sünnitamine ei kesta ju 15 min.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS