Krimi

Kohus saatis kümnete autode peeglite varga vangi (11)

Siim Randla, 12. november 2021 06:43
Foto: Stanislav Moshkov

Harju maakohus mõistis oktoobris vangi lätlase, kes põhjustas automanikele tuhandeid eurosid kahju, kui varastas ligi poolesajalt autolt küljepeeglite klaasid.

Kannatanuid, nii eraisikuid kui osaühinguid, oli kokku üle 40. Peamiselt tegutses Mihails Rae vallas ja Viimsis tänavu kevadel ja talvel. Sõidukiomanikule tekitatud kahjusumma ulatus paarisajast eurost ühel juhul 2172 euroni, kui Mihails varastas Land Rover Range Rover küljepeeglite klaasid. Saripeeglivarga ohvriks langesid ka Mercedesed, BMWd, Audid.

Nii näiteks võttis ta ka Land Rover Discovery mõlemad küljepeeglite klaasid tekitades 1961 eurose kahju, Rae vallas varrastas mees Audi A6 Avant mõlemad küljepeeglite klaasid ( kahjusummas 1779 eurot).

Süüdistuse sai mees selleski, et ta keeras Viimsis kaupluse alkoholiosakonnas vitriinile suunatud turvakaamera teise suunda, et see ei salvestaks vitriinkapi juures toimuvat ja hiljem võttis vitriinkapist 869,99 eurot maksva Hennessy Paradise ja ühe 94 eurot maksva Hennesy ning läbis kassad alkoholi eest tasumata.

Harju maakohus mõistis Mihailsile kolme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, millest kohe kuulub kandmisele kuus kuud vangistust. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele, kui mees ei pane viie aasta jooksul toime uut kuritegu. Lisakaristusena kohaldati Mihailsi suhtes Eestist väljasaatmist koos viie aasta pikkuse sissesõidukeeluga.