Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja Viljandimaa hooldekodu Mulgi Häärber. Ajaleht Sakala kirjutas märtsi alguses, et kõnealuses hooldekodus vohab viirus. Põhjus: töötajad ja kliendid keeldusid massiliselt vaktsiinist. Kiirabile avanes inetu vaatepilt: kolm klienti leiti üliraskes seisus. Neist üks suri haiglasse jõudmata. Hoolealused polnud saanud vajalikku hooldust, piisavalt süüa ja juua. 

Foto: Kollaaž (Priit Simson / Ekspress Meedia, Aldo Luud)
Kadri Kuulpak 15. november 2021 12:40

Koroonaviirus on hooldekodu elanikud keerulisse olukorda pannud: külastuspiirangute tõttu puudus lähedastel toimuvast ülevaade ning sotsiaalkindlustusamet (SKA) ei käinud kontrollkäikudel. Sotsiaalkaitseminister taunib SKAd, kes ei käinud Viljandimaal asuvas hooldekodus Mulgi Häärber ka siis, kui märtsi alguses tuli päevavalgele koroonahaigete abita jätmine, mille suhtes hiljem kriminaalmenetluski algatati. Mida võtta ette sotsiaalteenuste kvaliteedi ja järelevalve parandamiseks? Mida teha inimestele üle jõu käivate kohatasudega?

Hooldekodude teema pole Eestis ühiskondlikult kunagi liiga teravalt fookuses olnud. Isegi kohalike omavalitsuste valimiste eel ei debateeritud, kuidas tagada inimestele väärikas vanaduspõlv. Miks see nii on?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99