MIS SAAB? Tänavusel kliimakonverentsil Glasgow's püütakse leida ühised kokkulepped, kuidas kliimamuutusi pidurdada. Kuigi meie veel muutusi nii tugevalt ei tunne, siis paljud inimesed juba kannatavad.

Foto: Kollaaž (Reuters/Scanpix, erakogu, keskkonnaministeerium)
Laura Saks 12. november 2021 11:26

Kliimakonverentsil COP26 tehtud kokkulepped on saanud tohutult kriitikat. Selgetes plaanides kokkuleppimist pärsib muuhulgas see, et suuri otsustajariike pole kliimasoojenemine veel mõjutanud. Kas künismi tippsündmusest võiks siiski ka midagi kasulikku sündida?

COP26-l viibiv Fridays for Future kliimaaktivist Kertu Birgit Anton pole lootust kaotanud, et riigid panevad kliimasoojenemise peatamiseks seljad kokku, kuid ta tunneb siiski, et see võib olla liigne optimism. Glasgow'sse kogunenud riikide esindajatel on võimalus teha reaalseid otsuseid kliimasoojenemise pidurdamiseks. Ent Antoni sõnul pole praegu COP26-l tehtud kokkulepped piisavad, et hoida kliimasoojenemist 1,5 kraadi peal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

Murkka 12. november 2021 17:18
Kellele ja milleks sellist äärmuslaste juttu avaldada? Praegu on kõige kibedam kooliaeg. Kuidas üldse lapse välismaale lastakse? Ma pean silmas seda maskiga poisstüdrukut, meie "oma, päris Greetat" :D
Enn 13. november 2021 19:31
Tulevane Maarjo Mändmaa. Täielik friigišõu.
🤔 12. november 2021 17:05
Huvitav, kas Ta käis kliimakonverentsil lennukiga kohal?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS