Eesti uudised

SUUR SPIKKER | Missugune hooldekodu oma emale valida? Kus on ühe hooldaja kohta 30, kus kolm klienti? Kuhu saab kaasa võtta lemmiklooma? (2)

Kadri Kuulpak, Priit Pärnapuu, 11. november 2021 10:00

VALI PARIM: Õhtulehe tellitud uuring annab ülevaate, missugustes hooldekodudes peetakse enim silmas elanike iseseisvuse säilimist.

Foto: Kollaaž (Stanislav Moškov, kuvatõmmis tabelist)

Kuidas valida oma lähedasele, kes kõrge ea või raske haiguse tõttu enam kodus iseseisvalt hakkama ei saa, parim võimalik hooldekodu? Kodulehed kipuvad rääkima vaid kahest: kas on vabu kohti ja kui suur on kohatasu. Õhtulehe tellitud uuring aitab otsuse langetada selle järgi, missuguses asutuses arvestatakse enim klientide soovide ja vajadustega.

Sellele, et hooldekodude kodulehed pole piisavalt informatiivsed, on tähelepanu juhtinud ka sotsiaalminisiteeriumi heaolu arengukava aastateks 2016–2023. Õhtulehe tellitud ja Norstat Eesti läbi viidud uuringus esitati asutuste juhtidele küsimusi nelja teemaploki kohta: personal, hooldekodu keskkond, hooldusteenus ja Covid-kriis. 155st hooldekodust vastas küsitlusele 90.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2021
15 700 inimest on lähedase hooldamise tõttu tööturult eemal. Minister Riisalo: hooldekodude sisulist taset ei mõõdeta ega hakatagi mõõtma!
10.11.2021
ENNEOLEMATU HINNATÕUS! Hooldekodude kohatasud kallinevad uuest aastast kuni 100 euro võrra
09.11.2021
OSALUSVAATLUS | Hooldekodu – kas rohkem vangla kui kodu? „Siia tulles ei ole neil enam midagi: voodi, öökapp ja pool riidekapist – see on kurb.“
04.11.2021
Vaktsiinivastaste miitingu ajal matused läbi viinud kirikuõpetaja Eve Kruus: küll oleks hea, kui maskid peaksid kinni ka need sõnad, mis inimesi tapavad