Foto: Teet Malsroos
Siim Randla 10. november 2021 06:37

Viru maakohus arutab allilma juhi Nikolai Tarankovi (pildil) tapnud Juri Vorobei vanglast ennetähtaegse vabastamise taotlust, millele on vastu nii vangla, kui Viru ringkonnaprokuratuur, riigiprokuratuur aga pigem toetab.

2017. aastal mõistis Pärnu maakohus Juri Vorobeile allilma liidrina tuntud Nikolai Tarankovi ettekavatsetud tapmise eest Läänemaal Saunja lahe ääres karistuseks üheksa ja poole aasta pikkuse vanglakaristuse. Otsust ei muutnud ka Tallinna ringkonnakohus ning riigikohus ei võtnud kaitsja kassatsioonkaebust arutusele.

Nüüd arutab Viru maakohus Vorobei ennetähtaegset vabastamist. „Viru vangla ja Viru ringkonnaprokuratuur ei toeta elektroonilise valve kohaldamisega vangistusest tingimisi enne tähtaega vabastamist,“ sõnas Viru maakohtu pressiesindaja Kristi Ehrlich Õhtulehele.

Riigiprokuratuur ei ütle otse välja kas toetab, aga kohtule saadetud seisukohta lugedes, selline arvamus pigem jääb, et toetab, lisas ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

EestijaSoomepolitseidTapjadjaPiinajadjaMõrvarid ! 14. november 2021 04:27
Süüdistusejärgipeksid noored vanukorduvalt, lubades nad mahalüüa. Ka kutsusid nad koju oma agressiivseid, napsilembeseid tuttavaid,mistõttu vanad palusid mitmeid kordi politseilt abi.
Eesti ja Soome politseidelt küll abi keegi Ei saa ! 14. november 2021 04:29
Korduvalt olen Eesti ja Soome politseidelt abi palunud aga Ei ole Abi saanud !
Vabastate pedofiile mōrvareid 10. november 2021 08:25
See mees pole nende killast,vabastage ta
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS