Foto: Erki Pärnaku
Laur Uudam, arvamustoimetaja 9. november 2021 17:50

Tallinna senine ja ka jätkav linnapea Mihhail Kõlvart kogus viimastel valimistel küll 27663 häält, kuid tema meeskonna moodustavate abilinnapeade tulemus on ehmatavalt kasin.

Palun väga, siin nad on pingeritta panduna: Andrei Novikov 1968, Vadim Belobrovtsev 1670, Betina Beškina 835, Kalle Klandorf 202, Aivar Riisalu 178, Eha Võrk 173.

Kui pooled abilinnapead saavad poole miljoni elanikuga pealinnas igaüks vaid paarsada häält, siis on selline kasin tulemus valija hinnanguks nende tööle. Isegi Beškina ei kvalifitseeru õnnestumiste hulka, kui arvestada, et Tanel Kiige puhul hinnati tema kogutud 871 häält nõrgaks tulemuseks ministrikohal jätkamiseks.

Kõlvarti meeskond kogus seega kamba peale kokku alla viiendiku linnapea häälesaagist. Kõlvartil on kindlasti heameel, kui saab särada oma hallide abilinnapeade taustal. Kuivõrd aga sobivad valijate poolt vähearmastatud tegelased oma kohtadel jätkama on juba ise küsimus. Nagu seegi, kas Keskerakonnal on piisavalt pikk pink uute säravamate tegijate esilenihutamiseks.

Võibolla just sellepärast näebki uus koalitsioonileping ette ligi poolte abilinnapeakohtade andmist sotsidele, kuigi Keskerakonna 38 kohta volikogus sotside 6 vastu annaks selle proportsiooni järgmisel sotsidele vaid ühe abilinnapea koha. 

Kommentaarid  (6)

meenutagem ajalugu 10. november 2021 10:25
kaua see Tallinn siis eestlaste linn on olnud? Ikka on siin valitsenud taanlased, sakslased, rootslased, venelased lausa 200 aastat. Ka kõige uhkemad ehitised on loodud teiste poolt. Tänu oktoobrirevolutsioonile Veneamaal saime siis vabaks. On nii, nagu on.
9. november 2021 23:31
Kui Riisalu ja Klandorf kaovad, siis see on küll hea uudis.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS