Poliitika

KESKERAKONNA LINNAMASINA LAMMUTAMINE ALGA? Sotsid haaravad Tallinnas kolm abilinnapeatooli! (1)

Marvel Riik, 9. november 2021 16:33

UUS AJASTU! Tallinnas lõppeb rohkem kui põlvkond kestnud ajastu, mil Keskerakond sai pealinna juhtida nii kuidas ise tahtis. Teisipäeval sõlmiti koalitsioonileping sotsiaaldemokraatidega, kes plaanivad teha kõik endast oleneva, et mitte korrata ajaloo kurbloolist lugu sellest, kuidas sotsid olid pealinnas suure Keskerakonna puudel.

Foto: Kollaaž (3 x Erki Pärnaku)

Võimuliidu läbirääkimised Tallinnas Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide vahel lõppesid teisipäeval koalitsioonilepingu sõlmimisega. Kokkuleppe järgi saavad sotsid kolm abilinnapea kohta, volikogu esimehe tooli ning võtmed Nõmme linnaosavanema kabinetti.

Nii Keskerakonna kui ka sotside poolelt kostab lahkeid komplimente värske partneri suunal: läbirääkimised kulgesid üle ootuste hästi. Keegi ei tõstnud kohtumistel häält, keegi ei nõudnud midagi tingimata endale. Korra või paar läks laua taga jutulaadaks, aga see-eest visati ka nalja. See on alati hea märk. Milles kohe kokkulepet ei saadud, tõsteti kõrvale, et hiljem uuesti rääkida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.10.2021
GALERII | Sotsid haaravad Tallinnas kolm abilinnapeatooli!
05.10.2021
Uus kultuuriminister Tiit Terik – Keskerakonna musterlaps, kellega probleeme ei tule
04.10.2021
Ärimees räägib 50 000eurose annetuse telgitagustest: „Ta ütles mulle, et on Keskerakonna hall kardinal.“
29.09.2021
KÕNEKAS VAIKUS: millal helisevad pealinnas koalitsioonikellad? Kuhu jääb keskerakondlaste ja sotside päris õnnelik „jah“?