Eesti uudised

STAAŽIKA MEDITSIINIJUHI KARM DIAGNOOS: riik on koroonakriisi juhtimisel täielikult põrunud!

Risto Berendson, Helen Mihelson, Nils Niitra, 4. november 2021 20:46

77 KOMMENTAARI

m
minu arvates/ 6. november 2021 15:47
Kaja on tore tüdruk ja temaga oleks tore lobiseda, aga peaministrina ülinõrk!
e
endine med.-õde/ 6. november 2021 15:45
Au ja kiitus dr. Allikvee, seda oli hea lugeda - puhas kuld!
i
Iks/ 6. november 2021 08:48
Reformierakonna tunnuslause on, et ühtki kriisi ei tohi lasta raisku minna... Covidpass on täpselt selline teenimisvahend, ei aita kuidagi kriisist välja, aga on suurepärane teenimisvahend.
i
Iks/ 6. november 2021 08:46
Lubatud vaktsiini toime 6..8 kuud korral oleks pidanud juuli alguseks olema saavutatud 80% vaktsineeritute tase. Selleks ajaks lasti aga miljonite eest vaktsiine hapuks minna. Tänaseks peaks olema tõhustusdoosi saanud kõik, kelle 2 süst oli märtsis. Põhimõtteliselt võiks kõik need vaktsineeritute hulgast välja arvata, kelle vaktsineerimisest on möödas 8 kuud ja pole tõhustusdoosi saanud. Suvi otsa nauditi puhkuseks ega tegeletud millegagi. See vist oligi valetava peaministri plaan... opositsioonis istudes ju karjus nii et vähe pole, mul on plaan olemas. Kas valitsus on vaktsiinivastane?
s
Siim/ 6. november 2021 08:13
Valitsus peaks selle eest küll vastutuse võtma, et valimiste mööda saamise ootuses õigel ajal piiranguid ei kehtestanud! Muudkui arutame ja vaatame ja peame nõu. Otsustamiseni jõuab see valitsus alati hilinemisega.
m
Meelis Ka/ 6. november 2021 03:16
ldioodi tunnuseks on, et ta teeb sama asja ikka ja jälle, lootes seekord erinevat tulemust - ehkki kõik eelmised korrad seda tulemust ei andnud. Kas poleks aeg juba endale ja teistele tunnistada, et see nn vaktsineerimine on isegi koroonatõrjena täiesti läbi kukkunud, rääkimata inimeste tervise üldisest kahjustamisest? No kaua võib seda mürki peale sundida! Iga päev on pildis mingi tegelane, kes targa näoga täielikku jura ajab. Meie otsustajad peab saatma sundkorras näiteks Indiasse õppima, kuidas koroonast lahti saada. Teisiti meil see jama ei lõpe.
t
to: Meelis Ka/ 6. november 2021 12:27
Vaktsineerimine on ainuvõimalik ja hädavajalik ning mingit tervist ta ei kahjusta. Täielikku jura ajate teie.
m
Meelis Ka/ 6. november 2021 17:34
To-le: Jajah, liiga paljud inimesed usuvad pimesi propagandistide jura. Faktid ei sega kumbagi. - Tunnen naist, kes pärast 1.süsti jäi poolest kehast halvatuks 6 kuuks. - Tean 2 tervet 30-40ndates meest, mõlemad surid 4.päeval pärast 2.süsti. Nende naistele-lastele on vahva öelda "mingit tervist vaktsimine ei kahjusta", eks? - Iga päev suri Eestis statistiliselt 2020a. 43 inimest, 2021a. 50 inimest. Tõsi, osa 50st õnnestus koroonasurmadena vormistada. Aga mis on ülejäänud kasvu põhjus? Kardan, et kõrge suremus "muudel põhjustel" jätkub. Seletus? - "Ainuvõimalik" - uuri reaalsust India kohta.
p
Pöial püsti/ 5. november 2021 18:01
Tore on asjatundjate arvamusi ka vahelduseks kuulda, mitte "hunt kriimsilmade omi", kes 9 ameti omamise asemel 9 valdkonna "kõiketeadjad" iseenese tarkusest on.

o
oli/ 5. november 2021 17:49
k
Ktt/ 5. november 2021 13:01
Valitsus võib seista kasvõi peapeal aga tulemust see ei muuda. Vastus on 50 a nõukogude vene okupatsiooni. Valgete eurooplaste seas on lamemaalasi u10 % ja sellega saadakse hakkama. Soviettide seas on lamemaalasi juba tunduvalt rohkem ja seda raskemaks pandeemiaga läheb. Mida lähemale venemaale seda hullem olukord on. Asi on Soviettide suhtumises. Hoolimatuses.
m
Mõju1/ 5. november 2021 13:05
Ärgem unustagem ka 17 aastast oravate valitsemist.
k
Kiisu/ 5. november 2021 21:45
No oravad on saanud siin ainult 10 kuud valitseda. Enne seda oli 4 aastat kõigil teistel võimalus kriisideks valmistuda, vaktsiine tellida, õdesid ja arste koolitada ning haiglaid ehitada. Mida tehti? Mitte midagi….
k
Kiisule mälu- ja ajaarvestust/ 5. november 2021 23:39
EV taasmoodustati 1991 ehk 30 aastat tagasi! Kas sellest ajast alates on reformierakond tõesti ainult 10 kuud sündmusi mõjutanud!?
i
5. november 2021 11:48
Iga kell on nii Kiik, Ott, Kersna kui teised suuremad pandeemiate asjatundjad, kui eluaeg arsti või haigla juhina töötanud isik.
n
Nii/ 5. november 2021 11:46
Aga ärge kuulake asjatundjaid, las pardid valitsevad edasi.
n
5. november 2021 11:22
No võtke see valitsus maha, kaua võib.
v
Viimaste valimiste e-hääletamise vaidlus jäigi avalikkuses lõpuni vaidlemata. Üllatusega kuulsin, et/ 5. november 2021 11:21
Viimaste valimiste e-hääletamise vaidlus jäigi avalikkuses lõpuni vaidlemata. Üllatusega kuulsin, et hävitatud on isegi arvutites sisaldunud elektroonilise hääletuse andmestik. Milleks kiirustati? Keda või mida kardetakse? Kas ei meenuta see parvlaeva Estonia lugu? Ka see tuli kiiresti betooniga üle valada, et mitte häirida hukkunute hauarahu... Kas pole mitte naiivne põhjendus? Õigemini - naiivne ja närune vale.
p
penskar/ 5. november 2021 10:47
Riik ei ole mitte TÄIELIKULT PÕRUNUD vaid juba sügavas katastrofaalses olukorras. Eriarsti juurde enam ei pääse, kui oled haige (süda või neerud,maks, veenid, selja või lihas haigus) siis sellesse haigusesse sa ka sured. Üks arst olevat soovitanud koguni tõsisekoroona hankida, saad haiglasse, ehk ravivad siis ka kaasushaigusi kui elama jääd. Vot SELLIST EESTIT ME TAHTSIME. Eesotsas väga "võimeka peaministriga"
õ
Õpetaja/ 5. november 2021 10:16
Siin Eestis on ainult 2 targalt mõtlevat meest - Kõlvart ja Allikvee.
e
5. november 2021 12:57
Eks neid ole veel palju, aga meil on ka palju isehakanud kriisijuhtijaid.
g
Geriatt/ 5. november 2021 23:41

l
lugeja/ 5. november 2021 10:06
Pole mõtet kogu aeg valitsust ja meditsiinijuhte süüdistada! Pole meil enne sellist koroonakriisi olnud,üle maailma näha,et sama olukord ka teistes riikides kes samuti koroonakriisiga võitlevad,küll tõusude-mõõnadega. Küllalt riike kel oli olukord paranenud ja nüüd taas n.ö. põhja läinud. Ju siis ülemaailma kõik samasugused ,,saamatud,, nagu siin kommentaarides meid eestlasi tembeldatatkse! Ei oska ega tea ühegi riigi juhid ega meedikud tõpseid 100%-lisi otsuseid teha sest koroonaviirus on esmakordne!
e
5. november 2021 13:02
Eksid ja rängalt. Eesti oli esimene riik maailmas, kus lastehalvatus vaktsiiniga täielikult kadus. Juhtus see kusagil 50-ndate lõpp ja 60-ndate algus. Mine kooli, targutaja!
v
võltskindlustunne et vaktineeritud ei levita haigust on üks hullemaid põhjusi, Ja Kersna korrutab n/ 5. november 2021 09:52
võltskindlustunne et vaktineeritud ei levita haigust on üks hullemaid põhjusi, Ja Kersna korrutab nau katkine grmmofon, ikka sama, et vaktsineeritute seas nakatumist peeaagu pole. Milleks sellised valed. Pigem vabandage et oleme kõik ühtviisi katsealused.
n
Norra Terviseameti andmetel/ 5. november 2021 23:49
... oli 42. nädalal Covidiga hospitaliseeritutest 38% mittevaktsineeritut ja 56% täisvaktsineeritut :(
i
Iseenesest/ 5. november 2021 09:32
võiks Allikvee endise haiglajuhi ja kogenud klinitsistina teadusnõukogusse võtta.
s
Selfdiagnostics/ 5. november 2021 09:27
Mis katastoof ja kõikide kannatus? 2miljonit ühe tehinguga puhastulu! Puhas õnn see koroona.
v
v/ 5. november 2021 08:03
Et inimesi hirmutada ja paanikasse ajada.Niigi rahvas hirmus aga sellest kes otsustanud mitte vaktsineerida on vaba tahe ja see hirmutamine ei aita.Lihtsalt rahvas liigub selle poole,et muutuvad paanikasse.See kõik praeguse valitsuse tahe oma piirangutega mis polegi tegelikult mingid piirangud.Mis juhtub siis kui rahvas hirmus paanikasse läheb.Tulge mõistusele,et selle vaktsineerimisega ja selle ümber jutuga on liiale mindud.
y
yll/ 5. november 2021 08:46
Ega vaksimine polegi tähtis vaid peamine ,et äri käiks! Iga teine koroonale eraldatud euro läheb kellegi kasumiks ja ,siis räägitakse "ühtsest heast rahvast"! Kui kevadel riigihankes väike seadusemuudatus tehti ,siis lõi ju riigi silotornis sulleritel kohe tule põlema. Enamus on seal muidugi rumalad mamslid tööl. Maksta 2miljonit ülearu ühe tehinguga ja rääkida teistele rahapuudusest?

v
v/ 5. november 2021 07:25
Nagu ütleb Kaja Kallas: täielikke sulgemisi ei kannata ühiskonnad enam välja.Aga seda mis praegu ja milleni see viib kannatab.Lihtsalt öelda meie praegune valitsus täidab kellegi käsku mis euroopast tuleb.Rahvas peaks sellel vastu hakkama.Kas tõesti on praegust valitsust raske maha võtta ja karistada selle eest mis toimub praegu või oodatakse koos paanika külvamisega,et rahvas ise läheb ja teeb valitsusele tuule alla.
t
to: v/ 5. november 2021 16:57
Kaja Kallase valitsus on seaduslik valitsus ja ainult riigikogu saab talle umbusaldust avaldada. Aga niikaua kuni usutakse vandenõuteoreetikuid ja vaktsiinivastaseid ei suuda ükski valitsus midagi muuta.
v
v/ 5. november 2021 07:01
See on Kaja Kallase valitus.Arstid ja teadurid on esimesed kes hulluks läinud.Nii võib välja lugeda päevalehest.Ei ole vaja hirmutada inimesi.Hoia oma teada.
k
5. november 2021 06:34
kurb töde, meil ei ole valitsust
r
Rahvas/ 5. november 2021 06:12
Me kõik siin saalis mõistame, miks kallase valitsuse jaoks ei eksisteeri punaseid jooni, eriti olukorras, kus ohus on koalitsiooni püsimine. aga me ei anna siin ju täna hinnangut koalitsioonile ega valitsusele. me räägime täna eesti riigile ilmselgelt kahju teinud ministrist. kkallas ei ole sugugi esimene poliitik, kes ei sobi ministriametisse või kes on loobunud sellest ise, aga kellel on võimekust juhtida erakonda. see ei ole meie otsustada. mis aga kindlasti on meie otsustada siin ja täna, see on sõnum, mille me anname nii eesti rahvale oma riigi usaldusväärsuse ja tõsiseltvõetavuse kohta.
k
kaotad lõpuks käe. ja mitte ainult käe. provokaatorile võib see parimal juhul olla mäng, rahvale ja / 5. november 2021 06:24
kaotad lõpuks käe. ja mitte ainult käe. provokaatorile võib see parimal juhul olla mäng, rahvale ja riigile – halvimal juhul elu küsimus. sest ükski plaan b ei korva seda kaotust, mida kkallase tegevus on kaasa toonud eesti julgeolekule – eesti ühiskonna sisemise lõhestamise ja välissõpradest järkjärgulise isoleerimise läbi. eesti rahvas ei ole sellist mandaati andnud mitte kellelegi meist, mitte ühelegi ministrile. seepärast ei näe me teist võimalust kui avaldada kkallasele umbusaldust.
M
./ 5. november 2021 17:23
Mis õigusega te ennast rahvaks nimetate?
n
nii/ 5. november 2021 03:53
Kiik sai hakkama väga hästi kui oli peaminister Ratas. Praegu peab ta alluma peaministrile, kes on leebe ja ei taha karmimaid piiranguid. Haridusministri lubadus, et hoiame koolid lahti peab ju nui neljaks täitma.Kordab nagu mantrat oma naerusuul igas uudises ja Esimeses stuudios. Tõesti hea võrdlus nagu NL ajal vaimustunud poineer rääkis! Kuigi koolides tehakse teste, siis alla 12 lapsed maske ei kanna on koolis, kuigi õed vennad distansil. Viirust levitavad ju vabalt ikka ja kes kaitseb haridustöötajaid?? Koolid koduõppele!
e
Elsa/ 5. november 2021 03:02
Ja vaktsiinist loodeti liiga palju, et teeb imesid, et mõned üksikud vanurid haiglas, et vaktsiin peatab viiruse, aga nii see ei ole kahjuks, kõige raskemad haigestumised hoiab küll väidetavalt ära, aga haiglasse satub igapäevaselt 30% ja teinepäev juba isegi 50% vaktsineeritutest.
k
Kai/ 5. november 2021 02:58
Emamus võib ju vaktsineeritud olla, aga kui nad maske ei kanna, mida nad algul ei teinudki, ka riigikogu avaistungil ei kantud maske, siis viirus levib edasi. Ega koroonapass viirust ei kaota, inimesed muutusid oma passidega väga julgeteks, ei kandnud maske, pesnud käsi jne. Saelt siis sel aastal ka gripi viiruse levik.

s
Soome arstid laiutavad käsi -/ 5. november 2021 00:14
et midagi on väga valesti, aga mis, seda ei suuda keegi mõista. Tuleb meelde selle Wuhani proua laborijuhataja ütlus, et see viirus on inimkonnale pillava eluviisi pärast. Ta kupatati sealt küll minema ja pärast pole kuulda olnud, mis tast edasi sai. Aga paistis, et ta oli olukorraga üsna rahul.
l
lausa valetavad rahvale ja rahvas sureb valede kätte ära/ 5. november 2021 00:23
ON kylla valesti, sest jutupaunikuid on Eestisse nii palju tekkinud
s
Siim/ 4. november 2021 23:28
Ikka on nii et see, kes enam enda positsiooni pärast muretsema ei pea, saab aus olla. Teised on delikaatsed! Aga seejuures kannatavad kõik. Võtke ometi julgus kokku ja öelge välja, et meil on vaja karismaatilise valitsus- juhti. See ettevaatlik tegutsemine ei anna kriisi ajal soovitud tulemust.
u
Urmas/ 5. november 2021 00:00
Mis karismaatilist juhti on meil vaja? Rootslased ei teinud esialgu midagi ja ootasid karjaimmuunsust. Nad said selle. Kas olukord on parem, ei tea, sest meedia ei kirjuta sellest. Delikaatsed(?) on lihtsalt oma pee tooli küljes kinni hoidjad ja mingile tootele lisandväärtust andvale tööle minekust ei kuulnud neist neist kedagi rääkivat. Kas keegi on kuulnud treialiks läinud endisest riigikogulasest?
t
To Urmas/ 5. november 2021 00:22
Usud sa tõesti sinisilmselt, et poliitik saab treimistööst üldse aru? Mul ülikõvade (need 3-4 esimest mida inimene üldse teab ja tööstuses kasutab) materjalidega tööalaselt ka ülemus isegi ei teinud neil vahet, suhtumine oli, et a mis nende vahe, et enamus nad kõik ühesugused, üks justkui plastik, mis sest, et kõrgel temperatuuril üldse kõige kõvem inimtekkeline materjal. Ktasu samadel teemadel toompea parketipoliitikuga argumenteerida ;) Too keeraks terve tooteseeria praaki.
k
kesköine ekspress/ 5. november 2021 00:28
Sina Kiisu - Miisu ära aja udujuttu lausvalet rahvale, kes võib isegi kurjaks saada kellegi kissa peale
a
Asdf/ 5. november 2021 06:54
Kiisul jälle pea valutab
t
to :Siim/ 5. november 2021 17:02
Selle ettevaatliku tegutsemise peale juba mindi meelt avaldama ,mis siis veel saab ,kui resoluutselt tegutsev valitsus tõsised piirangud kehtestab.
o
obene/ 4. november 2021 23:20
Palun kas keegi ütleks Vallikivile, et eesti keeles pole sellist sõna nagu "ikkagist ". Ta kasutab seda "ikkagisti" söögi alla ja söögi peale. Ma ei saa aru, kas ta peab seda peeneks või mis. Lihtsalt loll on kuulata!
s
Seesamune kuningas/ 4. november 2021 22:59
Kurrunurruvutimaale saadeti ka sats Eesti arste neid ravima.Mis sest, et omal haigeid küll.
p
püha päike/ 5. november 2021 00:29
o
oleks oma arstidest rohkem/ 4. november 2021 22:19
lugu peetud, poleks nad Soome põgenenud, samuti õdedest, haigladki oleks võinud olla töökorras ja mitte ära likvideeritud, ning oleksid kõik haiged saanud rahulikult ravitud.
p
Psühhi Aater/ 4. november 2021 22:38
Likvideeriti ka sanepidemioloogia, lastearstid ja pagan - isegi geriaatrid! Ref kujutles meid pururikastena, võttes eeskujuks Norra perearstisüsteemi.
u
Urmas/ 4. november 2021 23:34
Milleks kasutavad haiglad kasumit? Meditsiinilist haridust mitteomavate politiitikute kohalekäimise tasutamiseks, kes nagunii on riigi palgal? Või milleks?
k
Kiisu/ 5. november 2021 00:17
Meil ei oleks vaja rohkem arste kui enamus oleks vaktsineeritud 20EUR maksva vaktsiiniga. Haiglate koormus oleks 5 korda väiksem
j
5. november 2021 06:40
just oli minagi 10a soomes ja väga rahul, nyyd saab rahus pensionil olla ja muigan siin vaikselt milline elu on eestis
n
Njaa/ 4. november 2021 22:13
Allikvee väga valesti ei öelnud. Kuigi see vaktsiin on läbikukkunud ja see ei toimi. Õdede puudus on ja sellega oleks tulnud ammu tegeleda. Raiskamine käib, külmhooned põrandaküte lükatakse sisse. See raha oleks pidanud minema õdede ja arstide palgaks, sama ka haiglate suurte kasumitega. Piirangud tuleks kõik maha võtta. Piirata tuleks ainult 60+ inimesi ja vb tõesti neile siis ka vaktsiin. Kui vaadata numbreid siis enamus kes surevad on üle selle vanuse. Pole kahjuks näinud , mis vanuses inimesed haiglas on, kas seal ka rohkem vanemaid inimesi?
t
tere/ 4. november 2021 21:29
Nagu Aab ütles, siis vahetult enne valimisi ei andnud see nn teadusnõukogu ka mitte mngeid soovitusi. Ja 1,5 nädala pärast saime juba maailma koroonahaigemaks riigiks.
o
Olime ka varem numero UNO/ 4. november 2021 21:48
Aga kakanaatori kontorist käib kõik info läbi, tema otsustab mida ja mis ulatuses avaldatakse. Tehke silmad lahti. Kasvõi küsimus - kõik 2 aastat on iga jumala koroonanädal kolmapäev selleks päevaks mis pika puuga kõik teised nädalapäevad ületab. Ma tean seda, et kolmapäeval ilmuvad esmaspäeval tehtud reedeõhtu, laupäeva ja pühapäeva testide tulemused, kõik info liigub mitmepäevase hilinemisega edasi jne...
ü
üks kindel suund on puudu/ 4. november 2021 22:03
aab on puhas poliitik ja lehed värisevad vastavalt tuule suunale poliitikas
t
tere/ 4. november 2021 22:09
Aabi on poliitik, samas ei olnud mitte kusagil kuulda ka Lutsari ettepanekuid kriisi leevendamiseks.
k
Konn/ 5. november 2021 00:18
Aga meil on juhmid kes peavad käima paberlipikutega valimas ja haigust levitamas. Nüüd imestate et haiged kõik?
e
5. november 2021 03:59
ega teadusnõukogu oodanud valimistulemusi. Ikka valitus ootas ja seega ei võtnud kuulda teadusnõukogu. Nüüd valimised läbi ja ikka ei tee nad karmimaid piiranguid.
t
tohoo/ 5. november 2021 04:01
aab on üks kõige suurem koogutaja ja tallalakkuja ja iga valitsuse ajal laulab võimul oleva valituse laulu, peamine et tal kohta alles jääks..
u
Urja2/ 4. november 2021 21:25
No ei tea, kes oleks kuue kuu pealt ikka tulnud seda tõhustusüsti tegema, inimesed ei ole nii agarad ennast torkida lasta. Pealegi jäeti vaktsineeritutele mulje, et nad on nüüd puutumatud ja igati kaitstud. Kui nähti, et nakatuvad ka nemad, nüüd ehk süstitakseSamas toob ju olukord välja hoopis meditsiinisüsteemi nõrgad kohad ja need on tekkinud ikkagi pikema aja vältel. Vaevalt vaktsineerituse taseme tõus teeks kohe koroonanumberid väiksemaks, need ühe süsti inimesed on ju järgmise kuu veel nakkusohtlikud ja kõik ei saa ka kodus istuda. Aga minu poolest pange või kõik kinni, hea talveunekssättida
k
Kats/ 5. november 2021 00:23
Rootsis 80% vaktsineeritud ja 11% läbi põdenud. Riik on normaalne jälle. Nii lihtne see ongi. Mingeid piiranguid enam pole.

r
Riik, riik, riik.../ 4. november 2021 21:12
Kui mujal maades aitavad ka üksteisest hoolivad inimesed kaasa, et ühiselt võidelda, siis meil on ainult riik süüdi. Ja ühe erakonna seltsimehed itsitavad pihku ja plaksutavad käsi, kui nakatunute arv tõuseb. Ah et kui Kõlvart ütleb, siis täidetakse korraldused. Miks see Kõlvart siis ei saa Lasnamäed vaktsineerima ja maske ette seal? Kibestunud endise peaarsti raevupurse.
s
sa istu omale see vax sisse/ 4. november 2021 21:27
Isegi kui ma oleks päris viimane inimene siin riigis, tänu kellele jääb kakanaatoril suur raha saamata ja puurottide diktatuur kehtestamata siis ma olen see inimene, võitlen raudkangide ja axiga (eestikeeles seda kirjutada ei tohi [olla juba vist keelatud riistaga tegu..tänu islamimeestele?]) ja viimase terani ja enesekaitsevahendini võitlen aga selline riigiviletsus kes on 2 dekaadi ausaid iniemsi küüditanud, hävitanud jne see ei saa saamaski aru miks need represseeritud nüüd neid ei usalda-las need "eduloojutustajad" vaxivad, mida te "saage ise hakkama" rahvalt saada tahate nüüd? vaxige ise!
u
Urja2/ 4. november 2021 21:28
Aga siis vaja see rumal rahvakari ikka kuhugi aeda kinni ajada ja sunniviisiliselt ära vaktsineerida, sellest lahenevad kindlasti ka kõik meditsiinisüsteemi pikajalised probleemid.
t
tere/ 4. november 2021 21:31
Ei ole riik süüdi vaid süüdi on kaja kallas ja saamatu reformierakondlik mökuvalitsus ning Lutsar oma teadusnõukoguga, kes ei andnud õigel ajal õigeid soovitusi.
t
tere/ 4. november 2021 21:32
Lisaks, kaja kallas ja reformierakond ei võrdu riigiga.
h
halvasti oleme valinud oma esinduse/ 4. november 2021 22:01
Riik see oleme meie, kes valimas käisid, teised on lihtsalt kaasajooksikud
t
tere-kesele/ 4. november 2021 22:21
Reformierakond võrdus riigiga 90-ndatel, kui ärile ning ärikatele keskendudes närbus sotsiaalvaldkond ja meditsiinisüsteem. Peale seda toimus ka ulatuslik töötajate väljaränne.
t
to Riik, riik, riik/ 4. november 2021 22:34
Lasnamäe koroonaolukord polegi nii hull. Kõige hullem on kõrgeima vaktsineerimise protsendiga piirkonnad Nõmme, Pirita ja kesklinn ...
k
5. november 2021 04:06
Kõlvart on mees , kes julgeb otsustada ja tegi koolidega õiged otsused. Ja kui Soomes on vaktineeritud ja asi korras, siis neil ei hoitud vaktsiine "soojussõlmes" soojas. Meil nad ei saagi ilmselt toimida
t
5. november 2021 09:40
Täpselt nii! Igaüks meist võiks peeglissse vaadata ja küsida enda käest - mida mina isiklikult olen teinud, et me poleks praegu seal kus me oleme. See blabaloogia , et ülevalt tulevad sõnumid pole selged, see on jama. Lihtsalt enese õigustamine. Terve aasta on jagatud nõuandeid kuidas viirusega õppida elama, aga osa meie ühiskonnas on lihtsalt neid ignoreerinud. Nemal muud kui nõuavad, et riik võiks nende jaoks midagi teham aga mida teie olete teinud viirusega võitlemiselt - mitte midagi!!
t
Tere/ 5. november 2021 10:04
Lõpeta kaja kallase saamatuse õigustamine. Vaata liina suhtumist esimene stuudios saates. Selle suhtumise pärast olemegi täna maailma koroonahaigeim riik.