Eesti uudised

Eesti arstid: varsti peame hakkama valima, keda ravida, keda mitte. Valitsus peaks määrama koroonahaigete hulga kriisipiiri (467)

LISA KOMMENTAAR

peaga vä lja mõeldud!!!!! Aga ei----selle mõtte panigi neile suhu hoopis. Peaminister ise!!!!!! 4. november 2021 23:07
Lugesin just Postimehest lugu, kus pr. Peaminister avaldab a rvamust, et mittevaktsituid ravitaks peale vaktsituid, st. et eelistataks vaktsituid!!!!!!!!!!!!!!Ma ise olen suht terve in imene, aga muretsen teist pärast. Uskumatu, mismoodi julgeb peaminister sedasi öelda?????!!!!! Kas ta on siis AINULT VAKTSITUTE MINISTER VÕI KÕIGI EESTI INIMESTE??????????? SELLI NE ONGI SIIS REFORMIERAKONNA "PAREMINI HOID MINE" ?????? Siis sealt ongi pärit see klähvimine ÜMARMAALASTE poolt, et haiglad pea ks e e listama vaktsituid!! Jä i mumje nagu oleks see mõne nende endi haige...
bobik 4. november 2021 19:36
Millal saab Molnupaviira manustada
murka 4. november 2021 14:09
Kuidas siis haiglacpääseb kas tehakse coroona loto
artikkel: Vaktsiin kui pilet haiglasse 4. november 2021 14:59
Vaata selle artikli juures pilti (Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia) Uksel silt Covid-19 palatid, kuid see valges kitlis medtöötaja jalanõudest paistavad välja ... paljad varbad.
Nipitiri 4. november 2021 11:18
To 22:14 minu meelest kui päris aus olla siis loodusest, Ivermektiinist ja ka hanerasvast on koroonal täiesti savi. Kui te vaktsiinivastased nii kindlad olete, siis loobuge arstiabist ja andke nõusolek selleks. Tõepoolest, mida te käite siis pärast arsti juures ust kraapimas? Samuti pole ma kindel, et tahaksid kellegi surma oma südametunnistusele kuna nakatasid kedagi. Või tahad? Siis oled lihtsalt üks südametu ja julm inimene.MOTT
Tsiviliseeritud maailm. 4. november 2021 12:22
Olen aastaid vaktsineerimata, D1 diagnoosiga "riskirühmas" vanem inimene. Pole veel kordagi nakkushaigusi põdenud selle välja mõeldud propaganda ajal. Elan normaalselt tervet elu. Teadvustan ise oma tervise probleeme, mida polegi viimasel ajal. Iga väikse asja pärast arstile ei jookse. Ära siis üldista, mind sa vaevalt tunned. Mille alusel sa minusuguse seisukohta ei või arvestada?
to Nipitiri 4. november 2021 13:34
Tüüpiline propaganda - ajada kõik mitte vaktsineeritute süüks, mõtlemata et kogu meie meditsiinisüsteem vajab juba ammu restarti. Mis sa ise arvad, miks palju arstid läksid üle erameditsiini? Sest neil sai ilmselt kõ.ri.ni sellest jäigast süsteemist ja erameditsiinis saavad nad olla oma tegemistes vabamad. Teised, kes jäid, ei ole suutelised seda süsteemi muutma ja paljudel on lihtsam sealse vooluga kaasa ujuda. Küsimus ei ole arstides, vaid süsteemis.
Eesti võiks arukam olla 4. november 2021 10:10
https://tokentube.net/v/3645603360/The-REAL-situation-in-Finland--there-are-no-human-rights-2021-11-03-20-30-53
Nipitiri 4. november 2021 08:44
To kõrini ometi ka üks mōistlik inimene! Kõrini on mul ka,et ühed pingutavad elueest, et meditsiinisüsteemi aidata, samal ajal kui vähemalt poolt me ühiskonnas lihtsalt ei huvita. Nad kisavad oma õigustest vabadusele ja vaktsineerimisele. Aga meie õigused elada koroonavabas Eestis?Seda tahavad küll kõik, et viirus ära läheks aga midagi liigutad selle heaks ei taheta. Selle asemel kritiseerime valitsust ja süüdistame arste ja teisi.
mulk 4. november 2021 09:21
Kes on vaktsineeritud ning arvab, et kõik on hästi see rängalt eksib. Küsimus ei ole enam vaktsineerimises vaid põhiseaduses. Täna on valitud sihtmärgiks koroona geneetilise preparaadi vastased. Homme võetakse kõik õigused töötamisele, haridusele ja meditsiiniteenustele mõnel teisel sihtrühmal. Mitte keegi ei ole kaitstud globaalvalitsuse omavolist. Annad sõrme - rebitakse terve käsi. Nii lihtne see on...
4. november 2021 13:38
Ava silmad, nipitiri. See on raudne süsteem ja südametunnistusega arstid on jõuetud selle süsteemi vastu. Nii kaua kuni nad ise on vait, nii kaua toimib ka see süsteem kogu oma juhatuste armaadaga edasi.
Lõputu võitlus 4. november 2021 14:04
Viirused on olnud ja tulevad aina olema. Probleem on inimkonna vales toitumises ja elukommetes. Hoolitsedes oma immuniteedi eest on inimese oma teha.
Kõrini 4. november 2021 08:00
Koroonaeitajad ja vaktsiinivastased võiksid ju kõik kirjutada avaldused, et kui haigestuvad koroonasse (mida ei ole olemas :D ), siis nemad keelduvad igasugusest arstiabist. Millegipärast siis, kui jama majas on, minnakse küll kohe arstikabineti taha kraapima.
Võimalusi on veel palju. 4. november 2021 08:17
Sa oled geniaalne. Sõja ajal vaatvad ajateenistust mitteläbinud ise, kuidas hakkama saavad ja nende kodud märgitakse punase ristiga. Mitte vaktsineeritud poemüüjad ei teeneda vaktsineerituid, et mitte neid ohustada jne.
kuidas? 4. november 2021 08:48
Olen kogu oma elu tööl käinud ja sotsiaalmaksu maksnud ja pole ka haige olnud, kuid kui nüüd ma ei oleks vaktsineeritud, siis peaks olema ikkagi nagu õigus arstiabile. Kui mul seda õigust enam pole, siis tahaksin oma raha tagasi ja läheks selle raha eest tasulisse kliinikusse. Teeme siis nii, et rohkem keegi sotsmaksu enam ei maksa ja arstiabi muutub tasuliseks.
4. november 2021 13:45
Kõrini peaks sul olema sellest, et vaktsiinipassiga rändavad ja reisivad ringi, osalevad massüritustes, ei pea distantsi, teades väga hästi et nad võivad ise nakatuda ja nakatada ka teisi. Nad on nagu eriliselt väljavalitud. Tead sa ka seda et Ameerikas juba esimesed haiglad siirdavad elundeid vaid neilt ja neile, kes on vaktsineeritud. Nii et kui sul on vaja minult mingit elundit, siis sa ei saa seda. Egas siis muidu mõni arst ei kipu digiloos uurima, kas patsient on teinud ka oma elundite ja keha loovutamise tahteavalduse. Ju siis meil ka kavas jäljendada Ameerikat.
4. november 2021 13:47
Ameerikas juba esimesed haiglad siirdavad elundeid vaid neilt ja neile, kes on vaktsineeritud. Nii et kui sul on vaja minult mingit elundit, siis sa ei saa seda. Egas siis muidu mõni arst ei kipu digiloos uurima, kas patsient on teinud ka oma elundite ja keha loovutamise tahteavalduse. Ju siis meil ka kavas jäljendada Ameerikat. Seetõttu sa siin kisadki.
Pfizer 4. november 2021 07:40
@E no eks Sa siis oota rahulikult edasi kuni koroona su kätte saab ja mina vaatan nagu ütlesin kuidas te oma sõnu sööma hakkate. Küsimus pole kõrvaltoimetes. Ka nendega annab vajadusel midagi ette võtta. Ei tasu nii hädad olla ja nurka pugeda iga asja peale. Pealegi on eesmärk praegu haiglatöötajate koormuse vähendamine, et kõik saaksid arstiabi. Ning kuna hetkel on vaktsiin ainus tõestatud toimiv asi, mis vähendab haiglatesse sattumist raskes seisus,siis mida sa veel ootad?surma? või tead ise paremat ravimit? Ja kiirustada tuligi, sest oli vaja asjale lahendust.
4. november 2021 13:52
Vaktsiin ei ole ainus toimiv asi. Meedia ei lase läbi ühtki kommentaari, kus soovitatakse vahendeid oma immuunsüsteemi turgutada. Haigla töötajate koormust saab vähendada, kui oma kasumitest tõstetaks töötajate palka ning ei oleks survestatud töötajaid vaktsineerima ja lahkuma. Tallinna kiirabi alustas mittevaktsineeritud töötajate vallandamisega, millele järgnesid ka teised.

to Pfizer, 22:14! 4. november 2021 07:36
Vastan sinu pika plära peale! Miks sa ise ja paljud, siis ei kasuta talupoja mõistust? Teistele soovitad, ise aga oled propaganda ohver! Sest, mis ajast on loodus inimesele kühvliga lisaaineid soovitanud, pakkunud? Vähemalt nii kaugele kui mälu ulatub, on inimene aina leiutanud aineid, mis vähendavad immuunsust. Õpi põhjuseid mõistma, mitte tagajärgi ravima! Kui ei õpi, head hävimist! Loodus sulle ei kingi!
4. november 2021 07:35
Kasutage Kaja leiutatud valgusfoori, see aitab. Lisaks võib endiselt aknal lambiga vilgutada ja vaadata, kas Kaljulaid on juba Eestist läinud.
Vähe veel katsejäneseid ? 4. november 2021 02:51
Ei kavatse küll mingi katsejänes olla, juba praegu on näha, kui palju tegelikult on haiglates vaktsineerituid ja see protsent ainult kasvab. Eestis muidugi on riiklik propagandakomitee tagajalgadel ja avaldada tohib ainult teatud infot !
mari 4. november 2021 10:49
No moderaator! Miks küll lased neid rumalukesi siin oma vaksivastasust ikka kiljuda? Mingu nad kuhugi omaette ja olgu seal, sellest rumalast ühiskonnast kusagil väljaspool!
pragmaatik 4. november 2021 01:41
Ja olemegi jõudnud halastussüsti juurte, mida paljud on tahnud, aga ei saa
Šokihaige vajab intensiivravi. 3. november 2021 22:32
Inimestel on mõistus kinni kiilunud heast elust ja oleme hetkeolukorrast šokis
Pfizer 3. november 2021 22:14
Kallid antivaxid ärge tulge mulle rääkima et Koroonat pole olemas. Ja usun, et kõik need inimesed, kes on teiesuguste ükskõiksete tõttu kes ei hooli ei enda ega teiste tervisest pidanud oma hädavajalikust opist ilma jääma nõustuvad minuga. Mõelgem rohkem teiste kui iseenda vajaduste peale kordki. Kõik vajavad arstiabi.Lõpetagem see vigin ja kiun. Kasutage oma talupojamõistust ja minge vaktsineerima. Vaktsiine on meile tehtud koolist saadik. Miks see teistmoodi on? Ravimitel on kaasas kõrvaltoimete loend, kasutusjuhend.Kas selle kartuses jätate tõesti tableti võtmata ja pigem surete maha?
Kooliaja vaktsiine töötati välja aastaid ja isegi aastakümneid 3. november 2021 23:05
Mis puudutab aga vaxide tõhusust, siis Norra Terviseameti kodulehel on kirjas, et haiglasse jõudnud Covid-haigetest on 38% mittevaktsineeritud ja 56% täisvaktsineeritud.
Nimetage mind kuidas tahate 3. november 2021 23:21
WHO andmetel on praeguseks teatatud 2 444 292 Covid-19 vaktsiini kõrvaltoimest. http://vigiaccess.org/ Teist moodi on see, et ravimikatsetused lõppevad ära alles 2023 Ma ei tea kas teie kriteeriumite järgi ma olengi see antivax ona 1 süstiga. Aga pärast seda süsti ei ole miski enam endine. (ma ei ole iialgi nii palju erinevate arstide vahet käinud kui nüüd).
3. november 2021 23:59
Ebaloogiline jutt. Kui ravimiutel on kaasas kõrvaltoimete nimekiri ja mõni neist kõrvaltoimest ka avaldub, siis lõpetatakse selle ravimi tarvitamine. Kuid süsti tagajärjel saadud kõrvaltoimel süsti vedelikku organismist enam tagasi ei saa. Kas näed vahet ravimi ja süstil?
ca 1000 surma aastas 4. november 2021 01:43
Alkohoolikud muidugi on väga teistest hoolivad isikud
oijah 4. november 2021 01:49
Eriti ohtralt on tehtud geenitehnoloogia basil tehtud vaktsiinid, ja ajutise kasutusloaga, ehk katsetati jooksvalt, mis saab, ja enne kui 50% vaxituid lusika nurka ei viska ja püsivaid tervisekahjustusi ei saa, kasu ikka kaalub kahju üle, eks ju. Noorte elud oherdatakse vanurite päästmise nimel, milline altruism.
k 4. november 2021 10:53
Tegelikult on kõige suuremad "teadjad" vaktsiini jubeduses need, kes süstinud botoxit ja pannud kunsttissid.... Aga nüüd teavad, et covidit pole ja vaks on mürk.
4. november 2021 14:28
to k Ära too siia nii imelikke põhjuseid. See kahu.päine poisike on viinud meie koroonakriisi juba sellisele tasemele, kus juba Soome pakub oma abikätt. Me oleme väike riik, kus iga medtöötaja peaks olema kulda väärt, kuid survestati hoopis mittevaktsineeritud töötajaid lahkuma või kiusati neid töökohal. Lausa häbiväärne juhtimine. Ja nüüd sa pead süüdlaseks botoxit. Nagu kahu.pea, kes arvas et süüdi on kindlasti MMS ja hanerasv.
Pfizer 3. november 2021 22:04
No lõpuks ometi on see käes! Minu ennustus on täide läinud. Ma hakkan nüüd vaatama kuidas need mittevaktsineeritud ja vaktsiinivastased haigestuvad ning kõik need tuhanded kes osalesid sel suurel antivaxi ülestõusul või vabadusvõitlusel vabaduse väljakul eesotsas meie imearst dr. Mart Helmega,kes käskis hanerasva määrida ja Ivermektini võtta hakkavad oma sõnu raskes seisus haiglasse jõudes sööma. Ajal kui mina puusaopi ootasin mõistan, et olin õnnelik, et üldse käidud sain, sest neid ope järjest tühistati. 2 tundi ootasin voodikohta ja nägin ise palju haigeid sees oli.
3. november 2021 22:18
Oled sa ka mõelnud, millest sul see puus üles ütles? Võibolla lootsid siiani liialt arstide peale ja ise pole midagi selle heaks teinud.
Pfizer 3. november 2021 22:30
@O Minu puus ei puutu hetkel asjasse, see algas mul juba enne koroonaaega. Pigem proovi mu artikli mõttest aru saada. Ja mis arstidesse puutub siis jh! Mina usaldan arste ja austan neid. Tean paljusid ka isiklikult. Ning ei ma pole ise mingi arst ametilt aga imetlen nende vaprust, sitkust ja töökust. Arstid on toredad kui patsient on tore. Ja küsimus Sulle vastu kes Sa ilmselt arste ega kedagi ei usalda. Kas Sul keeruline nii elada pole?Kas oskad ja ravid end siis ise kui asi väga hull või üle mõistuse või järsku ntks hingata ei saa ?No jõudu siis sellega. Minul med.haridus puudub paraku.
Hanerasva jm entusiatid ajavad õiget juttu 3. november 2021 23:07
...sest immuunsüsteem vajab tõhustamist!
Austan kah arste 3. november 2021 23:09
...ja mul on häbi, et reformide käigus pidi nii palju meedikuid Eestist Soome emigreeruma :(
4. november 2021 00:04
Kas on ei ole raske oma puusaga vehkida ja selle nimel kamandada teisi vaktsineerima? Sina ju ei vastuta nende tervise eest, kui peale süsti läheb tervis käest ära ja hakkab arstide vahet jooksma, mis on veel suurem meditsiini ressursside kulutamine.
23:05-le 4. november 2021 01:09
Kui sinusugune neid vaksiine peaks välja töötama, läheks vist sajandeid. Muide matemaatikast jagad sa väga vähe. Kui meil oleks 90% vaksineeritud ja neist kaks satuks haiglasse ning 10% mittevaksitute hulgast satub haiglasse samuti kaks. Siis saad ju demagoogitseda ja öelda, et haiglas on pooled vaksitud! On siin loogika või selle puudumine?
Mari 4. november 2021 10:58
Imearstid helmed on ise vaksitud. Nemad lihtsalt demonstreerivad, kui lihtne on hullutada rumalat inimest. Kõige ehtsamad demagoogid.
to Pfizer 4. november 2021 13:56
Sa oled oma puusaopist juba pikalt lei.erd.anud. Me räägime süsteemist, mitte arstidest. Arstid on ise süsteemi mutrikesed.
võttes arvesse kõiki asjaolusid 3. november 2021 22:03
Haiglasse saavad kõigepealt 3 doosiga siis 2doosiga. 1 doosiga on sama hea kui mittevaktsineeritu, nende vahel tehakse loosimine. Juhised edaspidiseks 1doosiga ja vaktsineerimata võivad jalutada metsas ja pargis. Iga doosiga lisanduvad uued ja põnevad võimalused 2 doosiga - lastakse McDonaldsi restorani ja raamatukokku 3 doosiga - Saun, trennid, kino, muuseumid 4 doosiga - ööklubi, teater, kontsert, kõik söögikohad 5 doosiga - igale poole eelisjärjekorras 6 doosiga - VIP teenindus 24/7
3. november 2021 22:16
ära unusta roosat i-phouni, mida PERH siiani vaktsineeritute vahel välja loosib...
to võttes arvesse... 4. november 2021 00:35
ja kuhu sa paigutad koroona läbi põdenud?
Kvantiteet on määrav 4. november 2021 01:43
Koroona läbi põdenu võiks kuuluda samasse klassi 1 doosilistega.

Oleks võimalus varastada töötades farmaatsia tehases, oleks juba 100% vaktsineerituid!!!! 3. november 2021 21:52
ajalooline tõde on aluseks 3. november 2021 21:58
Terve 3. november 2021 21:17
Olen immuunne ja süsti ei vaja.
kärbse hammustusel? 3. november 2021 22:00
Millel põhineb kõrge enesehinnang?
täitsa õige jutt 3. november 2021 22:26
kõik kes ei taha olla ravimifirmade laborirotid on kõrge enesehinnanguga
K 3. november 2021 21:16
Ma arvan, et seda on alati tehtud
Oo 3. november 2021 21:06
POLE PARATA. 3. november 2021 20:37
Võtke vanglatest appi mis vingute.Kes selles süüdi on ,et inimesed surevad riigi enda tehtud lollus pole vaja seda mürki inimestesse süstida ,nüüd tagajärjed käes .Miks ei pandud riiki kinni ,lastakse vaksitutel ringi käia ja teisi nakatada.POLEKS vaksitud poleks asi nii hull ,aga mis teha kui pole mõistust,HÄBI SELLELE RIIGILE.
Murelik. 3. november 2021 20:45
Raha eest võib ju rahvaga teha mis pähe tuleb.Vaksineeritud peaksid kohe hakkama ennast testima. Aga noh,sa ju süstitud , nii ütleb perearst. Lippa edasi.
tere soomest 3. november 2021 20:47
to POLE PARATA 4. november 2021 00:38
riik see oleme meie aga mitte üksikud valitud Toompeal
Nii-nii 3. november 2021 20:30
Kas Soome mitte ei pakkunud meile abi koroonakriisiga toimetulekuks?
Ruule 3. november 2021 20:17
(Haiglates ei saa lõputult koroonaosakondi avada, sest personaliressursid on ammendunud.) Sõja olukorras kas käitutakse ka meiega nii, et me ei saada rühma välja sest relvi kahjuks ei jagu? Oi teie supiköögist küll pala ei saa sest teil pole isegi relva ja olete liiga kaua ilma palata olnud? Saavad ennem need kellel relv on ja väga nälgas pole ja arvatavasti ellu jäävad. Vaktsiinid ju algul loodi, et haigestumist edasi lükata mitte korraga sinna sattuda. Kõik põevad selle haiguse varem või hiljem läbi kas vaxituna või mitte. Mitu läbipõdenut on uuesti haigestunud samal aastal?
Nipitiri 3. november 2021 20:52
Tean ühte kes vaktsitud ja nüüd teist korda haige .AGA MIS OLID LUBADUSED!!!!! Ajudetta ladvik meil. Peaasi et rahad voolavad katsejäneste kaudu. Kas muidu sunnitakse süstla otsa.
tere soomest 3. november 2021 20:53
Saada HIV, kas sa oled õnnelik ??
3. november 2021 21:15
istu oma soomes ja ole vait. mis sul eestiga asja.
tere soomest 3. november 2021 19:57
Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 57,4% Häbi on! Peab olema üle 80%
Mina jätan ennast sinna %-ti lisamata. 3. november 2021 21:00
võtan riski ja elan tervena edasi.
to tere soomest 4. november 2021 00:40

tere soomest 3. november 2021 19:53
Palju õnne: "Tänahommikuse seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 56 572 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 57,4%. !! "
3. november 2021 19:56
no ja siis? seega on oodata veelgi suuremat haigestumislainet. muudkui tõhustad ja tolku pole.
tere soomest 3. november 2021 19:43
HOIDUGE SÜSTLATEST!!!! 3. november 2021 21:01
sal 3. november 2021 19:23
lollus,lolluse otsa, süda läheb pahaks
miia 3. november 2021 19:18
lihtsalt häbi on siin elada nende valede keskel
@miia 4. november 2021 00:41
jah 3. november 2021 19:17
häbi,häbi, häbi, häbi häbi
3. november 2021 19:33
lasti vaktsineerimata töötajad nii kiirabist kui haiglast lahti, survestati neid nii et nad ise lahkusid, ja nüüd ollakse kriisis.
Räägime õiglusest 3. november 2021 19:01
Kas nendele, kes ei ole vähemalt 10 aastat haigekassa teenuseid kasutanud, aga maksu maksnud on, aga nüüd jäetakse abita, makstakse 10 aasta maksud tagasi (halval juhul nende pärijatele)? Kas oleks õigem hoopis nii, et vaktsineeritud covidiga haiglasse ei pääse, kuna neid aitas juba vaktsiin ja nende peale on juba kulutatud?
to Räägime õiglusest 4. november 2021 00:29
No ja mida see mittevaktsineeritu siis haiglasse ronib? Teda aitab ju tema kindel vaim, vabadus ja oma immuunsus. Ja lõpeta juba see mula maksudest. Vaktsineeritud maksavad ka makse.
sss 3. november 2021 18:45
Majanduskasv on vägev, aga eesti inimesed peavad rahapuudusel surema. Ei tea , milline on valitsuse covidisse surijate ülempiir.
Kala 3. november 2021 18:34
1) määrata Covidi voodikohtade arvu ülempiir, 2) täitumisel patsientide jaotamist seisundi ja prognoosi järgi Siit: 1) Kas just see printsiip ei kehti ALATI kui on ülekoormus? 2) kas COVID-ÛLEMPIIR on diagnosi vöi PCR testi pöhine? 3) kas COVID-ÛLEMPIIRI täitumisel saadetakse uued COVIDid koju pödema?
Tubuli. 3. november 2021 18:37
3. november 2021 18:40
julge ka küsida, miks pildil on haigekäru lükkav töötaja üleni skafandrisse mähitud, kõrval olevad arstid aga vaid maskides?
To 18.40 3. november 2021 18:56
No see käru lükkaja on covid osakonna töötaja ja need teised ilmselgelt ei ole. Nii lihtne see ongi.
3. november 2021 19:01
Kus ta lükkab seda covidi haiget? Mööda osakonda, kus polegi covidi haigeid? Pole siis ime, kui nad seal riburadamisi ka ise haigestuvad, mask vaid ees ja teades, et mööda vuravad covidi haiged.
Sentinel 3. november 2021 19:58
Käru rataste asendi järgi on ju plaanis see läbi seina lükata. Või, mida küll meie ausatest ajakirjanikest uskuda ei tahaks, on ehk tegemist lavastatud pildiga.
to sentinel 3. november 2021 20:12
Kusjuures see mustades pükstes ja prillidega on kindlalt arst, sest arstid nii lihtsalt ei mässi ennast sinistesse pükstesse. Nemad soovivad eristuda ja käivad ringi nii oma viigipükste kui ka seelikutega.
to 19:01 4. november 2021 00:36
Jumal küll, mööda koridori lükkab covidi haiget. Osakonna uks juba poolenisti avanemas, uksel hoiatav märk ka peal. Kuidas need haiged sinna osakonda siis saavad kui mitte koridori kaudu. Aknast visatakse sisse nagu puuhalge või?
to 19.58 4. november 2021 00:39
Mina näen seina asemel küll avanevat Covidi osakonna ust.
Mõte 4. november 2021 10:00
Ma sooviks minna sel juhul abi saama nende arstide juurde, kes vallandati. Avame neile eraldi osakonna.

Eestirahvas 3. november 2021 17:56
Isehakkanud peaminister peab KOHESELT VASTUTUSE VÕTMA Eestiriigi maailmas esimeseks coroonariigiks toomise eest Coroonapandeemia vallapäästmise eest nii kevadel kui sügisel Eesti maj prsekeeramiseJa kevadel toimiva rahvalemmik valitsuselõkumises kaporatuurikaltsakatekaasabil et oma röövrotidasemele istutadaViha ja vaenukülvamise eest Eestiühiskonnas Klassivahe tekkitamises jne jne. Ja TAGASI ASTUMA😳👆
penskar 3. november 2021 17:51
Koroona ravi puudub, haiglas antakse hapnikku ja leevendatakse olukorda. Alles oli sellest err-is artikkel.
ert 3. november 2021 21:23
Ole mureta kiirabi ei vii enam haiglasse kedagi kes on liiga vana et päästa või liiga kergelt haige loe pole veel suremas!Haiglas sureb praegu 40% sinna sattunud inimestest.
KATRIN 3. november 2021 17:32
Palun vaadake youtubist saadet Poolkuu kus I.Gräzin ja A.Raid arutlevad teemal - Kas Eesti Teadusnoukogu ikka tasub kuulata.....minule isiklikult meeldis arutelu vägä...Nii et aitäh Gräzinile ja Raidile....
Kallase 3. november 2021 17:16
valitsus rääkis juba kevadel,et arstidel on lubatud valida keda ravida keda mitte.Valiku teeb juba kiirabi.Inimesi kellest pole riigile enam kasu (ehk vanurid)jäätakse üksinda oma muredega.Nüüd siis süüdistatakse neid selles kes pole ennast lasknud süstida.
Näide ravimisest, mis ei ole seotud koroonaga 3. november 2021 17:42
Raviarst määrab haiguse kontrolliks 2 x aastas fraviarstil käimise, märgib selle ära ka Digiloos, laseb iga mkord teha ka mitu vereanalüüsi. Kõrvalkabinetis toimetav ta medõde aga ütleb, et tagasi tuleb tulla alles 8-9 kuu pärast (muuseas - see medõe poolt mainitud aeg langeb just raviarsti puhkuse ajale).Lisab juurde, et ega järgmine kord me ei tee kõiki analüüse, kuid ometi raviarst laskis need teha. Keda siis uskuma peaks - kes selekteerib haiged välja, kas raviarsti või ta medõde? Et kui pole kuulsat nime, tiitlit, seisust ja tuttavat arsti, siis võib rääkida mida tahes?
👁️👁️👁️ 4. november 2021 23:29
Ja huvitav, kui vanureid h a i g lasse ei viida, kuidads siis saab igap äevastes uudistes olla 70--80+vanuses inimesi, kes on surnud????? Huvitav arusaam??!!!
fifi 3. november 2021 17:13
valitsus ei suuda endagi hakkama saada veel vähem mõtleb ta seal inimestele, ainult hüüdlaused on selgeks saanud ja need ka vasturääkivad üks nädal üks, teine nädal teine
ikka valitsus 3. november 2021 18:09
mõtle lõpuks oma peaga, ära oota käskusi
Valistus ei pea 3. november 2021 17:11
seda tegema, sest seda ei saagi teha, PS ei luba. Aga mida ta saaks teha, on järsult katkestada leviku ahelad. Kas meil pole siis epidemiolooge, kes oskaksid võidelda epideemiaga ja anda nõud vaitsusele? Haiglate olukord tuleks samuti kiiresti lahendada ja siin on ainus väljapääs, kaasata erahaiglad.
Erahaiglas 3. november 2021 17:17
maksad ise tuhandeid ravi eest!
To erahaiglas 3. november 2021 19:54
Kui meil öeldakse, et haiglates on sisuliselt sõjaseisukord, siis peaks see seisukord kehtima kogu meditsiinilise haridusega inimestele ja vajadusel peaks saama neid kõiki kaasata. Praegu mõni haigla ravijuht on öelnud, et teiste osakondade arstid ja õez EI TAHA covid osakonda appi tulla. Kas peaks üldse küsima, mida keegi tahab? See on nende töö, mille nad ise valinud on ja mille kohta nad kõik ka vande on andnud.
3. november 2021 17:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
mida häbened. 3. november 2021 17:11
edasi läheb nii ,et haiged vaktsineeritud haigla mahuksid.
sama jama kestab juba aastakümneid ju 3. november 2021 17:00
mina pole aastakümneid haiglas käinud kuid tuttav pidi ootama plaanilist lõikust mitu aastat, lõpuks läks ikka tasulise arsti juurde ja sai lõigatud. sama olen mitme teise tuttava käest kuulnud, et kui tahad kiirelt oma probleemile lahendust, enne kui otsad annad, sest järts on mitu aastat ja näit kilpnääre või nahavähk ei anna oodata - vaja minna tasulise arsti vastuvõtule ja naksti tehtud..
3. november 2021 17:48
Tasuta ja tasuline arst on üks ja sama. Kusjuures kui hakkad käima tasuta arsti juures ja soovid maksta see 5 eurot visiidimaksu sulas, siis mõnel pool (näiteks perhi mõni registr. ) ei anta isegi tsekki vastu.
to sama jama kestab.... 4. november 2021 00:49
ja need tasulised eraarstid saavad samuti riigilt raha

ei näe probleeme tõusmas 3. november 2021 16:53
Seltsimehed, kas meil on probleeme, aga viirust ei ole olemas ja ravi ka ei ole peale maalähedase soolikarohu ja hanemaksa pasteedi
Lihtsalt vaadake. 3. november 2021 16:50
https://vimeo.com/609523377
AHNENERBE. 3. november 2021 16:47
Arst 3. november 2021 16:44
Miks ei kaasata erahaigleid? Pappi kahju jagada?
suitsusauna sünnitus on ka 3. november 2021 16:56
Meil ei ole erahaiglaid peale ilukirurgia ning kunstviljastamise teenuse
3. november 2021 19:17
lisaks põlluveeres sünnitus
Esimese ja teise sordi inimesed ! 3. november 2021 16:37
Oleme jõundun endi - eestlaste keskel veel kaugemale kui NSVL ajal ! Küll see olukord leiab oma teravad nurgad kuhu ennast väga valusati ära lööb ! Kahjuks noorem generatsioon arvab et elu on mega -great - super easy !
Nimi 3. november 2021 16:37
Kõige koledam selle juures on, et tegu peaks olema arstieetikast lähtuva otsusega, mitte totaalselt ebaeetilise peaministri otsustada ja suunata.
Mammu 3. november 2021 16:34
Enne, kui vaktsineerimata inimesi tapma hakkate, avaldage aus info selle kohta, kui palju on haiglas täiesti vaktsineerimata inimesi ja kui palju ühe süsti saanud. Tulemus ilmselt üllataks ja eks see on ka põhjus, miks seda infot ei avaldata. Praegune käitumine ja vaktsineerimata inimeste otsene ründamine on lausa kuridegelik. Seda enam, et ainult pime ei näe, et vaktsiin meile paradiisi ei too.
kama kaks 3. november 2021 17:10
IGA PÄEV lehes/delfis numbrid kui palju on haiglates covidi patsiente, kui palju on intensiivis ja nendest on mitu protsenti vaktsineeritud ja mitu protsenti mitte).
3. november 2021 17:52
kama kaks, igasuguseid arve saab muuta ja on ennegi muudetud. vastavalt vajadusele.
3. november 2021 19:45
Lugesid ju ise ülaltoodud näitest, kuidas isegi medõde oskas vaktsineerimata patsiendi visiidi lükata kaugemasse tulevikku, kui seda raviarst ette nägi, ja ei mingit vastutust oma sõnade eest. Soovis olla targem kui raviarst ja määrata ise patsiendi visiidiaegu.
Anna 3. november 2021 16:33
Vaktsiinide tüsistused on salastatud. Ei need enne välja julge tulla kui saladuseloor kerkib.

Millega 3. november 2021 16:17
Haiglas ravitakse, kui ravi pole?
sellised süstlatäied siis tulevad reas 3. november 2021 16:39
neile olevat varem ravim sisse väänatud läbi süstla, mis voodi saadab.Nüüd tuleb kohad vabastada, et kõik ikka lubatud voodi kätte saavad.
mina 3. november 2021 16:00
normaalsetest ühiskondades ehitati kiiresti kohti juurde --meil ei midagit!
Juudas 3. november 2021 16:06
Normaalses ühiskonnas tehti juba eelmine aasta tagasi valik , kes jääb ,kes läheb.
sõna sekka 3. november 2021 16:55
Kohti jagub , kuid ei jagu med.personali. Vaevalt m, et oleksid nõus nende nn. "imenõidadega".Ole terve !
@mina 4. november 2021 00:54
kohti pole vaja juurde ehitada, neid meil küllaga. mida aga ei jätku on personal ja neid kahjuks juurde ei "ehita"
Kustpoolt vaadata 3. november 2021 15:38
Kallas ja Kiik on hästi täitnud neile pandud ülesande...
Nojah 3. november 2021 15:36
Vaatasin Valgevene televisiooni. ONn see Batka mis ta on., aga ta ütles kategooriliselt., et ei luba jätta plaanilisi haigeid ilma operatsioonide ja ravita. Kuidas siis neil saab....?
no 3. november 2021 16:00
batka 3. november 2021 16:17
Kus on õiglus 3. november 2021 15:30
Mille tõttu vaktsineeritud inimesed ikkagi haigestuvad? Aga kuidas on lood tüsistustega? Ja kui kahe või kolme aasta pärast vaktsineeritud noored tahavad lapsi saada... Kas neil üldse tekib see võimalus? Miks survestatakse läbipõdenud inimesi vaktsineerima? Kuigi haiglates on nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed. Miks tahetakse võimalikult palju inimesi vaktsineerida kuigi see ei tõkesta viiruse levikut? Kas see, mida süstitakse on vaktsiin????
nõmedus 3. november 2021 16:24
ehk oli see vaktsiini hoiustamise ladu juba ammu soojaks köetud ja vaktsineeriti mittenõuetekohaselt hoiustatud vaktsiine. Tagajärjeks on, et ka vaktsiin ei saa seepärast anda õiget kaitset, kuna on soojas olnud. Õigust ei räägita lihtsalt.
Kas see, mida süstitakse on vaktsiin???? 3. november 2021 18:44
vastus: EI OLE VAKTSIIN.
Meditsiinimaffia toetab T. Kiike 3. november 2021 15:20
Haiglad suplevad rahas tänu koroonale, aga sanitaride ja õdede jaoks raha ei jätku.... meditsiini ladvik toetab korrumpeerunud ja ebakompetentset Kiike.
V 3. november 2021 15:56
Eestis on siiski tasuta tervishoiu süsteem, kus maksumaksja maksab ravikulud kinni. Nimelt on koroona viirus me majandusele laastav.
oot-oot 3. november 2021 16:05
Kust kohast selline info, et õed saavad vähe palka? Praeguste koroonarahadega saavad nad bruto vähemalt 2000 eurot, see on praegu, kus meil pooled inimesed kauplustes, turvatöötajad jne teenivad miinimumi, väga hea palk. Ja need inimesed on ka iga jumala tööpäev eesliinil, mitte vähem kui õed-sanitarid tavalistes haiglaosakondades.
bruto € 6 3. november 2021 16:25
Hooldajad saavad 6 e miinus maksud. Haiglad neile juurde maksta ''ei saa''......küll saavad ''hea töö'' eest tulemustasu juhid ja nõukogu....
mujal ju vallandatakse? 3. november 2021 16:41
kas mitte sanitare ja õdesid ei vallandata, kui nad süsti ei taha teha?
3. november 2021 17:58
Minu tutvusringkonnas olevad medtöötajad elavad kõik hästi. Pole kunagi kuulnud et neil jääks midagi ostmata, sest raha ei jätku. Pealegi neil eelmine või üle-eelmine aasta palk tõusis. Samas on tunda neis ka teatud ülbust, nagu oleks nad mingid äravalitud.
Vaadake mis Norras toimub 3. november 2021 15:19
setu 3. november 2021 15:17
Loed eesti inimeste mõtteid ja saad aru, et see ajalooline piitsutamine mõisatallis ei ole möödunud jälgi jätmata. Enamusel on keretäis lihtsalt selja triibuliseks teinud, kuid paljudele järglastele on asi mõjunud palju hullemalt- pihta on saanud aju genoomiline potensiaal.
3. november 2021 18:00
setu soovib öelda, et mõnede piitsutajate järglaste genoom töötab samas laadis edasi - alateadvusse on jäänud soov teisi edasi piitsutada.

sur ge mah a! 3. november 2021 15:17
v 3. november 2021 15:12
Jätke hirmutamine ükskord järgi.Sellega ei hirmuta.
Irw 3. november 2021 15:56
Üks millega saab inimesi hirmutada on kinnisvara hinna langus.Seda pole veel proovitud.Soovitan soojalt ja tulemus ei anna kaua oodata.
K 3. november 2021 15:57
Vat milline lumehelbeke meil siin.
Pipi 3. november 2021 15:02
Stockholmi ülikooli uurimustöö Vaktsiinis olev ogavalk siseneb raku tuumadesse, pärsib inimkeha DNA parandamise mootorit, vallandab plahvatusliku vähi, immuunpuudulikkuse, autoimmuunhäirete ja kiirenenud vananemise https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
Vastaja 3. november 2021 15:23
Räägitakse COVID'ist, mitte vaktsiinist. Siin on selgelt kirjas, et vaktsiin just leevendab COVIDi mõjusid. Palun ärge levitage valeinfot.
to Vastaja 3. november 2021 15:28
Pealkirjast peab edasilugema Our findings reveal a potential molecular mechanism by which the spike protein might impede adaptive immunity and underscore the potential side effects of full-length spike-based vaccines. This work will improve the understanding of COVID–19 pathogenesis and provide new strategies for designing more efficient and safer vaccines.
abc 3. november 2021 15:35
Planeerisid igavest elu või 😂
to Pealkirjast peab edasi lugema 3. november 2021 15:39
Abstractist peab edasi lugema. Our findings provide evidence of the spike protein hijacking the DNA damage repair machinery and adaptive immune machinery in vitro. We propose a potential mechanism by which spike proteins may impair adaptive immunity by inhibiting DNA damage repair. Although no evidence has been published that SARS–CoV–2 can infect thymocytes or bone marrow lymphoid cells, our in vitro V(D)J reporter assay shows that the spike protein intensely impeded V(D)J recombination. Tegemist on in vitro katsega ehk puudub reaalne kliiniline pilt.
DR. NO 3. november 2021 15:54
Seda kliinilist pilti saab juba praegu perearstide ja eriarstide juures näha
"Räägitakse COVID'ist, mitte vaktsiinist." - Mis see "covid" siis lõpuks on? 3. november 2021 18:47
Vastus: See vedelik neis süstides.
Makse maksame kõik 3. november 2021 14:53
Makse maksame kõik ühtemoodi.Pole siin valida midagi
Mart 3. november 2021 16:02
Kas ta on siis ka hoolinud kui ta on reisinud lastega Lätti, siis teatrisse ja restorani ning siis saadab lapsed kooli?
no ma lähen varsti lõhki vihast 3. november 2021 16:08
ja kes on see hoolinud endast ja teistest r###k? Kas see köhiv ja lörisev maskitu vaktsineeritud indiviid või maskis, mitte ringi töllerdav ja distantsi hoidev mitte vaktsineeritu? Ausõna, varsti on küll kodusõda lahti.
Vax ei ole lahendus 3. november 2021 16:22
Vaximine pole hoolimine endast vaid mõtetu riski võtt ja immuunsuse nõrgendamine, keha huiamine
16:08 3. november 2021 18:11
Mind paneb ka selline olukord vihastama. Piiran oma liikumist, külalistest, massidest ja üleliigsetest kontaktidest hoidun, ei reisi, poes käin vaid siis kui rahvast vähem, pole ei enne koroonat ega ka koroonapandeemia ajal olnud ei nohus, köhas ega ka palavikus, ei ole ka gripis olnud, (kunagi sai igaksjuhuks ka gripivaktsiin tehtud), C, D vitamine ja tsinki olen tarvitanud juba pikki aastaid juba enne koroonat. Ja ole lahke, nüüd olen ma süüdlane, et olen ennast hoidnud ja mulle vaadatakse viltu, et miks ma ei vaktsineeri.
18:08 3. november 2021 18:56
...aga miks hanerasva ei pane???
to ma lähen vihast lõhki 3. november 2021 19:54
Sul on kõik segamini : vaktsineeritul on ka mask ees ning ta hoiab distantsi, samal ajal vaktsiinivastased = maskivastased ehk Vabaduse väljaku kamp.
külmkapi magnet Taavi tahab ju ka oma kõrgepalgalise juhatuse liikme osa kätte saada 3. november 2021 14:22
ja kui palju neid puuke seal veel nõukogudes istub ja mitte midagi nad seal ei tee.Need nimekirjad oleksid veel pikemad, kui oleks võimalik.Pole ime, et hooldajate ja õdede palgad on nii armetud ja lähevad ära Soome, mujale.Kui haiglates on tähtsam täissöönud puugid nõukogudes, juhatustes ja ei väärtustata kõige vajalikumaid töötajaid, kes armetu palga eest peavad tegema orjatööd. Ärge kriisake, et meil on meditsiinikriis, töötajad on üle töötanud. Nad on alamakstud, mitteväärtustatud ja haiglad julgevad sundida neid veel meeletuid ületunde tegema.Aastaid pole meditsiinis mitte midagi tehtud.
Arst. 3. november 2021 16:48
Pealegi ei taheta erahaiglaid rahapaja juurde lasta...Las rahvas kannatab!
K 3. november 2021 21:37
To makse maksame kõik... Et raviks ivermektiiniga? Äkki ravikski, kui oleks kuidagimoodi võimalik. Kes sinna haiglasse ikka niiväga kipub. Aga just see ei olegi võimalik
v 3. november 2021 14:06
Kõik ootavad kõrgemalt käske.See juba näitab,et keegi annab käske riikidele kuidas teha,miks teevad kõik riigid kahtlaselt ühtemoodi ainult siseriiklike piiranguid.Riigil ei anta võimalust omamoodi teguteda piirangutega.Nii,et arutada pole midagi ootate käsku kusagilt.Miks valetate rahvale.
arst 3. november 2021 14:17
ootab juhtnööre patsiendi raviks poliitikutelt. On alles tase.Sellepärast viirus lokkabki. Poliitviirus, mida arstid ravida ei oska vöi neid takistatakse.
vabamüürlased (inglise keeles : freemasons) 3. november 2021 14:20
to arst 3. november 2021 15:23
Ravib ikka arst, aga seaduslikud piirid määrab riik.
v täna 13:06 Kõik ootavad kõrgemalt käske. 3. november 2021 15:45
Aga sina jt kin-nimakstud la´mem´aalased saavad ka kogu aeg kõrgemalt käske, milliseid petukommentaare ja libauudiseid te koroona ja vaktsiinide kohta kommentaariumitesse paiskama peate.
Johh Aidii 3. november 2021 13:56
See on küll vist tühi lootus, et praegune valitsus suudaks midagi määrata ja otsustada. Kriisijuhtimist lihtsalt ei ole.

Kui haiglakohad otsas 3. november 2021 13:55
Peaks vaktsineerimata haigetele hakkama tasuta seda ussirohtu jagama, hapnikuballooni kaasa andma ja palju tervist soovima.
Arst 3. november 2021 16:51
Kuidas ikka vaktsineerituid haiglad siis nii täis on?Kiidate valitsusele,kes teile tillika tegi,veel takkagi?
Vaktsineerimata 3. november 2021 18:21
3. november 2021 19:51
Sobib! Jagage tasuta seda ussirohtu, tsingi, C ja D tablette ning neid haiglakohti meil ei lähe koroona tõttu enam üldse vaja (alati võib avariisse sattuda või jalaluu murda vms, siis ikka läheb)
K 3. november 2021 21:39
Seda oleks pidanud ammu tegema
patsient 3. november 2021 13:47
Kullakesed, Eesti vajab Raudameid, Sepposid... Eesti ei vaja vinguvaid ja ülbitsevaid arste. Kui üldse meditsiinist rääkida, siis tuleb tõdeda, et suurel hulgal arstidel puudub arusaam, et ta on ARST. Soovitan kõigil lugeda Kreutzwaldi elulugu. Katk, külm, külade viisi haigestunuid... Kreutzwald istub saani pärast hommikust vastuvõttu ja läheb maarahvast ravima, kusjuures see "sõiduriist" on renditud. Tulge mõistusele, kaasaja tohtrid!Ja mõelge, kas teile ikka püstitatakse ausambaid? Soe, valge ruum, tehnika teeb suure osa tööst ära. Ja patsientide valik on toimunud kogu aeg.
to patsient 3. november 2021 15:27
Kreutzwaldi ajal tegi patsient seda, mida arst ütles, mitte ei tagunud Vabaduse väljakul EKRE poolt valmisvorbitud plakateid käes hoides vastu rindu. Sellistele sobib hästi hobste ussirohi , mis meenutab Kreutzwaldi-aegset ravi.
to 15:27 3. november 2021 18:24
Kreutzwaldi ajal oskas arst oma tundliku käega kompida, kus mis viga võiks olla. Tänapäeva arstid ei soovi patsiendile isegi kätt külge panna, vuih, see on neil keelatud, patsiendid on ju alamast pulgast, keda pole sobiv käega isegi puutuda! Kreutzwaldi ajal oli arstil ilmselt suuremad teadmised inimese organismi kohta, tänapäeval on inimkeha jaotatud juppideks ja iga kehajupi arst räägib oma juttu, mis on tihti teisele arstile vastupidine jutt.
mari 3. november 2021 13:38
Kus nüüd on välihaiglad?
Lugeja 3. november 2021 13:45
Kodudes. Seal personali rohkem.
see hale 3. november 2021 15:49
kõvatamine sai läbi ,sama nagu kadunud raketi otsimine, K. I. L.P. L. A.!
Juba kaks nädalat 3. november 2021 13:24
ei osale mitte vaktsineeritud levitamises - söögikohad, kinod, teatrid, üritused jne on ju vaktsiineerimistõendiga. Järelikult toimubki levik suusresti nakkusohutuse tõendiga ringi lippavate vaktsineeritute abil. Juba on nakkus 38%-l lõpetatud kuuriga, lisaks ühe doosi saanud.
To juba kaks nädalat 3. november 2021 14:57
Ära aja iba,praegult ongi vaktsiini vastaste nakatumine,kes osalesid paar nädalat tagasi vabaduse väljakul
JoppenPuhh 3. november 2021 13:20
Lihtsalt uskumatu, et nii saamatul valitsusel lastakse olla edasi pukis.
miks valitsus 3. november 2021 15:07
mõtle ikka oma peaga.
Mimoos 3. november 2021 15:27
Kas mujal polegi koroonat ja piiranguid? Tundub, et meil on rumalate osakaal, kes eitavad koroonat ja ringi lehvivad suurem kui mujal.
arstid ravige siis 3. november 2021 13:18
kas vöi hanerasva ja ussirohuga. Proovige vähemalt, need odavad asjad.Kui mina peaks haiglasse sattuma, kirjutan avalduse kus palun i- tähega rohtu omal vasutusel. vaksiinidki on omal vastutusel.
selline lähenemine koduselt 3. november 2021 14:37
Eks siis need ravimid kuuluvad rahvale marjaks ära kui haiglasse enam ei mahu ja ekre saadikud tulevad rahvale ligemale, kohtuma
avalduse 3. november 2021 15:09
pead ikka loomaarstile kirjutama, ei tea, kas neid haiglas on.
avaldusele 3. november 2021 15:24
kas inimesel ei olegi usse, mis see loomaarst siis puutub vöi arvad, et hobune oled
3. november 2021 18:27
kust seda hanerasva osta saab? ostaks heameelega omale varuks. vaktsiini ihalejad muidugi ei tea paljusid koduseid ja lihtsamaid ravivahendeid, nad panevad kõik ühte patta, nii rahvaravi, homoöpaatia kui ka mingi "imerohu" MMS. Nad ei tee nendel vahet.
BodyCount 3. november 2021 13:17
Mina isiklikult olen tänu koroonale juba nii palju kaotanud, et mul on täiesti ükskõik keda te ravite või ei ravi. Minu võite ka ravimata jätta, ravin ennast ise. Ja kui enam ise ravida ei suuda, siis ongi parem. Sellesse psühhopaatide kontrolli all olevale süsteemile ma enda keha nagunii ei kingi.
Nõustun. 3. november 2021 13:32
Mina ka....... 3. november 2021 14:23
3. november 2021 18:28
Vahest olen ka mõelnud, et ükskord me sureme kõik. Sellises hul.lu.nud maailmas polegi soovi rohkem elada.
3. november 2021 13:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Mart 3. november 2021 13:15
Kas neile kes ei ole vaktsineeritud ja ei ole haiglasse sattunud makstakse sots. maks tagasi?
To õiglane 3. november 2021 14:56
See on juba võrdne tapmisega
Tsirkus 3. november 2021 15:05
Miks vaktsineeritutel tekivad tüsistused sellest vaktsiinist, mida neile süstitakse? Miks kahe doosiga vaktsineeritud on haiglas? Miks ühe doosiga vaktsineeritud on haiglas? Kas saab 100% kinnitada, et vaktsiin on ohutu? Miks inimesed peavad end vaktsineerima kui vaktsineeritud haigestuvad ja istuvad haiglates?
Kurb 3. november 2021 15:12
Miks inimesed surevad peale vaktsineerimist? Kui vaktsineeritud ikkagi haigestuvad, miks oli vaja neid vaktsineerida preparaadiga, mida pole pikemalt uuritud? Kui paljud inimesed on vaktsiini koostisosasid uurinud? Miks vaktsineerimisega kiirustatakse kuigi see ei aita viirust peatada? Kas tegemist on vaktsiiniga või on see midagi muud?
Mimoos 3. november 2021 15:29
Esimest päeva,kuulete koroonast. Kõik on 10 korda läbinämmuatud ikka samad totrad küsimused!

tean abielupaari, kes tegid eelmisel nädalal 3 süsti ja on praegu mõlemad raskelt koroonaga haiged! 3. november 2021 13:06
3. november 2021 13:31
3 süsti kohe :O See võib tõesti inimese haigeks teha.
Piret 3. november 2021 14:58
3.annus ei jõudnud toimida,eelnev kaitse oli kadunud
Just! 3. november 2021 15:14
misasja? 3. november 2021 15:30
Kolm süsti nädalas? Peavadki haiged olema ja ikka sellepärast, et nakatumine toimus siis, kui vaktsiin veel ei mõjunud - kui nüüd haiglas, siis eelmise nädala algul või üle-eelmise lõpul nakatus.
att 3. november 2021 12:59
Kas see on uus genotsiid ,siis jaetakse ju vanurid surema .Parem juba halastussust
Vaba 3. november 2021 12:51
Selles perversses, haiges, skisofreenilises, psühhopaatses maailmas tahavad ainult vaktsineeritud elada igaveste orjadena. Normaalsed, terved inimesed ei kuulu nagunii siia hullumajja sõgedatega kõrvuti vegeteerima.
Piibel palub 3. november 2021 14:25
MATRIXIST - SAATANI SÜSTEEMIST LOOBUMA JA SELLEST VÄLJUMA. Surra tuleb nagunii kord. kuid kui usk on tugev ja kindel, milleks siis surma karta? KUI JUMAL ON MEIEGE - KES ON SIIS MEIE VASTU????
ei ole sa vaba 3. november 2021 15:11
sa oled vaktsiinivastaste ori.
Seda 3. november 2021 12:50
vaktsineeritute nakatumist ei takista ka kolmas või neljas süst. Siin ei ole tegu mitte meditsiinilise probleemi lahendamise vaid enneolematu kasumi teenimiseks tehtava ravimihiidude propagandaga, mida meie valitsus ja teadusnõukoda väga kahetsusväärselt aitavad ellu viia. Kui see ei ole kuritegelik, ma ei tea, mis veel on. Kas mitte teadusnõukoda, valitsus ja arstid ei lubanud suure suuga, et vaktsineerimine päästab? Kes mängib ...
nina raha suunas 3. november 2021 12:55
nojust 3. november 2021 13:42
pfizer just teatas avalikult ja süüdimatult, et nende selle aasta kasumiprognoos on 31 miljardit!! mõtlen ikka, et millistes "vaimuhaigetes" kooslustes (perekonnaks ei paindu keel kutsuma) küll need inimvaenulikud isendid sünnivad.
Marlboro 3. november 2021 12:50
Vaktsineerimata inimesed on toonud alates 1991 aastast lademes raha Eesti riigile.Haiglad on miljonites eurodes kasumis.Mis toimub?Talve on tulekul ja igaaastane gripp.Talv tuleb taas ootamatult.Kes üldse riiki juhib?
Seda 3. november 2021 12:49
vaktsineeritute nakatumist ei takista ka kolmas või neljas süst. Siin ei ole tegu mitte meditsiinilise probleemi lahendamise vaid enneolematu kasumi teenimiseks tehtava ravimihiidude propagandaga, mida meie valitsus ja teadusnõukoda väga kahetsusväärselt aitavad ellu viia. Kui see ei ole kuritegelik, ma ei tea, mis veel on. Kas mitte teadusnõukoda, valitsus ja arstid ei lubanud suure suuga, et vaktsineerimine päästab? Kes mängib lolli?
Mimoos 3. november 2021 15:31
Nutad, et nuts sinust mööda läheb!
nonii 3. november 2021 12:49
nüüd soovivad arstid, et poliitviroloogidest saaksid lisaks poliitarstid või? nagu taavirõivas, kes istub mingi haigla nõukogus ja kütab pappi taskusse, aga meditsiinist teab täpselt niipalju, et aspiriin on valuvaigisti. kallas lehvib ja lipitseb (pilte oli vastik vaadata) selmet kriisi ohjata, sellemaailmavägevate jalge ees.jube.
Ruth 3. november 2021 12:41
Tuleb tunnistada. et oleme maailma kõige l o llim rahvas. Eks seetõttu tulebki rahvaarvu vähendada. Õiglane oleks kui puhastus toimuks nende otukeste arvelt. aga kahjuks visatakse pesuveega ka laps välja. Vaksiinivastased saavadki vabaduse - vabaduse surra.

Herregud 3. november 2021 12:39
Tanel Kiik! "Aitäh" !!!!!!!!
3. november 2021 12:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Mart 3. november 2021 12:34
Milleks vaktsineeritutele haigla kui nad on nakkusohutud? 5g-st ei ole mõtet rääkida. Enne võik 4g Eesti linnades vähemalt tööle saada.
Lubage küsida 3. november 2021 13:30
milleks riigile mitte vaktsineeritud inimeste maksuraha kui neid ei peeta enam inimesteks? Kui valitsus on rahaahne ja ära osetetav, siis pole mitte vaktsineeritud kodanikul põhjust ka riiki ravikindlustusmaksuga solidaarselt toetada. Maksn juba paarkümmenda aastat suure summa ja pole kordagi haigals viibinud ega muid toetusi kasutanud. Soovin saada ravikindlustusmaksu jäägi enda kontole, et sõlmida erakindlustusseltsis ravikindlustuse leping.
3. november 2021 12:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Soomlane 3. november 2021 13:45
See olukord ei ole vaktsineerimata inimeste tekitatud. Olukord on vastav valitsuse otsustele. Vaktsineeritud levitavad haigust mitte vaktineerimata. Need viimased peavad ju kodus istuma ja istuvadki.
Mõlema poolte olukord on 3. november 2021 14:30
valik valiku vastu 3. november 2021 15:33
Antivakser valib mittevaktsineerimise ja arst valib vaktsineeritu. Mis antivakserile ei meeldi? Ja miks ta haiglaase tuleb, kui ekre plakat teatas, et arstid on saast?
Mimoos 3. november 2021 15:33
Istuvad, need vaktsineerimata kodus, jah? Kes seal hunnikus miitingul olid?
Tundmatu 3. november 2021 12:29
Huvitav oleks teada palju nendest vabadusvõitlejaid on?Põlvamaa ruulib, seal oli palju üleskutseid .Kas nad said vabaduse?
Hooldekodudes 3. november 2021 13:32
on suured levikud - vaktsineeritud vanakesed järjest nakatunud ja jõuavad haiglasse - nende tervis ju nõrk.
vaktsineeritud Dr.Mengele 3. november 2021 12:23
Kes vasakule,kes paremale!
3. november 2021 12:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Mart 3. november 2021 12:23
Miks koole vaja sulgeda kui viirus lastelt lastele ei levi? Terviseameti juhi kt: koroonaviirus lapselt lapsele ei levi. Väga harvad on ka juhtumid, kui laps koolis õpetajat nakatab
2aaastat 3. november 2021 12:25
ei teatud et tuleb kriis ja selleks ettevalmistusi teha.Selle ajaga oleks juba hooldaja oma koolitusegi lõpetanud. Pange palka juurde ,küll siis töötu kulturnik tuleb tööle,mitte ei ela toetustest.!! või on toetused nii head kui kõvasti kisada?
Mart 3. november 2021 12:40
Milleks minna Lähtrusse? Meil ei ole vaja arste. Meil on kaugmeditsiini idufirmad, siis ei ole arste vaja. Need lahendavad kõik probleemid.
Andke tagasi 3. november 2021 14:00
mu aastate jooksul solidaarsuse kassasse tasutud ravikindlustus maksu jääk - sellest ei pea ravima vaktsiinitõendiga süüdimatult ringi jooksnud vaktsineeritud!
3. november 2021 12:12
See vaktsineerimise jama ei vii kuhugi.Samuti pole kasu vaktsiinipassist,kuna need haigestuvad täpselt samuti ja levitavad viirust.kes haigestub kergelt,kes raskelt,on loterii.Kui tahetakse viirust vähendada,aitavad ainult ranged piirangud kõigile,mitte ainult vaktsineerimata inimestele.Kujutan ette kui palju tuleb neg.nüüd vaktsineeritute poolt.
Täna-le 3. november 2021 12:24
Uuri elu. Vaktsineerituid satub 3. astme intensiivi ülivähe, peamiselt kaasuvate haiguste tõttu. Mul töötab lähedane koroonaosakonnas, seega otseinfo. Aga nõus olen sellega, et suuremad piirangud on tarvilikud. Oleme võrreldes nende maadega, kus viirus on kontrolli all, elanud üsna piirunguvabalt. Ja tagajärg on käes.
Mart 3. november 2021 12:35
See on huvitav. Alati kui keegi vaktsineeritud inimene sattub intensiivi, siis on süüdi kaasnevad haigused. Aga vaktsineerimata inimestel kaasnevaid haigusi ei ole.
täna-le-le 3. november 2021 13:05
Viirus on kontrolli all Indias ,Jaapanis ja Hiinas.Enim vaksineeritud riikides viirus vohab.Ka kaasuvate haigustega patsient on inimene. Ja tihti peale need kaasuvad haigused on saanud alguse vöi siis muutunud raskemaks, vaksineerimise tulemusel.Kui on otseinfo siis seda peaks teadma.
julge kahelda ka tuttavatelt saadut "otseinfolt" . 3. november 2021 14:34
Mida suurem raha summa - seda suuremad ja julmemad ON VALED.
lame vandeteoreetik 3. november 2021 23:31
Selle passi vahel koroona istubki ja iga vaatamise ajal levib pilv lähedalolijatele. Passi tootmise ajal pressitakse see viirust täis.
Assar 3. november 2021 12:04
Väga õige,kes ei ole vaktsineeritud jäägu ilma ravita,miks peavad vaktsineeritud nende pärast kannatama
123 3. november 2021 12:31
Vaktsineerimata inimesed maksavad samuti makse, seega on selline mõtteavaldus rumalus kuubis.
12.31 3. november 2021 12:38
vaktsiinivastaste teada on koroona ju kõigest nohu, milleks haigla.
loogiline järeldus 3. november 2021 13:44
Kui teaduspõhist ennetust (vaktsiin) ei tunnista, siis pole ka muud teaduspõhist meditsiiniabi vaja. Maksud ei puutu asjasse.
to 123 3. november 2021 15:36
Mis need maksud siia puutuvad? Antivakseril on ju vabadus tähtsam kui elu!

Kulla arstid, 3. november 2021 11:57
juba aastaid olete seda valikulist ravi praktiseerinud.Kes rohkem maksab saab ravi,kel pole makse vahendeid jääb ravita.
Kas ikka on päris nii? 3. november 2021 12:07
No ma ei tea, meil on ikka teadupärast solidaarsusmeditsiin. Kui makse maksad, siis ravi ikka saad. Ravikindlustamata inimesed saavad ka erakorralist ravi. Selle maksavad samuti maksumaksjad kinni. Kui tahad erameditsiini teenust maitsta, siis tuleb muidugi ise maksta.
on ikka . Kas ikka on päris nii?/ täna 12:07 3. november 2021 12:26
Inimesed kes ootavad aastaid elu tähtsaid operatsioone ei pääse enne opile kui maksavad(ehk siis) ostavad endale selle operatsiooni aja sõltub siis kui ruttu tahad.1000.-aasta pärast 2000.-aasta sees 3000.- ja rohkem ,kolme kuu pärast.Kolme aastase oote järel polnud liigese opile saanud aina järjekord ja oota, lõpuks tehti vihje,et motivatsiooni puudus.3500 raha ja kolme kuuga op tehtud.
Kehva tervisega inimene 3. november 2021 15:39
Olen kõik ravid ja opid saanud haigekassa arvel! Ei maksa ikka niimoodi räigelt valetada. Kui ongi selliseid arstile maksjaid siis on need erandjuhud.
to: Kaua Võib Nämmutada 3. november 2021 11:54
Ja vaktsineerimis-vastased ei levita viirust??!! Anti-vaksikud on tiibadega inglid, keda pahad vaktsineeritud pidevalt kahjustavad? Mine lase oma aju kontrollida.
me usaldame ja usume JUMALASSE 3. november 2021 11:56
tema hoole all oleme kaitstud.
Kas keegi süüdisatas 3. november 2021 12:05
vaxitud inimesi isiklikult? Jutt oli sellest vaksimisest üldiselt... Küsimus oli sundvaximise nämmutamises,millest kasu 0...lisaks kõrvaltoimed. Noor tuttav mees vaxitud ja tagajärg,käsi halvatud! Ei päästa see vaksiin maailma,pigem ikka haiguste läbipõdemine, et tekiks loomulik immuunsus.
me usaldame ja usume JUMALASSE-le 3. november 2021 12:53
Too elab kõigil kõrvade vahel. Ainult uskuge---ja nii läheb.
khm 3. november 2021 13:49
no ja sina mine loe õhtalehe asemel maailmauudiseid sellest, mis toimub praegu riikides, kus on üle 80% vaktsineeritud ja siis mõtle veel kord.
Jumal elab oma kuningriigis . 3ndas taevas. 3. november 2021 14:38
kõik on nr . 3-s. Kolm taevast: 1.) Jumala asupaik/kuningriik, 2. vesi all ja üleval , 3 ) taevas, kus tähed, kuu, päike, pilved.
to: Ajajoon 3. november 2021 11:50
Sinu iroonia ei ole siin kohane, tegelikult on see lausa vai.mu.vae.ne.
aga see iroonia 3. november 2021 12:15
tuleb ju teadusnõukoja poolt...nagu ka see,et mask tegelikult EI kaitse,isiklikult välja öelnud korduvalt pensinär lutsar.
vähendage 3. november 2021 11:50
kõrgepalgaliste haiglajuhtide kulutusi, kui vaja siis ka veidi kaitsekulutusi
Sugulane 3. november 2021 11:46
sattus insuldiga haiglasse,sai diagnoosiks koroona.......
3. november 2021 11:53
sama juhtub ka raske kopsupöletikuga, Koroona diagnoos on endiselt segadust tekitav Eestis, paisab et positiivne PCR test ei tähenda et nimesel on koroona. siit juba edasi küsimused lähikondlaste jne suhte, VÖIKS OMETI KORD SELLE ASJA SELGEKS TEHA. varsti 2 aastat möödas pandemiast ikka ei osata KOROONAT diagnoosida. ammugi mitte ravaida, aga VAXIDA osatakse väga hästi
To 11.53 3. november 2021 12:16
Ja mida see positiivne PCR test siis Sinu arust näitab? Et test on positiivne, aga viirus pole organismi sattunud? Et äkki on mingi muu viirus? Küsimus võib olla ainult selles, kas inimene on veel nakkusohtlik või enam ei ole. Ma saan aru, et see test ei ütle, mitu päeva viirus inimese organismis on olnud. Muidugi, kui Sa oled iga päev ennast testinud, siis saaks kindlalt öelda, millal on nakatumine toimunud. Aga kes see ennast ikka iga päev testib? Positiivne PCR test peaks kindlalt tõestama, et inimene on viiruse endale saanud.
11.53 3. november 2021 12:40
järjekordne tarkpea.
tavapärane uudis. 3. november 2021 14:39
TO To 11.53 11.53 3. november 2021 18:25
See mida positiivne ja negatiivne tulemus näitab on väga hästi läbi arutatud maatriks juba 2020 alguses, seal on 2*2 varianti (vale,õige)x(postiivne,negatiivne), Ja siis mis on ohud eri variantide korral Öige Positiivse korrala on vaiant, et leitud aine pole "nakkav", ja kui haigustunnuste algusest on möödas 10+ päeva ja pole enam haigustunnuseid siis on see ilmslet just nii, et isik pole nakkav kuid test on positiivne ja need lapsed ka keeldusid testist, kuid ülejaäänud variandid on OHTLIKUD, eriti need kus PCR on positiivne ja need tunnistatakse nakatunuteks, kuniks karantiin on mödas.
Sugulasele. 4. november 2021 00:57
Kas Su insuldiga sugulane nakatus haiglas olles koroonasse? Võiksid veidi täpsustada. Või sattus koroonaga haiglasse ja sai siis insuldi. See ju teada, et koroona soodustab trombide teket ja sellest võib insuldi saada küll.
Ajajoon 3. november 2021 11:46
„Vaktsineeritud ei nakatu.” „Vaktsineeritud nakatuvad, kuid ei jää haigeks.” „Vaktsineeritud haigestuvad, kuid kergesti.” „Vaktsineeritud haigestuvad raskelt, kuid ei satu intensiivravisse.” „Vaktsineeritud inimesed lähevad intensiivravisse, kuid ei sure.” „Vaktsineeritu sureb, kuid kerges vormis.” „Vaktsineeritu sureb piinades, kuid puhta südametunnistusega.” „Vaktsineeritud lähevad taevasse ja ülejäänud lihtsalt surevad.”
Ajajoone 3. november 2021 23:37
jutt õige, ainult jäi ütlemata, et nende taeva juht on Peltsebul.
sõbralikult koos 3. november 2021 11:44
Pole midagi parata, aeg ja tema inimesed keeravad käkki
ainult käkred keeravad ja keedavad siin ajuvanasid käkke kokku 3. november 2021 12:25
ainult käkred keeravad ja keedavad siin ajuvanasid käkke kokku
A 3. november 2021 11:42
mis teistest saab? Sooviksin ekspress-surma. Meditsiin on selleks ju võimeline???

raudmees 3. november 2021 11:41
Praegune olukord riigis tähendab sõda Kes on vaktsineerimise vastane on ka riigi vastane Perearstid ei tee oma tõõd vaid istuvad tagumikutunde koos terve armee õdedega Nende telefonid laulavad neile helistamisel muusikat Meite arst käib naabermaakonnast kus tal on teine tõõots Istub siin oma tunnid ära ja läinud ongi Armetu minister Kiik peaks ammu olema välja vahetatud Mis demokraatia Erakorraline seisukord ja Helmed oma hanerasvaga kambrisse Teist teed ei ole
Mimoos 3. november 2021 15:42
Keegi arst on sind välja vihastanud! Olid vist väga ebaviisakas ja pealetükkiv .
Kaua Võib Nämmutada 3. november 2021 11:41
ühte ja sama teemat,et rahvas hulluks ajada,siis ei jätku ju seewaldi kohti? Saage ometi aru,et vaxitud levitavad viirust ja haigestuvad raskelt ja surevad samuti! Miks sunnitakse seda kahtlast kraami tervetele,kes on põevad selle duubeldatud koroona lihtsalt läbi.Surevad 80+vanakesed oma haigustesse,varem v hiljem.Küüniline on vanakeste arve mainida,kuust kuusse,aastaid.
kas 3. november 2021 11:39
see on nüüd meedikute jutt, häbi?
tähte närime edasi kiirustamata jõuame pärale 3. november 2021 11:48
Targa rahva abiga tuleb taha otsuseid, mis vastab tegelikule olukorrale meil
jeerum 3. november 2021 11:36
kas see on siis lagi, see on suutmatus pigem...
3. november 2021 11:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
sammuti vana uudis 3. november 2021 12:00
arstid eiravad aastaid
Kas nii tohib? 3. november 2021 11:31
Julm küll, kui arstid peavad arstivannet eirama hakkama!
targalt elanud oleme end teise ilma 3. november 2021 11:38
Kõik ei mahu karjamaale
b 3. november 2021 11:44
mis siis sinu arvates on lahendus?
Valitsus maha! 3. november 2021 11:30
Vaktsineeritud muudkui levitavad ja süüdi ning kannatajateks on vaktsineerimata. Popov mõelgu oma sõnade üle järgi, kes on tegelikud mõrvarid? Siin ei aita muud, kui riik aasta lõpuni lukku panna, ei mingit reisimist ja Delta Pluss levitamist. Lasteaialapsed koju ja vanemad käivad üle nädala vahetustega tööl, et lapsi hoida. Praegusel valitsusel pole selgroogu ega autoriteeti, katkist grammofoni kasutust vaktsiinist pole mõtet enam mängida, tegutseda tuleb rangemate piirangute ja testimisega KÕIKIDELE. Ka haiglatöötajad peavad oma ohutust 3x nädalas tõestama olenemata vaktsineeritusest.
jp 3. november 2021 11:35
Piiri võiks küll sulgeda, aga kui tööl võib vahetustega käia, siis jäägu lahti ka toidupoed, apteegid ja ambulatoorne ravi.
Mis siis aasta lõpus juhtub, et siis saab piirangud tühistada? Pigem kevadel alles. 3. november 2021 14:20
vanaema 3. november 2021 11:28
Miks ei võeta vastutusele neid, kes kutsuvad inimesi üles mitte vaktsineerima ja räägivad selliseid lollusi protestiaktsioonidel.?Miks muusikud ei võta sõna Jaak Aheliku üleskutse kohta poodides tegutsemise kohta ? Kultuuriinimesed , kas oli õige koht Mägil esitada "koitu" ? Olen pettunud muusikutes.,kes naudivad vabadust valida, arstid peavad valima !
Mart 3. november 2021 12:18
Kas see ei ole lollus, et maskikandmist ei ole vaja kontrollida? Iga inimene ise võib teisele öelda, et pane mask ette. Kas see ei ole lollus, et ei ole suudetud Läti piiril COVID passe kontrollima hakata?
piiridel ei kontrollita, sest pole mida kontrollida 3. november 2021 14:42
covid vale on inimmassidele (lihtrahvale) jagatud, et elaksime 24/7 hirmu käes. Ka hirm on TAPPEV.

maakas 3. november 2021 11:26
pange terve riik lukku, seniks kuni olukord haiglates leeveneb, arstide koormus peab langema
piirid kinni? 3. november 2021 11:40
Toidupoed, apteegid ja esmane ravi peavad olema avatud. Inimesed, kelle ravi on pooleli, peavad saama protseduurid tehtud.
õieke 3. november 2021 11:26
.Kutsuge tagasi ka Keeniasse saadetud arstid ja maha see valitsus!Kaua võib...
To õieke 3. november 2021 12:01
No sina pole küll mingi ütleja valitsuse kohta,vaiki õnnetu ekre poo..too...e
3. november 2021 23:42
no sina pole küll mingi ütleja õiekese kohta, sa ei tunne lilli äragi, õnnetu mägra ja orava ristsugutis
Ju 3. november 2021 11:22
Miks on eriarstide uksetagused tühjad? Erakliinikus "töötamine"kasulikum? Pingeline "töö".
mõtlik 3. november 2021 11:54
Tegelikult ju võikski erakliinikutele jätta plaanilised ravid ja kergemat sorti erakorralised. suurhaiglatel oleks rohkem ruumi ning personali koroonapatsientide jaoks...aga ilmselgelt pole huvi. pigem pannakse plaanilised kinni ja koroonapatsientide hulka hakatakse ka "piirama" vatavalt kasumlikkusele
Mart 3. november 2021 12:19
Millistest haiglatest need erakliinikud arste võtma hakkavad?N
3. november 2021 20:17
eriarstide tasulised vastuvõtud on selleks, et asendada puudujääke plaanilisel vastuvõtul. S.o põhimõttel, kel häda või kiire, see ise maksab, sest seda teenust haigekassa kinni ei maksa.
Maali 3. november 2021 11:19
see on väga ohtlik ettepanek! miks haiglad soovivad koroonahaigete kvoote? need, kes kvoodi alla ei mahu, tulevad haiglasse kilekotiga.
ütleme välja tõe läbi uduvine 3. november 2021 11:24
Need viiakse otse morgi.
3. november 2021 20:12
lihtne, sest koroonapatsientide pealt maksatkse lisatasu.
Jah 3. november 2021 11:17
Kes pole vaktsioneeritud, need surnukuuri ootesaali.
NII 3. november 2021 11:19
nojah 3. november 2021 11:55
arvata on, et vaxitudki satuvad haiglasse üha kasvavas trendis...kas siis leitakse põhjendused, miks neid ka selekteerima hakata?
Aga rahad liiguvad 3. november 2021 11:14
Eriarstid "töötavad" samal ajal erakliinikus kui peaks vastuvõtt olema haiglas? Haiglas liiguvad ainult paberid?
põhjani 3. november 2021 11:14
Nüüd oleks vaja küll süsti söögi alla ja söögi peale, tõsta klaasike väljavalitute terviseks..
Lp. Kaasmaalased 3. november 2021 11:12
Kas poleks aeg kõigil peeglisse vaadata, mis on meil jäänud tegematta, et oleme jõudnud sellisesse olukorda? Eitame, vaidleme, protesteerime, kaebame kohtusse, laulame, vb paneks viiruse vangi?
Piiblit lugedes ja teksti mõistes 3. november 2021 11:14
saame me ka vastused.
Keelepede 4. november 2021 00:56

Evi 3. november 2021 11:10
Ma usun jumalasse ja usun tõelisse arsti kes on andnud vande võidelda inimese elu eest viimase hingetõmbeni ja ta ei vaata kas ta on vaktsineeritud või vaktsineerimata vaid patsienti keda annab päästa olen elanud palju operatsioone üle ja ma ei taha usku arstidesse ja õdedesse ja abipersonali kaotada kuigi paistab et meie meditsiin on jäänud nõrgemaks puudub tööjõud sest nad lähevad Eestist ära alamakstud ja need kes onjäänud need ei jõua aga palugu valitsus abi Euroopa Liidult kui olulord riigis on nii hull Selline tunne mida rohkem inimesi vaktsineeriti see viirus muutus hullemaks
Orwell 3. november 2021 11:15
Need käsud tulevad arstidele kõrgemalt poolt. Ma ei imestaks, kui mingi salajane käsk, eelistada haiglates vaktsineerituid mittevaktsineeritutele, on juba allkirjastamiseks valmis.
Jumal esitab Piiblis küsimuse: 3. november 2021 11:15
kas usaldas oma tervise inimese kättesse- kes on nagu tuul , korraks siin ja läinud siis. VÕI usaldad oma tervise JUMAL kätesse , kes sinu KEHA mullast võttis? Milline on sinu vastus?
Norn 3. november 2021 11:15
kingjamesbibleonline . org 3. november 2021 12:04
kingjamesonline . org
Mimoos 3. november 2021 15:47
Orvell on ikka päris sooda. Ära hinda teisi oma rikutuse tasemelt. Päris räige mõtlemin, aga eks Orwell just nii teeks.
Analüüsi võimelistele 3. november 2021 11:09
Need kommentaariumid siin on mõeldud ainult liberaalse iba ajamiseks,oma närvide säästmiseks pole siin midagi teha.
sõjaseisukorras on selge kuidas edasi 3. november 2021 11:05
Kuidas leida ja mida teha provokaatoritega, kes on kõige ning kõigi vastu? (nn. kalled)
kuidas teha elektrit 3. november 2021 11:26
koputades lüüakse naelad seina
Valik: keda ravida keda mitte 3. november 2021 11:03
ON vana uudis. Seda tehakse juba aastaid
kõigile ei jätku, kiirustage seltsimehed 3. november 2021 11:01
Tuleb valmistuda karmideks päevadeks.
Piibel - julgus lugeda. 3. november 2021 11:04
hoiatab ja selgitab kuidas ning miks ja milleks valmistuda.
3. november 2021 11:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Norn 3. november 2021 11:17
Marko 3. november 2021 10:56
Eestis on veel alles päris palju väikehaiglaid. Huvitav kuidas neil täituvusega on?
no just 3. november 2021 11:04
kusjuures omaaegsed nõuka ajal ehitatud suure mahutavusega hospidalid nagu Keila, Võru, Viljandi mis olid mõeldud suure kannatanute arvuga jamade jaoks kui rahuarmastavale N. Liidule peaks imperialist kallale tungima. Kuidas nende tänapäevane konfiguratsioon on? Keila on eraasutus. Antud olukorras tuleks ka erameditsiin kaasata.
huvitav mitu koroona haiget sinu koju mahuks 3. november 2021 11:07
koroonahaigete ravi erineb ju tava haigete ravist ja vajab rohkem personali ja vahendeid. Mis need väike haiglad tegema hakkavad?
b 3. november 2021 11:48
Paides on koroonakohad kõik haigetega täidetud.
to no just 3. november 2021 12:03
Oli alles telekas mõni päev tagasi intervjuu,kus vist Võru haigla (või Pärnu?) peaarst rääkis, et neil haiglas 10 koroona haiget. Miks taolisi haigeid siis väiksematesse kohtadesse ei jaotata?
täitsa lõpp 3. november 2021 10:53
ah et määrama koroonahaigete ülempiiri...kulla inimesed, kuna näib et korontšikulained tulevad ja lähevad täpselt nagu mingi manuaal ette näeb, võinuks olla ettenägelikumad ja vastavaid ettevalmistusi teha. Juba kevadel karjuti, et alates juulist läheb muudkui lappama ja kolmas laine on veel hirmsam ja veel hullem ning igasugu tüved muudkui pressivad uksest-aknast sisse. See et meie alamakstud meditsiinipersonalist (õed / hooldajad) eelkõige on siirdunud Skandinaaviasse, on meie süüdimatu liberaal-kauboikapitalistliku riigikorralduse ja majandamise tagajärg. Seda peaksid ka arstid teadma.
endiselt usutakse , et 3. november 2021 11:06
tegemist "pandeemiaga" ???? Tõesti?? stirkus pole läbinähtav?
Meil... 3. november 2021 11:07
...täielikult Valitsuse tegemata töö ja piirangutega venitamine.Oli nii jaanuarist alates,kui reform alustas valitsemist ja nii jätkubki.Nüüd veel hullem,aga ikka lastakse reisida jne.Vähe sellestreformi ajal jagatud inimesed kastidesse,ravi saavad eliit,toompealased,vaktsineeritud,aga vaktsineerimata on sots.makse maksnud ja Terviseamet ei ravi.Tule taevas appi!Samas artikkel,kus vaktsiin on mõjutanud naistel rasedust ja sündinud laste tervist.Tundub,et ongi vaja inimkonda vähendada vaktsiinide arvelt ja suuri kasumeid saavad nn.Ravimifirmad.Kust jagatakse meie Valitsusele käske?

3. november 2021 10:45
Enne ei vaktsineeri, kuni vaktsiiniostulepingud avalikustatakse. https://www.youtube.com/watch?v=fJf6Yp1cjpQ
Norn 3. november 2021 11:20
Osta ajumahtu juurde.
Tehtud! 3. november 2021 10:43
Tanel Kiik ja tema koroonapassist kümne küünega kinnihoidmine. Tulemused on nüüd käes.
Nii on 3. november 2021 10:37
Hingamisaparaate paigaldavad ja sätivad õed. Arstid ehk korraks näevad haiget.
To nii on 3. november 2021 11:43
Õde ei paiglada ühtegi hingamisaparaati! Jälgib küll ja kutsub kohe arsti, kui näidud halvenevad
Maali 3. november 2021 10:30
Pole kuskilt lugenud mis ravi sellel kroonal on ainult kogu aeg jutt hingamisaparaat. Võiks avalikustada ka ravi jääd haigeks ja alustaks kohe selle raviga,et mitte haiglasse sattuda. Perearstid ja nende õed appi.
Juuli 3. november 2021 10:40
Ei ole nüüd ikka vaja küll arste süüdistada. Süüdistada tuleb 1)Kaja Kallast, 2)Meie, põhiliselt lausmökudestkoosnevat valitsust 3) Meediat, kes Kaja Kallase ja reffideröövlibande võimule upitas ja neile nüüd 10+ kuud ülistusoode kirjutab.
Ravi olemas 3. november 2021 10:55
Muide kui K.Kallas ja Trump Covidisse haigestusid - kas panite tähele, et juba 2 päeva pärast olid nad terved ja isegi esinesid!?
huvitav 3. november 2021 10:55
väga õige. Muudkui paugutavad ühte väravasse - vaktsiin, mask ja hingamisaparaat. Nii olemasolematest ravimitest kui registreerimisel olevatest targu vaikitakse. Meie Eesti BioBlocki peavool blokeerib. Aga kas vahepeal polegi vaja midagi ette võtta? Millega perearstid üldse tegelevad?
Konserv poiss 3. november 2021 10:59
Ravion olemas, meie juht soovitas, saab panna loomakliinikusse haige ja sööta hobuse rohtudega
Proua Maalile. 3. november 2021 12:31
Oh Teid püha lihtsameelset! Sellepärast Te polegi midagi lugenud ega leidnud, et selle viiruse vastu ravi ei ole!!! Kuude kaupa on sellest räägitud! Tõesti metsas elate või? On ainult remdesiviir, deksametasoon, antibiootikumid, trombiravimid ja hingamisaparaat, EKMO, millest tihti välja enam ei tulda. Konkreetset ravimit veel ei ole, aga loodame et tuleb. Kui oleks juba kindel ravim, kogu maailm ei ägaks selle haiguse käes. Selles võite kindel olla, et bioblock, hanerasv, ussirohi ja ma ei tea mis veel, kindlasti ei aita.
Arst. 3. november 2021 10:26
Kas tõesti suurest ahnusest ei kaasata erahaiglaid? Las inimesed lihtsalt kõngevad?
Arstid. Ärge segage Kajat selliste tühiste probleemidega, sest Kajal on ... 3. november 2021 10:26
... tähtsamatki teha nagu särada, lihtsalt ilus olla ja kohtuda teiste, samuti maailma vägevatega. Koroona ei ole tema level. Kaja liigub kõrgemates sfäärides.
Rahvas 3. november 2021 10:45
nõudis ju vabadust, mis sellest, et nüüd osa neist naudivad koroonat.
Kompetentsus ja ausus ei luba valetada 3. november 2021 10:25
Ei kujuta ette seda moderaatorit teiselpool lauda, sest katsetus ka mitte valet ajada lihtsalt plokeeritakse.
lugeja 3. november 2021 10:25
Maksa makse ja kui abi vaja siis seda nagunii ei saa.Seda oleks haiglad pidanud ette nägema juba suvel.Samuti tegemata töönagu valitsusel.terve suvi oli lill ja pikk puhkus ja nüüd käpuli.
Samuti lugeja 3. november 2021 11:03
Eks haiglad tegid suvel seda tööd, mis kevadel tegemata jäi. Polnud siin lille ja pikka puhkust midagi.

Eestimees 3. november 2021 10:23
Kaja kallas peaminister ja olukord 100% hullem kui Jüri ratas oli ja sama oli raha seisuga ja muu jamaga
kuskil ikka juppike on sellest kirjas. 3. november 2021 10:22
Tartu ülikool ka lamemaalastest kokku korjatud, tuleb välja.
Kõik algab eesmärgi püstitamisest. 3. november 2021 10:19
Mis siis meil toimub, eesmärk on võibolla aga pole kuidagi seotud kongreetse asjaga, nõu ja tarkust peaks nagu olema aga ebakompetentsus on nii suur et ei pääse löögile, söögiahelad on nii suureks paisunud et kõigile ei hakka jätkuma, mis siis teha, jäetakse põhiasjad kõrvale, tähelepanu on ülikasumi teenimisel, sest nii on vaja ja hääled ka tulevad, tiksume seal ladvikus ilma probleeme tekitamata ja kui pidevalt pähe taguda et nii ongi õige, kuigi paljud ei saa aru tagalärgedest, laske aga käia, sellmoel on lõpp tahestahtmatu, edu liberaalid.
Küsimus rumalatele kel süst saadud 3. november 2021 10:18
Kas olete peast lihtsad või muidu uh huud et terved olla ei oska?
Huiax 3. november 2021 10:14
Kas gaasikambrid said valmis juba, et selline küsimus päevakorda tõsteti?
Erlich. 3. november 2021 10:12
Aga mis saaks päris kriisi korral? Näiteks sõjaline konflikt! Ilvesed ja muu taoline saast räägiksid teile ,,AMEERIKA HÄÄLEST,, südantlõhestavaid lugusi patriotismist ja jok!
Meid 3. november 2021 10:10
on 1, 3 miljonit- see ongi kriisipiir keda ravida.
või veel vähem. 3. november 2021 10:18
noh vabandust 900000, mis pariisis kokku kribati.
Meid "ajab taga väga nakkav ja surmav viirus nimega covid" - iga päev sureb "200" inimest. 3. november 2021 12:12
meid on ikka 1,3 miljonit?????? On meil siis tervisekriis või mitte? TÕELISED Lollimängijad ja uhuud - ise ikka usute oma valesid ja muinasjutte????
3. november 2021 10:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
no 3. november 2021 10:11
miks neid vaktsineerimata tüüpe ravida, nende arust koroona kerge nohu.
nii on 3. november 2021 10:15
Vax ju aitab ja mingit rasket põdemist pole, mida need vaxitud haiglas istuvad?
nii on 3. november 2021 10:33
Ehk oleks juba aeg öelda, vaxi kasu ümmargune 0, aga kõrvalnähud niidavad korralikult...

3. november 2021 10:06
Kas ikka ei jõua suurele osale refide hüpnoosiall olevatele inimestele kohale? Teid on püütud labase propaganda võrku!
v 3. november 2021 10:03
Kus siis õigus kui valima hakkatakse keda lasteks surra ka need on maksnud ravikindlustust .Siis ärge võtke edaspidi raha ka inimestelt maksude näol.Arstid lahevad hulluks läinud koos valitsusega.Ja rahvas läheb siis paanikasse millel on ettearvamatud tagajärjed.EI LOE ENAM ÜKSKI SEADUS EGA MIDAGI.Kui see peaks juhtuma.
Smv 3. november 2021 10:13
V... Surnute pealt teenitakse kasu
Mimoos 3. november 2021 10:14
No anna mõistust! Kui läheb nii kaugele, et arst peab valima siis valib ikka selle, kel on lootust välja rabeleda!!! Ärge otsustge enda järgi, et valin ikka selle, kes on makse maksnud, kes vaktsineeritud jne.
Anna minna 3. november 2021 09:56
Kui muude teenuste pealt kokku hoitakse siis saatke vabanevad vahendid ja arstid vajalikesse kohtadesse. Kui plaanilist ravi ei toimu siis teostatakse muud vajalikku. Või istutakse niisama jalg üle põlve? Või on covidi haigetel mingi eriline ravi olemas?Kirurg ei saa hakkama elementaarse hingamispuudulikkusega?
To Anna minna 3. november 2021 10:16
Jalg üle põlve? Arstid töötavad ülekoormuse ja väsimuse viimasel piiril. Teiesugused kommentaatorid on lihtsalt enesekesksed empaatiavõimetud igasuguse inimlikkuse minetanud elusorganismid.
kolla 3. november 2021 09:49
Pole mõtet hakata jalgratast leiutama,siiani ravisite eelisjärjekorras rahajõmme ja poliitikuid.Ülejäänud hall mass istus järjekorras ja istuvad edasi.
E. 3. november 2021 10:30
Miks ei kaasata erahaiglaid?
ll 3. november 2021 09:44
muide oli nõukaaja meditsiin tasemel isegi rohkem, kui näiteks oli midagi tarvis erialaarstil uurida, saadeti kohe sinna edasi, ei pidanud käima hingamisteede puhul näiteks korduvalt niisama pläägutamas vaid arst saatis kohe vastava kurguproovi testimisele, kust selgus haiguse algpõhjus bakterite vormi näol, saadi õige põhjus teada ja vastav ravi, mis likvideeris probleemid, nüüdsel ajastul on see olnud lasteaiamäng.Lapsed on ka korduvas põletikus, kedagi ei saadeta vastavale proovile edasi.
Abi saanud patsient 3. november 2021 09:54
Vaidlen vastu. Minul on vastupidine kogemus. Perearst on mind kiirelt saatnud kurguarsti juurde, kes on koheselt vastavad proovid teinud. Ja nii on mu probleemide algpõhjus tuvastatud. Mõlemal juhul määrati sobilik antibiootikumikuur, mis aitas tervisel taastuda. Ja see kõik on juhtunud viimase paari aasta sees, mil olukord üldiselt on olnud keeruline.
To abi saanud 3. november 2021 09:59
Sul onvast siis Eesti haigekassa kaart?
võtke 3. november 2021 09:43
perearstid haiglatesse appi, mõni kõlgutab niisama jalgu,teine käib ja reisib
Eelarvamus 3. november 2021 10:46
Milline nõme üldistav ja sildistav komm. Jätaks sapi pritsimata, muidu mürgitad ennast
JoppenPuhh 3. november 2021 09:41
Valitsus ei saada koole distantsõppele, järelikult on valitsus 100% selle eest vastutav.
Aeg oleks ammu haiglate töö ümberkorraldada, eresektor pakkus abi, aga keelduti 3. november 2021 09:39
ennast eliithaiglateks nimetavad ja jagatavat kasumit soovivad omavahel jagavad paar haiglat., sealgi käib võitlus, kes endale haiged saab. Kedagi muud rahapaja juurde ei lasta, siis pole ime, et meepoti juures olevad ahnurid ei soovi jagada, tekitades meditsiini kriisi, mida ei ole. Eestis on on haiglaid küll. Ja otse loomulikult saavad meepoti juures olevatel haiglatel lõpuks tööjõud otsa, aga jagatavatt kasumit eestlane loomulikult kellegagi jagada ei taha.

topelt vaktsineeritud 3. november 2021 09:38
tuleks haiglatest Jolleri, Meeritsa, Kiige, Kallase, Lutsari jpt. juurde kodusele ravile end turgutam saata, nemad põevad haigust kergelt ja kindlasti pole elu ohus.
Kuule topelt 3. november 2021 09:53
Vaktsimata tuleb jätta koju põdema.Las vegeteerivad kodus.Nad ju terved nagu plakatite peal oli kirjas.Miks peab neid paigutama haiglasse?
vaktsineerimata inimhinged elavad reaalsuses ja reaalse eluga edasi. 3. november 2021 12:18
Tõsi. meil ei ole koroonat, meil on endiselt tavapärased haigused. olenemata olukorrast on või ei ole elu ohus kuni 50%. Mida tugevam on tervis (immuunsusüsteem) seda väiksem võimalus surra ja suurem võimalus ellu jääda. LOOGIKA.
suur hirmutamine 3. november 2021 09:38
see ikka ülepuhutud , meelega hirmutamised, peaks olema kohtusüsteemis,kui riigis on TUHANDEID PALATIKOHTI, siis käun on alusetu, lihtsalt ümber oli tarvis ammu juba paigutada, mida teevad näiteks erialaarstid, kelle vastuvõtud on ammu koomale, koridorid haiguatasid ammu tühjuses, pääris hea oli seal kohvikest rüübata, kõik korrused ja mitu polikliinikut oli nii, ümber poleks üldse võimatu miskit teha,kuid mugavam on nii ja saab kiunuda ja ähvardada.See on inimõiguste vastane, me kõik oleme maksnud aastakümneid sotsmakse, haigekassa rahasid paljud pole eriti kulutanudki, näiteks 5 jne AASTAT.
loomulikult 3. november 2021 10:11
võib pimesoole põletikud, luumurrud, infarktid, insuldid jne. jne. ravimata jätta? Meie Euroopa kõige kuluefektiivsem süsteem on lihtsalt nii ära optimeeritud, et lisa 500-600 haiget löövadki selle uppi. Ja seda mitte ruumipuuduse, vaid inimeste puuduse tõttu. Veider on, et osad inimesed vaktsineerima ei saa mindud, küll aga ollakse haiglate tōōkorralduse osas seda enam valmis sõna võtma?
Karvad 3. november 2021 10:14
...jah, kui nüüd tuleb jalad kõhu alt välja sirutada, siis hull hala, et oi ei jõu, jäksa, taha..., muidu ju oli "kohvitime all day". Olen korduvalt sattunud viimase aasta jooksul saatjana erinevate med. asutustesse..., kõigis valdavalt sama teema. Kedagi ei huvita, kõmbib mingi daame kohvitass näpus, küsib midagi, trambib edasi, peatub koridori lõpus ja 20 min lobiseb kolleegiga maasta ja ilmast, nalja nabani seejuures. Kui juhtisin tähelepanu, et me endiselt ootame, siis heideti pilk, mis oleks pidanud vist tapma..., et selline kogemus. Ja see pole ainus.
Soovitus 3. november 2021 10:17
Voodikoht on sul kodus ka,ravi ennast sral,kui arvad,et ravimiseks on vaja ainult voodikohta
Mimoos 3. november 2021 10:18
Mida sa sööd, et nii tark oled? muudkui kaagutatakse siin, küll mina teeks ja oleks ja kõik on saamatud ja rumalad.
MEIE armastame eestit 3. november 2021 09:33
Tore miiting oli, sai rahvale tasuta koroonat laiali jagada, Kaja on süüdi!
Rex 3. november 2021 09:52
Mis möla...testitud vaktsineerimata on ohutum kui viirust piiramatult levitav vktsitud
Marko 3. november 2021 09:54
Äkki oli tegu ikkagi valimispidudega, kus rõõmsalt kaelakuti koos tulemusi oodati?
3. november 2021 09:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Andrei 3. november 2021 09:46
Ljuda, spassibo za tripper!
Mammu 3. november 2021 09:29
Kaja tegemata töö! Laseb rõõmsalt viirusel levida ja keeldub midagi muutmast.
kui midagi, muutub siis vaid külatohtrite jõukus. 3. november 2021 09:26
Aru ei sa, mida patsiendid enne koroonat sabas seisid ja rahaga valikuid muutsid.See praegune usaldamatus, on suuresti selle ajastu õied ja viljad.
Urja2 3. november 2021 09:23
Laske käia, ütles konn ja läks oma teed!
ab 3. november 2021 09:20
Selle asemel, et võtta abi, tuua arste kasvõi ajutiselt juurde, mõeldakse mingi seaduse vastane m.ö.la välja!
Muah 3. november 2021 09:45
Kuskohast neid arste juurde tuua saab?Arvad,et oled koige targem või?Kriis on kogu maailmas.
Loomaarste 3. november 2021 11:02
nendel on hobuse rohud ja oskavad seda anda

Maali 3. november 2021 09:15
arstidele on kvoodid kasulikud. jõukamad tulevad haiglasse kilekotiga.
Maali 3. november 2021 09:15
nõuka liidus olid vahel ka haiglakoridorid gripihaigeid täis ja saadi hakkama. euro liidus hakkab ravi käima kvootide järgi. kui kvoodi alla ei pääse, siis kärrva kodus.
Raha kokkuhoid 3. november 2021 09:19
nõuka liidus olid tõhusad sanepidemioloogia struktuurid ja isegi geriaatrid, mis reformidega kui ebavajalikud kaotati :(
Maalile 3. november 2021 09:58
Nii peaksi olema vaksimata suhtes.Nad ju ise tahavad seda.Plakatite peal oli see ju kirjas.Haigust kui sellist nad ju ei tunnista.Siis istugu kodus.
De-biilikust moderaator 3. november 2021 09:14
Kui veel üks minu kommentaar läheb modereerimisele ja kustutatakse annan Õhtulehe kohtusse, selge?
Linda 3. november 2021 09:29
3. november 2021 09:13
See kõik on juhtunud meie äpu valitsuse juhtimise tõttu.
Vaata ikka tahapoole 3. november 2021 09:20
Praegune coverment ei puutu asjasse!
Sinusuguste kohta 3. november 2021 09:29
On väga tabavalt öelnud Volkonski. "Nad nagunii ei tee vahet universumil ja mahtuniversaalil"
No 3. november 2021 09:13
Kes on valitsus, et teha selliseid spetsiifilisi otsuseid meditsiinivallas? Mida te vaktsineeritud haugute? Teie ei peaks ju üldse haigeks jääma? Mis te siin nõuate juba broneeringut või? Minu poolt makstud (ja mitte vähese) sotsiaalmaksu eest ei tohi siis ravida mitte ühtegi vaktsineeritut (kui juba läks nõudmiseks). Ja need sorteerivad arstid saata sorteerimiskeskusesse prügi sorteerima, arstidena nad töötama ei kõlba.
aga 3. november 2021 10:16
miks sa üldse nohuga haiglasse trügid?
To No 3. november 2021 10:19
See ongi asja mõte : prügi välja sorteerida, las võtavad kodus hobuste ussirohtu!
Mimoos 3. november 2021 10:22
Kas tõesti keegi arvab, et arstidele meeldib sortteerimine??? See on ju õudne. Aga kui hingamisaparaate ei jätku, mis teha. Mine appi sorteerima, vaata kui mõnus see on. See on tõline tragöödia kui asi niikaugele jõuab.
relax 3. november 2021 15:46
Ja kui antivaksik käratab, et mis haugute, on kõik ok. Kui antivaksikule öelda, et ole kena, ära lärma, siis ta väidab, et teda on hullult solvatud... Kas ainult antivaksikud maksavad sots maksu? Tegelikult on sinusugune tigedusekönn viimane, kes otsustab kellegi töölesobivuse.
opi ootaja 3. november 2021 09:12
Valitsus on äbartlik. Ei suudeta ühtegi otsust vastu võtta. Ammu oleks pidanud riigi lukku panema. Nüüd oleks juba saanud piiranguid leevendada. Kurb et inimesed on oodanud ravi aasta ja enamgi. Nüüd jälle oht et ei saa ravi.Huvitav kas need haiged on siis teisejärgulised või alamast soost et neid ei ravita? Kaja võiks oma kleidi ka ära triikida enne kyui pildile tuleb.
Mimoos 3. november 2021 10:23
Ühed karjuvad lukku, lukku. Teised lõugavad ahistamine, piinamine ja lausa vägistamine!
Marko 3. november 2021 09:11
Eesti haiglatesüsteem oli juba enne koroonat pekkis ja paljud ravivõimalused olid kättesaamatud. On varian, kas ootad aastaid järjekorras või siis lähed tasulisse. Kui see Covidi jama läbi saab, siis loodetavasti tulevad ka muudatused juhtimises. Probleem on ilmselgelt selles
Markole 3. november 2021 10:00
See covid ei saagi läbi.See muteerub edasi.Isegi sinu lapselapsed saavad seda tunda.
Marko 3. november 2021 10:18
Kusjuures selles ma ei kahtlegi. Pikas perspektiivis põeme me selle kõik läbi. Vahet ei ole kas inimene on vaktsineeritud või mitte
sest 3. november 2021 14:31
Vaktsineerimine on business as usually. Kaja Kallase juhitaval valitsusel on eesti rahvaga omad äriplaanid. Truude käpiknukkudena täidetakse globaalset geopoliitikat kureerivate administraatorriikide ärihuve (m.h inimkeha loomuliku immuunsüsteemi ravimiäri kontrolli alla viimine), mitte ei tegutse eesti rahva tervise huvides. epl.delfi.ee/artikkel/92806625/sven-sester-miks-on-peaminister-kaja-kallas-salastanud-olulise-koroonaviiruse-levikut-puudutava-statistika
Andres 3. november 2021 09:11
Eesti arstid on Keenias, kes veel siin jobutavad?
3. november 2021 11:40
Soome on kah neid massiliselt küüditatud rehvi hirmu ajal .
Ants 4. november 2021 01:08
Ma pole eriti kursis. Miks nad Keenias on ja palju neid seal on?

Põhiseadus!!! 3. november 2021 09:08
Ravi andmise valmine sooliste veendumuste, vaktsineertituse vms alusel on ebaseaduslik. Küll aga on seaduslik kriisi olukorras kui peab valima kahe raskelt haige patsiendi vahel ja ravi antakse sellele kellel on suurem tõenäosus ellu jääda.
Haigus 3. november 2021 09:17
Juba praegu ei võeta sisse neid,kes vajavad operatsioone.Vaid võtakse sisse koroonahaigeid.Ka see on põhiseaduse rikkumine.Eelistatakse neid,kes ise ei taha elada ja ei allu olukorrale.Kuipalju on selliseid,kes ei usu koroonasse,aga ise ronivad haiglasse.Miks nii?
Urja2 3. november 2021 09:24
Seda seadust meil ka pole varsti, tuleb üleüldine maaiöma põhiseadus.
Eks 3. november 2021 09:06
arstidest võib aru saada, ilmselt siin on ikkagi peidus sõnum, et valitsus ei tee ikka veel piisavalt palju nakatumise taseme langetamiseks. Küll on aega osades kohtades kiirtesti tulemusi mitte arvestada, koolides vastupidi hakatakse nendega alles nüüd just mängima. Ja arusaadav on, et ühel hetkel ei saa covid -haigeid ju lõputult eelistada teiste raskete haigustega haigete ees. Ja ega terviseamet kasvõi osalise Tallinna koolide kinnipaneku jms. osas just eriti selget joont ajanud ei ole, andes nakatumiste tipus olevatele paarile (eliit)koolile loa avatuks jääda.
Eksile 3. november 2021 09:19
Mis variante sa ise pakkuks?Äärmuslikke?Suured rahatrahvid mitte allumise korral?Liiga leebed on karistused.
ain 3. november 2021 09:06
Kuulge tolad minge tehke see süst ära.
kain 3. november 2021 10:14
tola oled sina,kui sa loodad et kõik piirdub ühe süstiga,kui oled kord süstima hakanud,siis jäädki süstima
AU 3. november 2021 10:43
Tolad kardavad süsti.
Tegu pole tavapärase 3. november 2021 19:10
süstiga!!!! Inimesed - tuntke reaalset hoolt ja uudishimu kuidas ennast tervena hoida.
setu 3. november 2021 09:05
Teadlastel on arvamus, et covid on jääv ja saab kätte kogu meie elanikkonna. Ühed inimesed on immuunsed sellele haigusele, teised põevad seda kergelt, kolmandad aga on minejad poisid. Kuna keegi meist ei tea kuhu gruppi tema kuulub, siis ongi mõtekas ennast vaktsineerida. Parem kindlustada mingigi võimalus, et mitte langeda kõige raskemate hulka.
Pook 3. november 2021 09:13
Probleem on aga selles, et tõhusat-ohutut vaktsiini ei töötata välja kiirustades :(
Niiii 3. november 2021 09:16
kui ma olen immuunne, miks ma peaksid vaktsineerima?
AU 3. november 2021 10:53
Eks oota siis vaksiini pikaajalist välja töötamist ja loe netist isehakanud teadlaste tarkusi.
Iirimaal Waterfordi linnas, 3. november 2021 09:04
kus on täielikult vaktsineeritud 99,7% täiskasvanutest-on riigi kõige suurem Covid-19 nakatumise määr.
Riiklikult lubatud 3. november 2021 09:14
Samas Portugalis on Covid-haigeid väga vähe aga sela panevad kõik kanepit!
Urja2 3. november 2021 09:27
Seda ongi vaja teha, sest muidu jäävad katsetused pooleli...
AU 3. november 2021 10:58
Kindlasti ei usu. 4. november 2021 01:11
igapäevatüütusest 3. november 2021 09:03
Teadlased ja arstid on seisukohal, kohati, et see viirus tuli, et jääda. Psühholoogid räägivad, et piirangud ruineerivad inimkonda. Seega---ehitage nakkushaiglaid ja elage inimese elu edasi...Me ei saa hulluks minna.
lisaks 3. november 2021 09:04
Kollektiivne hullus tekitab skisofreenikuid ja paranoikusid 99% juurde..
Urja2 3. november 2021 09:29
Vanasti ehitati nakkushaiglad eraldi loodusesse, nüüd presenteerivad nad keset linna. Midagi on ikka kapitaalselt mäda ses maailmas.
Saamatu valitsusegavriik laguneb 3. november 2021 09:56
Eestis on piisavalt nakkushaiglaid....viige oma kovidihaiged sinna
Kt 3. november 2021 10:29
nakkushaiglaid ei ol vaja ehitada juurde kui on piirangud inimeste liikumisele siseruumides ja 2+2 reegel - nagu eelmine aasta viirus ilma vaktsiinideta alla tuli
Mari 3. november 2021 08:58
Sellest on ju nädalaid juba räägitud, et see piir on kätte jõudmas. Ju siis nüüd ongi see hetk. Mõne meelest vaktsineerituse alusel jagada ei tohi, aga nii on täitsa ok - koroonahaiged haiglasse ja kõikide ülejäänud haigustega oodaku kodus.
plaane pole? 3. november 2021 09:09
Pole räägitud ja avaldatud kindlaid seisukohti, et mida teatud piirini jõudes plaanitakse teha. Plaanilist ravi on juba piiratud ja pole öeldud, et kui haiglaravi vajavate patsientide arv jõuab 600-ni, siis kehtestatakse eriolukord. Plaanitavad sammud peaksid olema inimestele teada nädalaid varem, mitte et näiteks 3-4 päeva enne eriolukorra välja kuulutamist teatatakse, et kõik läheb lukku. Toidupoed, apteegid ja ambulatoorne ravi tuleb lahti hoida.
Mari 3. november 2021 09:18
Sellest 600 patsiendi piirist Eesti haiglate võimekuse piirini on küll ja küll räägitud. Ja sinna juurde ohitud, et kuidas küll nüüd nii vähe, kui varem saadi hakkama palju rohkematega. See päris kindlasti pole tänane uudis.
kuidas edasi? 3. november 2021 09:41
Millistest konkreetsetest sammudest on rahvale teada antud, kui jõutakse 600 piirini? Pidevalt jääb kõrvu jutt, et valitsuses arutatakse ja räägitakse, aga elluviidavatest plaanidest pole sõnagi.
Tädi Maali maalt 3. november 2021 08:54
Oi oi oi, kuidas retoorika muutub! Ennem öeldi, et vaktsineeritud põevad kergele ja ei pea haiglasse sattuma. Nüüd selgub, et ainult vaktsineeritule jääbki võimalus haiglasse pääseda. Kas riik vähemasti nüüd saab aru milline viga tehti vaktsineerimise passiga. Viirus niidab neid vaktsineerituid nagu kulutuli suure tuulega. Ja jääbi niitma ka kolmas süst ei aita.
Nii on 3. november 2021 09:04
Teiega sajaprotsendiliselt nõys. Covidpassi väljamõtlejate, süsteemi juurutajate ja selle alusel inimeste represseerijatega peaks tegelema prokurör. See et covidpass on nakkusohutuse tõend nagu paar kuud tagasi üritati väita on lausvale ja kusjuures rahvatervise seisukohalt hukutav. Mida teeb õiguskantsler? Kes kaitseb rahvast hullunud ametnike omavoli eest?
Nii on 3. november 2021 09:06
Teiega sajaprotsendiliselt nõus. Covidpassi väljamõtlejate, süsteemi juurutajate ja selle alusel inimeste represseerijatega peaks tegelema prokurör. See et covidpass on nakkusohutuse tõend nagu paar kuud tagasi üritati väita on lausvale ja kusjuures rahvatervise seisukohalt hukutav. Mida teeb õiguskantsler? Kes kaitseb rahvast hullunud ametnike omavoli eest?
kodanik 3. november 2021 09:23
olemegi jõudmas sinna,et vaktsineerimata inimesi hakatakse tapma.Aga üldistest piirangutest pole juttugi.
Maali tädile 3. november 2021 09:29
On ka teisi haigusi,mis vajavad haigla kohta.Mks nad peavad ootama,millal neid kutsutakse operatsioonile.Vaktsineerimata võetakse kohe haiglasse.Miks eelistatakse neid?
Urja2 3. november 2021 09:34
Seda ongi ju vaja, sest vaktsiine manustatakse kuurort ja see ei saa pooleli jääda. Iga mitte mõjuva süsti puhul saab öelda: küll järgmine mõjub! Aga ta võib mõjuda ka surmavalt... Ja samas, egas praegu süstikuuti alustavad inimesed saa immuunsust ega vähenda patsientide arvu, nad on samamoodi nakkusohtlikud kui seni, ja ja pärast teist süsti kehtib see 2 nädala piir. Nii et mida me siis tõmbleme?
Targale Maalile! 3. november 2021 09:42
Kui praegusel hetkel oleks võimalus mittevaktsineeritud kõik haiglatest välja visata, oleks voodikohtade täituvus kohe 70% väiksem. Intensiivravi osakonnad saaks kohe tühjaks, sest seal on 90% mittevaktsineeritud sees. Küll me nende vaktsineeritute ravimisega siis saaksime hakkama. Jääks ruumi ja ressurssi ka teiste haigustega inimeste ravimiseks. Mõtelge veidi sellele, proua Maali maalt.
need süstid 3. november 2021 19:12
neid vaktsineerituid tapavadki.

Siis ju kerge 3. november 2021 08:53
Vaktsineerimata inimesed ju abi ei vaja, nemad on terved, nagu plakatite peal oli kirjas.
To Siis ju kerge 3. november 2021 09:01
Palun sööge häid kvaliteetseid vitamiine ja püsite terved ja õnnelikud kui annate elu Jeesusele hingeline uuesti sünd aitab Jumal armastab meid suur vahe kas elada koos kurjusega või headusega
Naine 3. november 2021 09:02
Palun sööge häid kvaliteetseid vitamiine ja püsite terved ja õnnelikud kui annate elu Jeesusele hingeline uuesti sünd aitab Jumal armastab meid suur vahe kas elada koos kurjusega või headusega
Elu liberite valedes 3. november 2021 09:29
Vax kaitseb ja vaxitud ei oidavat haiglasse sattuma.
Urja2 3. november 2021 09:36
Olemegi, ja terve olemise aluseks on positiivne maailmapilt, liikumine, tervislik toit ja mõõdukas töö looduses.
Ja 3. november 2021 08:49
kui haiglates on ühel hetkel ainult vaktsineeritud, kuidas siis valik hakkab toimuma? Näo või seksuaalse sättumuse järgi?
vähis6rg 3. november 2021 09:08
Ja suitsetavad kopsuhaiged istugu ka kodus ja unustagu haiglad---ise tegid, ise tegid
Valik on suur 3. november 2021 09:14
Valida saab usutunnistuse, parteilise kuuluvuse, soo, vanuse, lastearvu jms alusel. Vaatame, mida valitsus otsistab...
Jale 3. november 2021 09:32
Nii peakski olema.Vaksitud lebavad nädal aega haiglas,vaksimata vegeteerivad kuid,mõni on juba aasta aega haiglas.Kes kinni plekib?
Nina kuju järgi loomulikult. 3. november 2021 11:03
Kuri 3. november 2021 11:15
to Valik on suur 09:14 Loetelus on puudu - väärtused, ehk milliseid väärtusi jagad. Kui jagad õigeid väärtusi, millede alusel jagatakse muuhulgas juba ka EL raha, siis palatisse, kui ei jaga, siis keldrikorrusele jahtuma...
Jaale 3. november 2021 12:29
Kui haiglas oleks ainult vaktsineeritud, jääks ruumi ka teiste haiguste põdejatele. Kas ei ole siis veel ikka aru saadud, et vaktsineeritud patsiente on oluliselt vähem? Eriti intensiivis ja veelgi vähem surijate hulgas.
To: Jaale 3. november 2021 22:24
Just paarkümmend minutit tagasi teatas Norra ringhääling, et hetkel on C diagnoosiga haiglas viibivatest 61 pros täisv ksituid. Järelikult Sinu arusaamine põhineb valedel andmetel
nii on 3. november 2021 08:49
veereb edasi vaktsiinipasside teerull. Politsei koos Terviseametiga käib isiklikult kontrollimas, et vaktsiinipassiga inimesed saaksid vabalt ja testimata viirust ja tüvesid vahetamas-levitamas.
Urja2 3. november 2021 09:37
Seda viirust levitavad, kui üldse levitavad, nüüd hoopis vaktsineeritud. Seda pidi tõdema isegi proua Lutsar.
AU 3. november 2021 11:07
Mis sa ulud siin, kui haigust ei ole olemas? Tee ettepanek, et hakataks vaksineerimata inimeste passe väljastama. Saate koos plakatitega ringi joosta.
Nii on-le vastuseks 3. november 2021 12:41
Vaktsineerimispassi mitte omavad isikud püsivad kodus ja on kaitstud. Vaktsineeritud hoiavad käigus toitlustus-, spordi- ja meelelahutusasutusi. Ka neist tõesti osad nakatuvad, sest vaktsiini toime nõrgeneb. Tulebki uuesti vaktsineerida. 100% kaitset polegi ju keegi lubanud. Vaktsineeritud kontingendi ravimisega, kui mõni haigestub raskemalt, tuleksid haiglad toime. Ühiskond toimiks.
tervishoiust 3. november 2021 08:47
Loodetavasti ei hakata jälle eriolukorda kehtestama ja ambulatoorset ravi piirama. Peaks olema juba selge, et tervishoid on valdkond, kus ei tohi päeva-pealt otsuseid teha. Kui inimestel on ravi pooleli, siis ei ole õige nina ees järsku uksed sulgeda. Kui on plaan veel rangemad piirangud kehtestada, tuleks varakult teavitada, et milliste numbrite korral võib nii juhtuda, et inimesed saaksid planeerida ja mõelda, mida teha. Mitte, et alustatakse raviga ja korraga jäetakse kõik pooleli ja kuuks või kauemaks seisma ja ootele.
Hmmm..... 3. november 2021 08:37
Olen õnnelik, et Eest Arstide Liidu inimestega pole olnud vajadust kokku puutuda. Rõõmustav tõdemus - seda tõsiselt.
To hmm 3. november 2021 10:22
Tore, et Sul pole olnud vaja arstidega kokku puutuda, ära palun siis ka tule, kui nakatud!
Aga peatumatult 3. november 2021 08:24
veereb edasi vaktsiinipasside teerull. Politsei koos Terviseametiga käib isiklikult kontrollimas, et vaktsiinipassiga inimesed saaksid vabalt ja testimata viirust ja tüvesid vahetamas-levitamas. Mitu kuud on valitsuse poolt sellele roheline tuli antud. Ja seda passi peatada pole tahetud või kulgetud.Oma argusest ja häbist tingituna ei saa ju sellist apsakat tunnistada. Mis sest, et inimelude hinnaga.
Jumal tänatud 3. november 2021 08:52
Et ei ela eestis see on genotsiid
Jumal tänatud 3. november 2021 09:01
Et ei ela eestis see on genotsiid
3. november 2021 09:15
Kas selleks siia kommentaarumisse tulidki, et sellest meile tada anda?Tegelikult pole Sa oma Kapa-Kohilast kaugemale jõudnudki,elad seal emme kapi taga.Loe piirangutes mujal.. Kas Austraalia on nüüd inimestest tühi või? Tee endale selgeks, mida tähendab sõna genotsiid!
Elu liberite valedes 3. november 2021 09:28
Millega teadusnõukogu tegelev ja miks nad on meid lasknud maailma koroonahaigemaks riigiks?
Urja2 3. november 2021 09:38
Too peatumatu 3. november 2021 10:09
Miks sa ei küsi nende käest,kes tõrguvad oma plakatitega vehkides.Vot nemad teevad liiga inimelude hinnaga,sest neid võetakse kohe haiglasse kui nad koroonasse jäävad ja teisi ei võeta haiglasse,kes ootavad kuid,et saaks ka elada edasi.
pp 3. november 2021 10:25
Aasta pikkuse uuringu tulemused - vaktsineeritud levitavad ja kannavad viirust enam vähem sama palju kui vaktsineerimata inimesed https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-28/getting-vaccinated-doesn-t-stop-people-from-spreading-delta The analysis also found that 25% of vaccinated household contacts still contracted the disease from an index case, while 38% of those who hadn’t had shots became infected.