Kalle Grünthal

Foto: Martin Ahven
Siim Randla 3. november 2021 05:35

Riigiprokuratuur ei alustanud riigikogu liikme Kalle Grünthali kuriteokaebuse alusel kriminaalmenetlust juhtumis, kus vabariigi valimiskomisjon pani tema hinnangul presidendivalimistel toime valimiste võltsimise.

Riigiprokuratuuris registreeriti oktoobris riigikogu liikme Kalle Grünthali (EKRE) kuriteokaebus, kus ta kokkuvõtlikult asus seisukohale, et vabariigi valimiskomisjon on toime pannud valimiste võltsimise, lugedes hääli ebaõigelt.

Ebaõige lugemine seisneb Grünthali hinnangul valimis- või hääletamistulemuste ebaõiges fikseerimises seeläbi, et osa valimis- või hääletamisdokumente loeti seadusvastaselt kehtivateks (märgitud „V“ linnuke) ning sellega moonutati valimis- või hääletamisdokumentide lugemisel saadud andmeid. Eelnimetatud asjaoludele viidates palus Grünthal alustada kriminaalmenetlust paragrahvis, mis käsitleb valimiste võltsimist.

Riigi peaprokurör Andres Parmas leidis, et vabariigi valimiskomisjoni tegevuses ei esine kuriteotunnuseid ja kriminaalmenetlus tuleb jätta alustamata selleks aluse puudumise tõttu. Kriminaalmenetluse alustamata jätmisega mittenõustumisel on kannatanul õigus esitada kaebus ringkonnakohtule.

Samal teemal

Kommentaarid  (36)

Maha reformierakonna kurjategijad 3. november 2021 19:29
To Maha................. 3. november 2021 20:54
Ära räuska ekre poetagune,mine võta ravimid ära
Ei 3. november 2021 12:47
ole mõtet tagantjärgi rusikatega vehkida.Saime minu arvates täiesti normaalse presidendi,(vähemalt praegu tundub)kes mõjub nagu sõõm värsket õhku,peale selle äärmuseni jabura puunuku ametiaega!Loodetavasti taastekib inimeste austus presidendi vastu!Eelmise vastu oli minus igasugune austus asendunud lausvihkamisega!
No ei usalda mitte 3. november 2021 14:15
....peameest, kes sai kohe rikkurite eliidi toetuse ja kes on vabamüürlane, kelledel teatavasti puudub rahvusluse mõiste.
maamiis 3. november 2021 17:56
tegu ju mingi klouniga .ta peab" tõmblema" peremeeste heaks ,et valimisnimekirjas pooleteise aasta pärast hea koht saada.Muud ei midagi.Inimene püüab head elu elada lihtsalt .
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS