Kaja Kallas ja Anneli Ott.

Foto: Stenbocki maja
Toimetas Triinu Laan 2. november 2021 12:32

Kultuuriminister Anneli Ott teatas teisipäeval oma tagasiastumisest. Peaminsiter Kaja Kallas leiab sotsiaalmeedias, et see oli ainuvõimalik samm.

„Valitsuse jaoks on oluline, et kultuurivaldkond oleks nii igapäevases töös kui ka valitsuse tasandil võimalikult hästi esindatud. Valitsus ei ole kehtestanud kultuurisektorile ühtegi eraldiseisvat piirangut. Oleme piiranud vaktsineerimata inimeste osalemise meelelahutuses selleks, et kaitsta vaktsineerimata inimesi ja vähendada koormust meie haiglatele,“ kirjutas Kallas.

Ta lisas, et peab hästitoimivat kultuurisektorit oluliseks ja on alati valmis ära kuulama kultuurisektori võimalikud murekohad.

„Kultuuriministri tagasiastumine olukorras, kus ta tunneb, et ei suuda valitsuses kultuurivaldkonna eest piisavalt hästi seista, on ainuvõimalik samm. Soovin Anneli Otile edaspidiseks kõike paremat,“ kirjutas Kallas.

Anneli Ott ütles oma tagasiastumiskõnes, et valitsus ei ole mitme nädala jooksul jõudnud kokkuleppele kultuurivaldkonna kompensatsoonimeetmetes ning kus valitsuspartner näeb võimalusi ainult täiendavateks piiranguteks. „Kultuurivaldkond on teinud väga palju piiranguid iseendale. Iga täiendav piirang on kindlasti palju suurema kaaluga kui need olid kriisi alguses või kevadel. Mu jaoks on oluline, et kui riik kehtestab piirangud, siis riik tuleb ka appi ja kompenseerib piirangutest tekkinud mõju. See on keeruline, aga läbimõeldud otsus, see on minu isiklik otsus, et ma ei saa kultuuriministrina jätkata ja astun tagasi,“ ütles Ott tagasi astudes.