Ratastoolis Karine Elharrar ei pääsenud suure kliimakonverentsi käigus toimuvale üritusele.

Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 2. november 2021 11:02

Iisraeli taristuminister Karine Elharrar sattus esmaspäeval ÜRO kliimakonverentsile saabudes ootamatult kitsikusse. Lihasdüstroofia tõttu ratastooli vajaval ministril ei õnnestunud pääseda konverentsiplatsile. Kummalisel kombel polnud maailma tippe koondaval COP26 üritusel mõeldud külalistele, kes võiksid vajada liikumiseks ratastel abivahendit.

Minister Karine Elharrar teatas Iisraeli meediale, et ei pääsenud konverentsiplatsile, sest ainsateks võimalusteks oli kas kõndida või sõita sinna sõiduvahendiga, mis ei sobinud ratastooliga kasutamiseks. Seega ei jäänud talle mingit varianti. Iisraeli taristuministri büroo märkis, et naine ootas konverentsipaiga ees lausa kaks tundi, vahendab BBC. Pärast pikka ootamist oli ta sunnitud naasma Edinghburghi linnas asuvasse hotelli, mis asus Glasgow'st umbes 80 km kaugusel.

Pärast Glasgow's toimunud juhtumit teatas Karine Elharrar sotsiaalmeedias, et on kurb, et ÜRO ei võimalda juurdepääsu oma üritustele. Iisraeli peaministri Naftali Bennetti delegatsioon teatas, et nad on esitanud korraldajatele seetõttu ametliku kaebuse. Bennetti ise märkis, et ei osale ka teisipäevaks plaanitud kliimakonverentsi üritustel, kui Elharraril pole jätkuvalt võimalik sinna pääseda.

Ühendkuningriigi suursaadik Iisraelis Neil Wigan säutsus Twitteris, et palus ministri ees „sügavalt ja siiralt“ vabandust. „Soovime COP tippkohtumist, mis on kõigile vastuvõetav ja kõiki kaasav,“ märkis Wigan. Briti välisministeeriumis töötav James Cleverly sõnas, et on samuti juhtunus sügavalt pettunud. Teatavasti rääkis Iisraeli peaminister Bennett probleemist ka Briti ametivennale Boris Johnsonile, kes kutsus Elharrari teisipäeval kahe peaministri kohtumisele.